Petice za pronásledované křesťany předána ministerstvu zahraničí

Praha: Petici na podporu pronásledovaných křesťanů se 7855 podpisy převzal v úterý 4. října 2011 tiskový mluvčí a ředitel tiskového odboru ministerstva zahraniční Vít Kolář od zástupce petičního výboru.

Bezmála osm tisíc občanů podpořilo Petici na podporu pronásledovaných křesťanů, kterou zástupce petičního výboru Ondřej Vaněček z občanského sdružení Res Claritatis předal v úterý 4. října 2011 v Černínském paláci Vítu Kolářovi, tiskovému mluvčímu a řediteli tiskového odboru ministerstva zahraničí.

Vít Kolář přijal zástupce petičního výboru a ujistil ho, že se ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zajímá o stále sílící perzekuce křesťanů v mnoha zemích světa a snaží se přispět k řešení tohoto problému.

V té souvislosti Kolář připomněl, že se Schwarzenberg připojil k iniciativě svého italského kolegy Franca Frattiniho, jejímž výsledkem bylo, že Evropská rada pro zahraniční věci deklarovala zcela konkrétní odmítavé stanovisko ke stále početnějším teroristickým útokům na křesťany. Kolář uvedl, že se ministr zasazuje proti jakékoliv podobné diskriminaci.

Petici podpořila řada významných osobností, církví a dalších  organizací, a to i osobní účastí na veřejném shromáždění na Václavském náměstí 18. ledna 2011. Tam se dostavil i arcibiskup Dominik Duka a označil násilné činy proti křesťanům za „plánovanou likvidaci formou genocidy“.

Petici na podporu pronásledovaných křesťanů vyhlásili spolu s Vánoční výzvou o Vánocích 2010 předseda Mladých křesťanských demokratů Petr Jurčík, Ondřej Vaněček z občanského sdružení Res Claritatis a vydavatel časopisu Duše a hvězdy Ignác Pospíšil. V roce 2010 a na jeho sklonku došlo k mnoha krvavým útokům na křesťany v Indii, Turecku, Iráku, Egyptě i v dalších zemích.

„Petice byla shodou okolností předána den poté, co 3. října Rada evropských biskupských konferencí na svém zasedání v Tiraně podpořila ,Observatoř protikřesťanské diskriminace a intolerance v Evropě` sídlící ve Vídni. To jen ilustruje vážnost situace nejpronásledovanější náboženské skupiny na světě, kterou křesťané v posledních desetiletích jsou,“ říká Ondřej Vaněček z Res Claritatis.

Tisková zpráva Res Claritatis

Advertisement

One Response to Petice za pronásledované křesťany předána ministerstvu zahraničí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: