VORP se ohrazuje proti nepravdivé tiskové zprávě Chládka

Výbor na obranu rodičovských práv se ohradil proti nepravdivé tiskové zprávě Marcela Chládka, stínového ministra školství za ČSSD. Kompletní text reakce:

Důrazně se ohrazujeme proti vyjádření pana Chládka, stínového ministra školství za ČSSD (http://www.socdem.cz/inews/aktualne/vraci-se-s-dobesem-skolstvi-do-doby-temna). Tisková zpráva vydaná panem Chládkem je zatížena nedostatkem informací, který vedl k výraznému zkreslení a odklonu od reality. VORP považuje za vhodné korigovat závěry tiskové zprávy ČSSD.

MŠMT si u Výboru na obranu rodičovských práv žádný dokument nikdy neobjednalo. Jedná se o materiál určený pouze ke konzultaci s odborníky při revizi RVP. Je podivné, že se dostal do ruky zrovna panu Chládkovi, který se z něj snaží udělat skandál, přestože jde jen o pasáže z rámcového vzdělávacího programu, které navrhujeme k přepracování.

Základním a stabilním požadavkem VORPu je dobrovolnost školní sexuální výchovy, aby mohla být naplněna Ústavou zaručená svoboda svědomí a vyznání rodičů a potažmo i žáků. V rámci naplňování dobrovolnosti sexuální výchovy VORP usiluje o sloučení témat zahrnujících sexuální výchovu do samostatného dobrovolného předmětu. VORP považuje za vhodné a demokratické přejít k pluralitnímu modelu výuky sporných témat, u kterých neexistuje obecná shoda.

Anna Brychtová, předsedkyně VORP

e-mail: kancelar@vorp.cz

Advertisement

7 Responses to VORP se ohrazuje proti nepravdivé tiskové zprávě Chládka

 1. jjstodola píše:

  „Perlička na závěr – podle tohoto materiálu je nejlepší prevencí proti pohlavním chorobám sexuální zdrženlivost.“ píše Chládek. Opravdu mi není jasné, v čem se jedná o „perličku“. Snad proto, že je to tvrzení nepravdivé? Nebo snad až nepříjemně pravdivé?

  • "True Love Waits" píše:

   Proč nedostat mezi mládež a studenty ideje „True Love Waits“?
   „Pravá láska počká?“

   Hnutí vzniklo v USA v roce 1993 v protestantském prostředí, ale podpořila jej Církev katolická. Je to mezinárodní organizace. V prvním roce kampaně podepsalo závazek 102.000 mladých lidí.

   „Tapetuji“ text slibu a ponechávám ho lepším překladatelům než jsem já :), protože nejen „pravá láska počká“, ale i na každém slůvku záleží. :)))

   The True Love Waits pledge states: „Believing that true love waits, I make a commitment to God, myself, my family, my friends, my future mate and my future children to be sexually abstinent from this day until the day I enter a biblical marriage relationship.“ In addition, they promote sexual purity, which encompasses not only abstaining from intercourse before marriage, but also abstaining from sexual thoughts, sexual touching, pornography, and actions that are known to lead to sexual arousal.

   Odkaz:
   http://www.lifeway.com/n/Product-Family/True-Love-Waits

   Pax et bonum

   Jan

   • VlaM píše:

    Iniciativa krásná, ale poněkud dvojsečná. Něco podobného totiž zkoušeli v 90. letech i Slováci. Vzpomínám, jak ne mezi ně vydal Radek John „Na vlastní oči“ a zlomyslně se vyptával, kdo bude dodržování toho slibu kontrolovat.

    • cinicius píše:

     Chápu, že zrovna Radek John má potíže uvěřit, že i nekontrolovaný nebo nekontrolovatelný slib může mít nějakou cenu, pokud věc posuzuje podle vlastních morálních měřítek…

   • solipso píše:

    Podpořte Společenství čistých srdcí, http://www.spolcs.cz

 2. Ne každá výchova je sexy:), aneb Švédsko píše:

  Ve Švédsku byla „sexuální výchova“ zavedena od roku 1945.(jako povinný školní předmět(!)

  Zdálo by se tedy, že informovanost občanů sníží negativní jevy. A ejhle: V letech 1960-1970 se zvýšil počet znásilnění o 400% , nárůst potratů u nezletilých o 200% (léta 1968-1974) , těhotenství u nezletilých o 900 procent a pohlavních nemocí u nezletilých také o 900 procent(!). (1950-1972)

  Nebylo by opravdu lepší, aby o „sexuální výchově“ rozhodovali rodiče?

  Pax

  Jan

  P. S. Kolem roku 1989 se říkalo, že ve Švédsku to byl omyl, ale u nás zavádět sexvýchovu:) (po zkušenostech ze Švédska) by byl zločin. 😦 !
  Samozřejmě snad ne vše lze přičíst sexuální výchově….

  • doplnění píše:

   Ještě doplňuji: Nárůst těhotenství u nezletilých o 900 procent je z období 1956-1972. Aby bylo statisticky přesno:)

   Pax

   Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: