Pravoslavní: Bohoslužba při Prague Pride není ekumenická

Představitelé českého pravoslaví ostře odmítli tvrzení, že Prague Pride bude doprovázena „ekumenickou bohoslužbou“: „Nejedná se o ekumenickou bohoslužbu, poněvadž nebyla projednána a schválena příslušnými orgány ERC v ČR, a kromě toho naše církev považuje homosexualitu za stav duše i těla, který je v rozporu s dílem Božího stvoření.“ Podrobnější informace o stanovisku českých pravoslavných biskupů k události naleznete ZDE.

Prague Pride kritizoval i pražský arcibiskup Duka, který je jako primas český formální hlavou českých katolíků. Ve svém dopise, v němž žádal primátora Svobodu, aby zvážil svou záštitu nad akcí, zdůraznil, že akce jako Prague Pride propagují uvolněný sexuální život a destabilizují společnost.

Dlužno dodat, že prohlášení o ekumenické bohoslužbě je pochybné již z toho důvodu, že podle zveřejněných informací má jen dva „pořadatele“, kteří jsou oba z tzv. „Českobratrské církve evangelické“.

Ignác Pospíšil

Advertisement

2 Responses to Pravoslavní: Bohoslužba při Prague Pride není ekumenická

  1. cinicius píše:

    Miloš Rejchrt, který pořádá onu bohoslužbu, ve svém vlastním prohlášení konstatoval, že ji nikdy nenazýval ekumenickou a fakticky vlastně i řekl, že tato bohoslužba není součástí Prague Pride. Zároveň připustil, že Prague Pride je nevhodný projekt, který oprávněně budí rohořčení… http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3695

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: