Zuzana Roithová odsoudila masakr koptů i neadekvátní reakci baronky Ashtonové

Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová odsoudila masakr koptských křesťanů, kterého se dopustila egyptská armáda, a požaduje důkladné vyšetření události a potrestání viníků. Zároveň zkritizovala postoj, který k události zaujala baronka Ashtonová, vysoká komisařka pro zahraniční a bezpečnostní politiku Evropské unie, která se nezmohla ani na plnohodnotné odsouzení tohoto zločinu. Níže uvádím celou tiskovou zprávu s vyjádřením paní poslankyně.

Ignác Pospíšil

„S velkým zármutkem jsem se dozvěděla o masakru egyptských křesťanů. Příslušníci koptské menšiny tuto neděli protestovali proti žhářským útokům na kostely a proti bezohlednému potlačování demonstrací za práva křesťanů v Egyptě. Nedělní demonstrace skončila tragicky, když se Koptové střetli s armádními složkami. Postup egyptské elity a egyptské armády odsuzuji. Mezinárodní společenství a EU se musí rázně postavit proti masakru obyvatel ze strany státní moci. Všechny násilnosti, nejen z této neděle, musí být důkladně vyšetřeny a viníci potrestáni. Rodinám obětí vyjadřuji upřímnou soustrast,“ říká Zuzana Roithová, poslankyně KDU-ČSL v Evropském parlamentu.
 

„Nejsem spokojena s postojem vysoké představitelky EU Catherine Ashtonové, neboť vyjádřila pouhé znepokojení nad množstvím mrtvých a zraněných, v jejím vyjádření nenajdete stopy, že by útoky, na nichž se podílela armáda, odsoudila. Toto je nepřijatelné. EU musí podmínit svoji pomoc Egyptu právě tím, že přestanou takové ostudné útoky na potomky prvních křesťanů. Bez smíru s koptskou menšinou, která čítá 10 % obyvatel země, není možné vybudovat demokratický Egypt,“ dodává Zuzana Roithová.

Tisková zpráva Zuzany Roithové

 

 

3 Responses to Zuzana Roithová odsoudila masakr koptů i neadekvátní reakci baronky Ashtonové

  1. Michal Kretschmer píše:

    Je nějaká reakce české diplomacie, příp. předsedy vlády?

  2. […] Česká europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová odsoudila masakr koptů v Egyptě  a zároveň zkritizovala i naprosto neadekvátní reakci šéfky evropské diplomacie v této věci. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: