Dobeš: Kalousek chce zabránit zdanění hazardu…

Ministr Dobeš v on-line rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz vyjádřil názor, že Kalousek ve věci Bátory úmyslně vyvolal krizi, aby za každou cenu zabránil zdanění hazardu. Má to svoji logiku – Kalousek dlouhodobě hazard podporuje (je to jeden z hlavních důvodů, proč se rozešel s KDU-ČSL, která tuto politiku jako amorální i přes Kalouskův odpor opustila)  a TOP 09 patrně dostává velmi významné skryté příspěvky od podnikatelů v tomto sektoru (kupříkladu v podobě své záhadně levné volební kampaně). I když by člověk čekal, že si najde nějakou lepší záminku, než tohle iracionální třeštění…

Ignác Pospíšil

Aktualizace (22:30): Po vyslechnutí debaty na ČT 24 jsem pochopil vícero věcí: 1) výše zmíněný Dobešův názor je naprosto správný; 2) TOP 09 to vidí tak, že Schwarzenberg jako vicepremiér může sprostě urážet úředníky neomezeně a oni jsou povinni držet hubu; 3) TOP 09 to vidí tak, že zaměstnávat úředníka, co si ve volném čase nevidí do úst, je mnohem horší, než zaměstnávat zločince (alespoň pokud to první dělá ministr VV a to druhé ministr TOP 09). Můj závěr: Po dnešku bych si o žádného politika TOP 09 ani neopřel kolo…

Ignác Pospíšil

Advertisement

12 Responses to Dobeš: Kalousek chce zabránit zdanění hazardu…

 1. Michal Kretschmer píše:

  Myslím, že se ohledně Bátory jedná do velké míry o zástupný problém. Nejde tu jenom (i když také) o osobní ambice Kalouska a zájmy TOP 09.
  Další rovinou je myslím, že se tu vede boj především o to, by byly potlačena nehodící se stanoviska a někdo další si případně nedovolil něco podobného. Méně tu jde o Bátoru samého, jakkoli se jeho to samozřejmě právem dotýká.

  Pokud by ministr Dobeš ustoupil a Bátory se zbavil, prohrál by víc než ztrátu jednoho předpokládám schopného úředníka. Ztratitil by tím také jakýkoli morální kredit a potlačil právo státních úřdníků vyjádřit vlastní názory. Spíše by měl spor eskalovat a říci, že nebude trpět, aby člen vlády urážel jeho podřízené. A pokud TOP 09 nechce pracovat ve vládě, že může odejít.

 2. Paul Max píše:

  TOP 09 je skupinou politiků, jejichž bývalé členství v KDU-ČSL učinilo tuto stranu nevolitelnou.

  • cinicius píše:

   Nevolitelní nejsou proto, že kdysi byli v KDU-ČSL, ale protože tato strana je konglomerát, jehož hlavní složky jsou: to nejhorší z dřívější KDU-ČSL + „kníže“ + co zem dala… A i kdyby toho nebylo, jejich asociální a zločinecká politika mluví za vše…

   • Paul Max píše:

    Vyjádřil jsem se asi trošku nepřesně, v podstatě si ale myslím prakticky totéž: Kvůli těmto lidem nešlo volit KDU-ČSL. Bohužel mnohým „lidovcům“ šlo spíše o korýtka, než o křesťanské ideje. Akorát mi není jasné, jak tito lidé mohli získat tak vysoké posty v KDU-ČSL?
    Spor Bátorovců a Klausovců je dnes spíše bojem korytnickým než ideologickým, byť se to tak dnes prezentuje. Z politického turisty Bátory a nacionál-xenofobně laděného Klause je dnes vytvářen kult obětí a zachránců křesťanských hodnot. Kalouskovi, Klausovi i Schwarzenbergovi šlo většinou jen o to se zviditelnit a hlavně zůstat tzv. u „lizu“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: