V Belgicku sa eutanázia stáva cestou k darovaniu orgánov

Belgickí lekári urobili štúdiu, o ktorej informuje lekársky časopis Applied Cardiopulmonary Pathology. Tento znepokojujúci text počíta s možnosťou zabiť pacientov eutanáziou. Všetko sa odohráva v miestnosti neďaleko operačných sál, následne pacientov prevezú do ďalšej miestnosti, kde sú im okamžite po privodení smrti odobraté orgány. Štúdia informuje, že pľúca tých, ktorí zomrú eutanáziou, sú oveľa vhodnejšie na transplantáciu ako pľúca odobraté obetiam nehôd. Více ZDE.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

One Response to V Belgicku sa eutanázia stáva cestou k darovaniu orgánov

 1. nedůstojná smrt píše:

  Eutanázie je děsivé, chtělo by se říci pekelné téma. Rozum zůstává stát, že se něco takového může v civilizované zemi legalizovat! Komunisté za 40 let totalitní diktatury hanebně v padesátých letech zlegalizovali interrupci (tím se „socialistické země“ staly „vzorem“:( těm západním, které tak učinily povícero kolem r. 1970), ale legalizovaná eutanázie nebyla ani v Sovětském svazu – říši zla (a to už je co říct). Za mých mladších let naskočilo v hlavě při výrazu „eutanázie“ logické spojení „Hitler“…:(

  Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, co může nastat „legalizací eutanázie“. Jak ukazují příklady ze Švýcarska, vznikly by „penziony pro „důstojný“ odchod“ – tedy cesta jen tam, zpátky ve futrálu:(.
  Samozřejmě ne zadarmo. A to nedomýšlet, kdyby se „nového podnikání“ chytila třeba mafie….:))…:(

  Stačí prý dva lékaři darebáci, kteří si hrají do ruky a gang „továrna na smrt“ se může rozjet. (tím nekomentuji Švýcarsko, jen obecně).

  V Holandsku jsou prý už případy, kdy byli usmrceni lidé, kteří o eutanázii nepožádali, někteří movitější důchodci utíkají na stáří z Holandska, protože se bojí…(bylo to publikováno, nemám odkaz)

  Z lékařů se tak stávají legální vrazi. Vlastně by byla zpochybněna i obětavá snaha policistů, hasičů a já nevím koho všeho, kteří s nasazením zachraňují sebevrahy, visící z mostu….proč vlastně.

  (hu – to je téma) pfui-tajfl:)

  Ještě poznámka. Důstojná smrt je jedině smrt svatých spravedlivých. Na smrti samotné není nic důstojného. A na eutanazii není nic mravně dobrého, je to opak veškeré „důstojnosti“

  Pax et bonum

  Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: