Duchovní hudba ve vyšebrodském klášteře

Vyšebrodský klášter upozorňuje na sérii koncertů a mší s mimořádným hudebním doprovodem, které proběhnou v jeho zdech v průběhu letních prázdnin 2011:

Neděle 10.7.2011 v 10.00 hod: Orlando di Lasso – Missa Brevis. Účinkuje Landesmusikchor Puchenau – Linz (Rakousko).
Pondělí 11.7.2011 v 10.00 hod: Latinská mše ze slavnosti sv. Benedikta, patrona Evropy. Cisterciácké chorální ordinárium.
Neděle 17.7.2011 v 10.00 hod: Missa de Angelis s varhaním doprovodem při mši svaté.
Neděle 31.7.2011 v 10.00 hod: Schubertmesse s varhanním doprovodem při česko-německé mši sv. u příležitosti setkání rodáků.
Neděle 14.8.2011 v 10.00 hod: W.A.Mozart – Korunovační mše, přednese Chrámový sbor Velešín. Poutní slavnost Panny Marie Nanebevzaté, patronky vyšebrodského kláštera a cisterciáckého řádu. Pontifikální mši svatou bude sloužit Jeho Excelence Pavel Posád, světící biskup českobudějovický.
Pondělí 15.8.2011 v 10.00 hod: Kyriale Cisterciense při mši sv. ze slavnosti P. Marie Nanebevzaté.
Sobota 27.8. ve 20.00 hod: Virtuosi di Praga – Pocta Rožmberkům. Slavnostní koncert u příležitosti 400 let od úmrtí posledního Rožmberka, pana Petra Voka.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: