Evangelikálové: Sekularismus je větší hrozbou než islám

Zdá se, že podle většiny evangelikálů představuje největší hrozbu pro svět a křesťany sekularismus, nikoliv islám. Musím říci, že s nimi souhlasím. Více podrobností ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

4 Responses to Evangelikálové: Sekularismus je větší hrozbou než islám

 1. Hamish píše:

  Taky v mnohem souhlasim s Tondou Dohnalem a jeho hochy, taky souhlasim s Leninem, ze všechno souvisi se vsim, ale to neznamena, ze jsou pro mne komunisti akceptovatelni, nebo protestantsti silenci snad mene nebezpecni, nez ti muslimsti.
  Nebylo by od veci jednou taky zverejnit, jaky nazor mají tito exoti na Cirkev Kristovu – Cirkev Katolickou. o neznamena, ze jsou pro mne komunisti akceptovatelni, nebo protestantsti silenci snad mene nebezpecni, nez ti muslimsti.
  Nebylo by od veci jednou taky zverejnit, jaky nazor mají tito exoti na Cirkev Kristovu – Cirkev Katolickou.

 2. Sekularismus píše:

  Já se domnívám, že od pádu marxistických režimů po nějaké době opět radikální sekularismus nabývá na síle(alespoň v západní Evropě). Zdá se velice syrový, oproštěný od vzletných frází o „šťastných zítřkách“, pseudo-neo-darwinistický, popř. technokratický.

  http://www.res.claritatis.cz/zpravy/evropa/britove-jsou-bez-nadeje/4686

  Pax

  Jan

 3. Moje zkušenost s evangelikály je, co se jejich vztahu ke katolíkům týče, dobrá. Mnohem horší jsou adventisté a někteří tradiční protestanti.

 4. vonrammstein píše:

  Postavil bych to zhruba naroveň.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: