Přesun dnešní tridentiny!

Pravidelná tridentina sloužená každou druhou neděli v 16:00 v kostele Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích, u níž byl dříve inzerován pouze časový přesun na 15:00, proběhne nakonec v kapli děkanství. Začátek v 15.30.

Omlouvám se, že to dávám na vědomí tak pozdě, ale tuto novinku jsem se dověděl až teď. Otec Šašek slíbil, že u kostela počká a přesměruje do kaple ty věřící, co se to zavčas nedovědí jinak, nicméně tak je vhodné informovat každého potenciálního zájemce, kterého můžete.

Dále ještě připomínám, že o letních prázdninách tridentiny odpadají.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

8 Responses to Přesun dnešní tridentiny!

 1. Hamish píše:

  Zajimalo by mne, jestli P. Saska slouzeni tradicni nejak zmenilo ?

  • cinicius píše:

   Otce Šaška jsem neznal předtím a neznám ho ani teď. Při mši není moc prostoru k seznamování mezi sloužícím knězem a řadovým návštěvníkem mše a mimo mši se prakticky nesetkáváme. Takže o jeho proměnách nic nevím.

  • cinicius píše:

   Aktualizace odpovědi: Nejspíš ne.

 2. Hamish píše:

  Tak teď už vám to v Budějicích nemusí vadit. Brzo začne dojíždět kněz Bratrstva – http://fsspx.cz/px007f.html

  • Pius píše:

   Díky Bohu! Myslím, že si nejen katolickou mši, ale i zaručeně katolické sv. přijímání a navíc i katolické kázání zaslouží.

 3. Se píše:

  P. Viktor Frýdlovi , okrskovému vikáři a děkanovi ve Strakonicích bylo znemožněno působit v budějovické diecézi. V 67 letech byl ustanoven kaplanem („farním vikářem“) v polomrtvé farniosti v Mukařově u Řičan, v arcidiecesy pražské.

  Před Vánocemi utrpěl mozkovou příhodu, ale velmi dobře se zotavil. Skutečným důvodem jeho odchodu je tak pravděpodobně okolnost, že P. Frýdl sice nepravidelně, ale veřejně sloužil mši podle tridentského ritu.

  Naše dieceze tak ztratila jednoho ze svých nejlepších kněží.

  Není to první duchovní ze strakonického vikarátu. Předloni odešel z Vodňan P. Wavrowski, který pravidelně sloužil trident.

  • cinicius píše:

   Biskup Paďour sice neustále pláče, jak má málo kněží, ale nenávist k tradičním katolíkům a kněžím, kteří slouží tridentskou mši, je pro něj zřejmě mnohem důležitější.

  • Hamish píše:

   Mukařov – symbolické. Tam se zřejmě koncentrují pronásledovaní klerici už nějaký čas.

   K bp. Paďourovi bez komentáře. Snad jen mne napadá, že stále ještě nepochopil, zač je svou nemocí trestán.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: