Pochod pro rodinu 2011

Mladí křesťanští demokraté pořádají s pomocí KDU-ČSL a Hnutí Pro život ČR 2. ročník Pochodu pro rodinu, který proběhne v sobotu 13. srpna 2011 v Praze, zhruba souběžně s tzv. „festivalem tolerance“ Prague Pride 2011. Vyzýváme všechny křesťany k hojné účasti.

Ignác Pospíšil

Zvací plakát a kompletní tisková zpráva:

Pochod pro rodinu 2011

Mladí křesťanští demokraté (MKD) ve spolupráci s KDU-ČSL a Hnutím pro život ČR pořádají v sobotu 13. 8. 2011 druhý ročník Pochodu pro rodinu. Akce se uskuteční ve stejný den jako plánovaný pochod Prague Pride. „Cílem pořádání Pochodu pro rodinu je poukázat na stav v naší společnosti, kdy zájmy tradiční rodiny nejsou podle našeho názoru dostatečně hájeny a slovo rodina jako hodnotový pojem čím dál více ztrácí na svém významu. Považujeme za znepokojivé, když se ve společnosti mluví výhradně o právech homosexuálů, zatímco zájmy tradiční většinové rodiny nikdo nehájí,“ říká předseda MKD Petr Jurčík.

Záštitu nad pořádáním letošního ročníku Pochodu pro rodinu převzal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Hájení prorodinných zájmů je pro KDU-ČSL základním hodnotovým pilířem. Tradiční, pevná a harmonická troj a více generační rodina je tisíci let ověřená forma soužití, která je pro společnost prospěšná a vhodná,“ říká předseda KDU-ČSL. Trasa letošního pochodu začne ve 12:00 v ulici U Obecního domu a povede přes Obilní trh a Uhelný trh až ke kostelu sv. Jiljí, kde bude zakončen bohoslužbou.

Tisková zpráva MKD

Plakát

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Advertisement

14 Responses to Pochod pro rodinu 2011

 1. cinicius píše:

  O akci informoval i evangelikální zpravodajský server Křesťan Dnes: http://cs.christiantoday.com/article/v-praze-se-uskutecni-2-rocnik-pochodu-pro-rodinu/18655.htm

 2. cinicius píše:

  Smazal jsem příspěvek lživě obviňující lidovce z toho, že pomohli prosadit reg. partnerství a teď obrátili. Skutečnost je taková, že všichni poslanci KDU-ČSL hlasovali proti přijetí registrovaného partnerství…

  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=43270

  • pochod pro rodinu píše:

   Ale nepodali demisi, když se zákon projednával, zůstali ve vládě, kde tomu dělai legitimitu, i kdfyž pro tento návrh nehlasovali. Do koaliční smlouvy si nedali, že se nebude za dobu vlády prosazovat re. partnerství a liberalizovat potraty. I oni schválili Julínkův liberální zákon, k jeho schválení naštěstí nedošlo.
   Vláda v demisi by jen tak nemohla tak důležitý zákon prosadit.
   Takže říkat „my nic, my jsme byly proti“ nestačí, stejně tak jejich pokrytecké „já s potraty nesouhlasím, ale nejsem pro zákaz.“ Pak se diví, když jsou odstaveni od koryta.

   • cinicius píše:

    Ke schválení Julínkova zákona ovšem nedošlo, protože ho ODS na nátlak LIDOVECKÝCH poslanců stáhla ze Sněmovny… Pokud jde o nepodání demise, vždy jsem tvrdil, že zůstávat ve vládě s ČSSD byla chyba…

 3. […] Pokud ne, možná je čas se za rodinu nějak postavit. Třeba takto. […]

 4. Loňský účastník píše:

  Doufám že to nebude tak politicky ultrakorektní jako loni, kdy skupina červenobílých (http://cervenobili.cz/) se chtěla zúčastnit s poměrně politicky nekorektními transparenty a byla Petrem Jurčíkem vykázána kus za průvod.
  http://cervenobili.wordpress.com/2010/06/27/cervenobili-proti-zvrhlym-pruvodum/

  • cinicius píše:

   Pořadatelem je tentýž člověk, žádné velké změny v jeho postojích bych nečekal.

  • Červenobílý píše:

   Jak jsem později pochopil, pan Jurčík nás považoval za sympatizanty té druhé protidemonstrace (proč, to je mi záhadou).
   V takovém případě by se dalo pochopit, že nás tam nechtěl. Přestože jsem mu do očí sdělil, že s těmi lidmi nemáme nic společného a přišli jsme podpořit Pochod pro rodinu, napsal v reportáži na webu MKD něco jiného. Mrzí mě, že se nám neomluvil.

 5. […] posledních dnech se v médiích objevily dvě zajímavá vystoupení k II. Pochodu pro rodinu: jednak jde o poměrně rozsáhlý rozhovor předsedy MKD Petra Jurčíka, který je pořadatelem […]

 6. […] Duka zaslal účastníkům II. Pochodu pro rodinu krátký pozdrav, v němž jim děkuje za jejich občanskou a křesťanskou odvahu a zastává se […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: