Komise pro rovnost: Křesťané mají právo následovat svědomí na pracovišti

Křesťanům by měl být dán určitý prostor, aby mohli následovat svou víru na pracovišti, rozhodla britská organizace sledující dodržování rovnosti.

Komise pro rovnost a lidská práva (Equality and Human Rights Commission – EHRC) ve Spojeném království uvedla, že soudci vykládali zákon „příliš úzce“ v případech, kdy křesťané poukazovali na náboženskou diskriminaci. Více na Křesťan Dnes.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

One Response to Komise pro rovnost: Křesťané mají právo následovat svědomí na pracovišti

  1. VlaM píše:

    Ten článek svědčí o pokřiveném uvažování této organizace. Rozhodnutí odmítnout servis sodomitům vychází primárně nikoliv z náboženské motivace, ale z přitakání přirozenému mravnímu zákonu, což může udělat koneckonců i agnostik.
    Ale i tak Pán Bůh zaplať aspoň za něco.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: