Arcibiskup Dolan: Křesťané zde budou pronásledováni pro svoji víru

Timothy Dolan, arcibiskup New Yorku, zveřejnil 7. července na svém blogu příspěvek Some Afterthoughts, v němž se vrací k nedávnému schválení homosexuálního manželství státem New York.

Ve svém příspěvku shrnuje, proč je podobný zákon nepřijatelný, a zároveň na základě zkušeností z jiných amerických států předpovídá, že v brzké době budou newyorkští křesťané pronásledováni, stavěni před soud a trestání za svoji věrnost katolické víře, jíž je nedílnou součástí vědomí, že manželství je svazek muže a ženy, který vytváří prostředí pro rození a výchovu dětí.

Krom příspěvku samého doporučuji i komentáře k němu na stránkách LifeSiteNews.com (Cathleen Gilbert, anglicky ZDE) a Katolické ligy (William A. Donohue, anglicky ZDE).

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

3 Responses to Arcibiskup Dolan: Křesťané zde budou pronásledováni pro svoji víru

 1. Tomáš Beran píše:

  Karol Wojtyla dvě léta před zvolením Patriarchou Západu:

  „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. To czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów.”

  http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd201036&nr=15

 2. […] Arcibiskup Dolan předpověděl brzké utlačování  a pronásledování křesťanů ve státě New York. Více ZDE. […]

 3. cinicius píše:

  V Illinois stát zrušil spolupráci s katolickými adopčními agenturami, protože odmítly dodávat děti sodomistickým párům…

  http://www.lifesitenews.com/news/state-of-illinois-ends-contracts-with-catholic-adoption-agencies-over-homos

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: