Doktor Barták zneužil nunciaturu

První zprávy informují o faktu, že Dr. Barták zneužil budovu nunciatury k natáčení scén erotického filmu (byť tedy ne přímo scén erotických), a citují oficální reakci nunciatury, která želbohu přišla až s jednodenním zpožděním, takže v prvních mediálních ohlasech nefigurovala. Navíc musím říci, že vysvětlení nunciatury tak docela nerozumím…

Dovedu si představit, že pan Barták měl na nunciaturu nějaký zvláštní přístup jako lékař. Nechápu ale, pod jakým vysvětlením by se mu mohlo podařit vecpat do své návštěvy tolik lidí a materiálu, kolik je k takovému natáčení potřeba, a nepozorovaně s nimi něco natáčet.

Ignác Pospíšil

Advertisement

37 Responses to Doktor Barták zneužil nunciaturu

  • Pius píše:

   Jak mají na krku místo pektorálu růženec 😀

   Ale ne, je to smutné. Vypadá to, že ten film bude jedna velká zednářská reklama.

   „Film natáčí společnost Hermes Illuminati“

   „“Ty jsi zhřešila chtíčem, přiznej se a budeš upálena,“ kázal Barták jako kardinál v připravovaném historicko-erotickém filmu Svobodný zednář Giacomo Casanova.“

   „Snímek se objeví na DVD za rok ve Francii a Švýcarsku a poté teprve v České republice.“

   „Mezi další chystané projekty režiséra Jílka patří zmapování slavných českých Svobodných zednářů. „Připravuji například Mozarta a Alfonse Muchu,“ prozradil.“

   Že tam vůbec nuncius společnost Hermes Illuminati pustil svědčí o mnohém.

   • cinicius píše:

    Nemyslím, že by bývalý nuncius nechal natáčet HI na nunciatuře. Právě proto by mne zajímalo, jak k tomu mohlo dojít.

    • :) píše:

     20. června 2008 se konal na Vltavě již pošesté Lví parník, na němž se sešli Lvi, rotariáni a svobodní zednáři, tentokrát na oslavu 20. výročí prvního českého Lvího klubu Praha Orel, 50. narozenin jeho zakladatele a tajemníka Jaroslava Bartáka, 35. narozenin jeho choti Lenky a 55. narozenin pravoslavného arcibiskupa Kryštofa. Zúčastnilo se kolem 200 hostů, z toho 20 velvyslanců. Za diplomatický sbor promluvil velvyslanec Vatikánu arcibiskup Diego Causero a izraelký velvyslanec Yaakov Levy… (cs.wikipedia.org)

     Stále si myslíš, že Barták na nunciatuře byl náhodou? A co ta fotka, jak sedí Barták u oběda hned vedle arcibiskupa Duky a v pozadí jsou znaky Lions Clubu? Co fotky Bartáka s dalšími církevními představiteli z evidentně soukromých akcí? To je ve zvyku čas, který na normální věřící naši pastýři dle jejich slov často nemají, trávit na akcích svobodných zednářů a úchylů, kteří se tím ani netají? Nebo to je všechno jedna velká náhodička? 😀

     • cinicius píše:

      Neříkám, že tam byl náhodou. Ale pokud vím, v té době nebylo známo, že je to takový úchyl. Nuncius nemusel mít ty správné informace. Prostě kámoš, kterého mu někdo doporučil.

     • :) píše:

      Úchyl je to nejmenší. V tomto případě jde ne ani tak o to, že se vysocí církevní představitelé na osobní úrovni stýkali s úchylem, ale že se prokazatelně účastnili akcí pořádaných svobodnými zednáři (Lions clubem), obědvali s nimi, jezdili na parníku, nechali na nunciatuře natáčet společnost Hermes Illuminati film Svobodný zednář Giacomo Casanova etc. To mě osobně děsí mnohem více, než nějaké styky s úchylem.

     • cinicius píše:

      Já nevěřím, že by vedení nunciatury vědomě nechalo na nunciatuře společnost Hermes Illuminati natáčet film Svobodný zednář Giacomo Casanova… Tak hluboko snad ještě Církev neklesla.

     • pan Contras píše:

      To, že je někdo prasák je smutné, ale je to valice častý projev padlé přirozenosti.

      Daleko závažnější je paktovat se se zednářskými bratrstvy a navíc je třeba připomenout, že nuncius Causero pochází z Opus Dei.

     • cinicius píše:

      I kdyby nuncius byl z Opus Dei (můžete to doložit), mělo by to znamenat co?!

     • pan Contras píše:

      Trošku si o této organizaci něco přečtěte, za základ považuji konstituci co do neveřejného působení a pak doporučuji zeptat se některých bývalých členů, znáte jich dost.
      Zajímavě o ní píše také Messori.
      Rovněž zajímavý je jejich vztah ke kariéře, penězům a jejich spojitost s Banco Ambrosiano.

      Čtěte, ptejte se a přemýšlejte.

     • cinicius píše:

      Četl jsem Messoriho i Allena. První o ní píše vysoce pozitivně, druhý pozitivně. Jejich působení není zas až tak neveřejné. A možná znám jejich bývalé členy, ale nevím to o nich.

     • :) píše:

      Messoriho knížka je opravdu užitečná. Autor chce evidentně Opus Dei pomoct a uvést na pravé světlo – to se mu daří, ale nevědomky tím pro uvědomělé katolíky Opus Dei naprosto strhá. Takže obeznámený čtenář si po přečtení jeho apologetické knihy naprosto potvrdí své skeptické představy k dané organizaci – něco, co autor knihy určitě nezamýšlel. Jenom je ta kniha nesmyslně dlouhá.

     • cinicius píše:

      Zvláštní, ve mně zas až tak velkou skepsi nevzbudila (krom skepse k Messoriho objektivitě). Ale je fakt, že jsem ji četl už relativně dávno…

     • Rispaldic píše:

      Cincius píše, že nuncius nemusel mít ty správné informace, když se paktoval s Bartákem a šel v roce 2008 na jeho oslavu 50. narozenin a měl tam i projev. S tím nesouhlasím. Přece jenom by se od doyena českého diplomatického sboru v době rozvinutých komunikačních prostředků – zvl. internetu – očekávalo, že si dokáže Bartáka proklepnout pořádně: vždyť už v roce 2007 tento brutálně zbil před pražským Michnovým palácem svou někdejší asistentku. No a to, že samotný Lion´s club (a tím pádem i dr. Barták) se veřejně hlásí mj. k zednářským tradicím – Vatikánem zapovídaným – bilo do očí již od počátku vzniku tohoto uskupení… Takže toto pana nuncia rozhodně neomlouvá!

     • cinicius píše:

      No, já bych si dovolil říci, že v případě vatikánských diplomatů (a vůbec vatikánských úřadů) jsou pochybnosti na místě. Už protože užívání rozvinutých komunikačních prostředků zrovna neholdují…

    • P. Jiří Špiřík píše:

     Domnívám se, že případ plně vystihuje jaké mechanismy fungovaly (a bouhužel asi dále budou fungovat) ve vedení české církve. Pokání by bylo velkým zázrakem, spíše zvolí cestu „oficiálních prohlášení“.

   • Hamish píše:

    „Bartáku, hřešil jsi chtíčem a budeš upálen“
    😉

   • Lukáš Biskupický píše:

    Pro mne je to především doklad úrovně a stavu nunciatury, když se s jejím osazenstvem kamarádí taková kreatura.

 1. oslik píše:

  Spousta filmovych zaberu vznikla tak, ze ti, kdo nataceni na danych mistech museli povolit, nebyli spravne informovani.

  Lhat – resp. nerikat celou pravdu – je v techto vecech uplne standardni filmarska praxe.

  • MichalD píše:

   Pokud je toto standardní praxe, pak by tedy mělo být také standardní praxí se proti tomu bránit. Např. nechat štáb napřed písemně prohlásit, co tam bude točit. Pak by nemusela nunciatura šahat k trapným výmluvám, že se k nim filmový štáb vloudil jako lékař „za účelem poskytnutí zdravotní péče z důvodu podezření na vážnou chorobu“, stačilo by říct: podívejte se, byli jsme podvedeni.

 2. kolemjdoucí píše:

  Spousta lidí si čte o vlivu zednářů na Církev, o jejich průniku do ní atd. a třeba tomu i věří. Ale berou to tak, jako že je to „někde daleko“, jinde, a že v naší realitě to přece nemůže být pravda.

  Takže pan „smajlík“ a pan Contras naprosto trefně!

  U Opus Dei bych u druhého slova přidal dvě písmena a bylo by to jasné.. 🙂

 3. Vratislav píše:

  Všem, kdo vyjadřuji své rozhořčení nad činností MUDr
  Bartáka, tajemníka Lionsklubu a Rotariánů, označených jako přípravka zednářů doporučuji k prostudování článek na
  http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=print&sid=2738
  Nemyslím, že by nunciatura neměla bližší inormace o MUDr Bartákovi. Jak na podvedení nunciatury, tak na stanovisko ČBK k projevu VK na Svatováclavské pouti mám svůj názor, blížící se stanovisku p. P. Maxe, uvedený na jiném místě.
  V politice se nic neděje náhodou; vše co se stalo nebo stane bylo vždy předem dopředu promyšleno.

 4. Rispaldic píše:

  Něco mi tady nesedí:
  V prohlášení Apoštolské nunciatury se píše: „Dr. Barták měl přístup na nunciaturu jako lékař za účelem poskytnutí zdravotní péče z důvodu podezření na vážnou chorobu a pokud v tuto dobu zneužil svůj pohyb v prostorách nunciatury k inscenování…“
  Pan nuncius Causero přiznal (viz http://praha3.regiony24.cz/15-132546-bartak-zneuzil-k-nataceni-scen-do-erotickeho-filmu-svoji-lekarskou-propustku), že dr. Barták byl jeho osobní lékař a co je nejdůležitější, že v době natáčení filmu v Praze vůbec nebyl. Z toho plyne, že dr. Barták nic nezneužil, ale na nunciaturu se dostal jen díky tomu, že ho tam někdo pustil výslovně pro pořízení toho filmu (léčit neměl koho – nuncius byl pryč).

  • cinicius píše:

   Myslíte, že ostatní lidé na nunciatuře nemohou mít osobního lékaře?

   • Rispaldic píše:

    Samozřejmě mohou, ale rozhodně ne osobu takového formátu a renomé – pana doktora Bartáka, který by se rozhodně nesnížil k tomu, aby dělal osobního lékaře kdejaké uklízečce či vrátnému.

   • Rispaldic píše:

    Nemyslím. Ale rozhodně ne věhlasného dr. Bartáka. Ten by se rozhodně nesnížil k tomu, aby léčil kdejakou neperspektivní a veřejně neznámou uklízečku či vrátného.

  • MichalD píše:

   Nezlobte se, ale mně celá ta výmluva, jak se na nunciaturu pod záminkou podezření na vážnou chorobu vkrade Dr. Barták převlečený za kardinála s růžencem na krku s celým filmovým štábem, připadne natolik nesmyslná, že je ztrátou času spekulovat, kdo koho byl osobním lékařem. Podstata problémů je jinde – viz pánové „smajlík“ a Contras výše.

   • Rispaldic píše:

    Nejde ani tak o to samotné spekulování, kdo byl koho osobním lékařem na nunciatuře jako spíš o to, jak se pan nuncius a nunciatura sama zaplétá sama do svých odpovědí a vyjádření. Podle členů filmového štábu totiž pan nuncius Causero tehdy přítomný na nunciatuře byl, přivítal je a část natáčení dokonce sledoval. Takže ať se na mě pan nuncius nezlobí, ale o filmování musel přinejmenším vědět.

 5. co ještě ? píše:

  Kdyby mne někdo řekl před půl rokem, že se na nunciatůře točí erotický film o zednáři Casanova, tak bych to bral jako vtip. Co ještě příjde? Na co se máme ještě připravit?

  • Lukáš Biskupický píše:

   Kdyby mi někdo v roce 1989 řekl, že čeští a moravští biskupové zavedou přijímání na ruku, že pražské arcibiskupství nechá v chrámu sv. Mikuláše točit ples upírů (film Van Helsing), že estébák a ateista-řeholník Holeček se bude těšit důvěře biskupů a jako předseda husovské komise bude prosazovat prohlubování ekumenismu, že protěžovaný teolog Štampach odpadne ke starokatolíkům a přihlásí se k zednářství, že mluvčí ČBK Herman se ožení a odejde k Policii, že sekretářem ČBK se stane spolupracovník StB Simandl, že nunciatura bude průchoďákem Bartáků, že…atd. Tehdy bych asi něčemu takovému nevěřil, dnes už jsem realista.

  • oslik píše:

   Budu provokovat: Co kdyz to JE vtip? Tedy ne dobromyslny, ale kruty zert dabla a nekolika jeho sluzebniku, ktery se povedl lepe, nez si ti sami sluzebnici predstavovali? (Nebo aspon jeden z nich – bez „obetovani“ Bartaka by to totiz mozna vubec nevyplavalo na povrch a pointa by jaksi nenastala.)

   Nikdy se vam nestalo, ze nad vami peklo docasne triumfovalo? Fakt ne? Neni s nim zadna sranda. Nepodcenujte ho.

   Belgickemu vrahovi nekolika devcatek Dutrouxovi rodice radi sverovali deti na hlidani, protoze pry „rozumel detem“ a „celkove pusobil verohodne.“ Co je proti nemu Bartak? Nikdy nepodcenujte „temnou stranu“.

  • pan Contras píše:

   Nemusíte se připravovat na nic. Nestýkejte se s novocírkevníky a štiťte se toho prostřední jako použitého toaletního papíru.
   Kde není víra, tam květe láska k penězům a prasáctví.
   Salonky FSSPX přibývají, čím hůř tím líp.

   • oslik píše:

    @Contras:

    A to je dobře, že se dvou tisících letech na zemi konečně vyskytla pravá víra, nebudící žádné pohoršení!

    Letniční někdy tvrdí, že praví křesťané existovali jen v prvním století, pak dlouho nic, a pak se znovu vyskytli zase až ve dvacátém. Tohle je ještě lepší – neboť v prvním století věřící pohoršovali nemálo, jako víme z Nového zákona. Teprve po Druhém vatikánském koncilu tedy přišli na svět praví čistí křesťané! 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: