První zprávy: Jiří Čunek byl obviněn na základě zfalšovaného posudku

Zpravodajský server První zprávy zveřejnil informaci, že disponuje důkazy, že obvinění Jiřího Čunka z braní úplatků bylo založeno na zfalšovaném odborném posudku, v němž jeho autor evidentně úmyslně několikanásobně nadhodnotil cenu společnosti Vsetínské byty. Zároveň zdůraznil, že policie i státní zastupitelství v době, kdy Čunka obvinily, již velmi dobře věděly, že posudek je naprosto nesmyslný. Podrobnosti ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

5 Responses to První zprávy: Jiří Čunek byl obviněn na základě zfalšovaného posudku

 1. Tomáš Beran píše:

  Potvrzuje to moje letité zprvvu tušení, pak hypotézu.

 2. Se píše:

  Každému soudnému člověku muselo být jasné, že jcelá kausa je vykonstruovaná ve stylu 50. let. Jiřímu Čunkovi jsem vždy věřil.

  Ted jde o to, jaké z toho i o n sám vyvodí konsekvense. Ostatní media zatím mlčí. Dokonce i zednářská MFD, která p.Čunka špinila nejvíc.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/exsef-kdu-csl-cunek-byl-obvinen-nepravem/

 3. Lukáš Biskupický píše:

  Ano, od začátku jsem nepochyboval, že jde typickou ukázku demoliberálního monstrprocesu se zapojením mediální propagandy (včetně veřejnoprávní televize). Zde nešlo sice o popravu fyzickou (jako v 50. letech), ale i tu by bylo možno provést za podpory statisíců rozhořčených občanů („dychtících po spravedlnosti“), neboť informační manipulace fungovala dokonale. Stádovost „svobodných“ občanů (včetně lidovců) se opět nezapřela. Průběh kauzy je hodně poučný a lze od něho dovozovat možné další mediální atentáty proti osobám, na něž bude vyhlášen hon…(podobně poučný byla i mediální štvanice na katolického biskupa Williamsona – i zde by bylo možno vykonat jeho popravu na základě podpisů spravedlivě rozhořčených občanů).

 4. Lukáš Biskupický píše:

  A ovšem, příznačné pro kauzu (ale nejen pro ni) bude i to, že vše vyšumí do ztracena a nikdo za nic nemůže.

 5. oldwomen píše:

  O nevině pana Čunka jsem ani v nejmenším nikdy nepochybovala. Stejně tak nepochybuji o absenci charakteru a přebytku podrazáctví u pana Kalouska.
  Promiňte, že se vnucuji s tématem a odkazem zcela „mimo mísu“, ale nenapadlo mne, kde jinde bych se mohla zeptat. Ráda bych pomohla konkrétnímu nemocnému člověku. Více zde: http://oldwomen.wordpress.com/2011/07/09/tak-nekdy-v-puli-cervna/
  Jestli někdo víte, je jedno, zda odpovíte zde, nebo pod odkazem a nebo admin blogu vidí moji neveřejnou adresu. Děkuji za pochopení i pomoc
  OW

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: