Rusko – země s největším počtem věřících v Evropě

Rusko je zemí s největším počtem věřících v Evropě, což vysvětluje pozornost, kterou Benedikt XVI. obrací k této zemi. Papež usiluje o spolupráci, která by bránila křesťanské hodnoty před šířícím se sekularismem, píše italský publicista Marco Tosatti ve svém příspěvku na internetovém portále Vatican Insider. Podrobnosti na stránkách RV.

9 Responses to Rusko – země s největším počtem věřících v Evropě

 1. Pius píše:

  Papež usiluje o spolupráci, což vypadá možná hezky, ale k ničemu to není.
  Povinností papeže je zasvětit Rusko Neposkvrněnému srdci Panny Marie, kteréžto přání sama Panna Maria projevila ve Fatimě už v roce 1917.
  Co je taky platné, že je tam nejvíc věřících, když většina patří k pravoslavné sektě? Po zasvěcení je přislíbeno jejich obrácení, to teprve bude přínos pro jejich duše i pro Církev Kristovu!

  Aby to nedopadlo jako když v roce 1689 žádal Pán Ježíš prostřednictvím sv. Markéty M. A. na Ludvíku XIV. zasvěcení Francie Jeho Nejsv. Srdci. Neuposlechl a přesně na den za 100 let přišel Ludvík XVI. o hlavu a začala nejhorší revoluce v dějinách.
  Pokud se toto bude opakovat, zbývá papežovi pouhých 6 let. Možná právě to bude naplněním proroctví o „biskupovi v bílém“.

  Modleme se tedy za papeže, aby více věřil Bohu než lidem a našel odvahu poslechnout příkaz Panny Marie.

  Více: http://www.consecrationnow.com/

  • cl píše:

   Ve Vašem i papežově případě bych si dělal spíš starosti o země EU než o Rusko.

   • RE: cl píše:

    Rusko zažilo během 20. století téměř peklo. :(. Duchovní boj o Rusko zdaleka není dobojován. I z hlediska společenského je stále ještě „Putinovo polojasno“ (srov. s Brežněvovým temnem)
    ….
    Jinak, Čína naštěstí snad ještě není tak silná, aby začala ekonomicky válcovat Sibiř. Není to, dle mé domněnky, až zas tak vzdálená budoucnost. Prázdné pláně zauralského Ruska plné surovinových zdrojů přímo čekají na dravý čínský kapitál. A nadupaná „Říše Středu“, která je už teď „továrnou světa“, nebude váhat. Jenže – s Čínou nepřichází svoboda.:(( Pak se možná bude za Rusko modlit i EU:))) …:((

    Pax

    Jan

  • VlaM píše:

   Svatá prostoto, vy si Pána Boha asi představujete jako automat na katastrofy, navíc sesílané na potomstvo přes 4 generace. Pravičák jak víno.

   • :) píše:

    Pán Bůh katastrofy spíše dopouští – k nápravě lidí a k trestu. Zkuste si pročíst Bibli, je tam k tomuto tématu až až.

    Buďme spíše rádi, že Bůh je natolik milosrdný, že s potrestáním hříšníka často čeká až do poslední chvíle a dává mu nezasloužený čas k obrácení. Na druhou stranu zase ze sebe pochopitelně Pán Bůh nenechá dělat hlupáka do nekonečna. Kdyby byl Pán Bůh jako ti někteří liberální rodiče, kteří tresty jen hrozí, ale nakonec nikdy netrestají, tak by svět byl jedna velká Sodoma a Gomora, akorát bez toho konce, který postihl Sodomu a Gomoru.

    Bůh může např. prostřednictvím Matky Boží ze svého milosrdenství říct: „Změňte své chování, jinak se Vám zle povede.“ Konec konců on to i řekl a 1. a 2. světová válka toho byly důkazem. Neposílá ho přes 4 generace, ale když se lidé nenapraví ani v té čtvrté generaci, proč by tu katastrofu nedopustil? Navíc jak to pěkně ilustrují ty války, lidé si tu katastrofu vytvoří i sami, Pán Bůh je akorát nechá.

   • Hamish píše:

    Vy si Pana Boha predstavujete jak dedu, kteremu je sumak „svatokradez pod rouskou prava“ a taky vas proto nikdo neurazi (viz vas postoj k NOMu).
    Zkuste se nejdriv zamyslet, nez vyplodite dalsi ad hominem.
    Diky

    • VlaM píše:

     Já si jej hlavně nepředstavuji nijak, jestli vy ano, tak vás lituji. Mně Boha zprostředkovává Kristus – pravý Bůh a současně pravý člověk z masa a kostí. A vím jen, že kdyby měl být podobný vám, tak bych o něj nestál ani minutu. Naštěstí to tak není.
     .
     A velmi bych stál o to, abyste už na moje diskusní příspěvky nereagoval a já zase nebudu reagovat na vaše.

  • Rusko a "Kirche in Not"- Ostpriesterhilfe píše:

   Rád bych zde připomenul dobré dílo patera Werenfrieda van Straatena

   http://www.kirche-in-not.org/

   Pax

   Jan

  • RE: zasvěcení Ruska píše:

   O zasvěcení Ruska jsem psal zde
   https://aktualityhvezd.wordpress.com/2011/05/10/consecratio-subito-1/#more-4156

   Zajímalo by mě, jaké jsou reakce na onu konferenci – odkaz „consecrationnow“ – zda si nějaký „vatikanista“ od té doby všiml, že v Římě proběhla konference o Fatimě s účastí otců biskupů…

   Pax

   Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: