Čeští katoličtí nemocniční kaplani budou mít vlastní asociaci

Základním dokumentem pro působení nemocničních kaplanů ve zdravotnických zařízeních je Dohoda o duchovní péči ve zdravotnictví, uzavřená mezi Českou biskupskou konferencí (ČBK) a Ekumenickou radou církví (ERC) z roku 2006. Katoličtí nemocniční kaplani založí vlastní asociaci, která bude s Asociací, vzniklou 22.10. 2011 na půdě ERC, spolupracovat. Více ZDE.

5 Responses to Čeští katoličtí nemocniční kaplani budou mít vlastní asociaci

 1. Andy píše:

  Dnes jsem videl záznam z besedy o ekumenismu na TV Noe. Mimo jiné tam spomínali ERC. Jsem dnes jediný, komu vadí tato zednáři vytvořená, řízená, ovládaná a na zednářských myšlenkách postavená organizace a o že katolická Církev se s tímto hnusem baví. Viděli jste to někdo tu besedu na živo? Bylo to nedávno, tak před týdnem. Hezká ukázka modernismu se tam předvedla. Už jen to že zam pozvali-kat. kněze, co hlásal pomýlenou verzi ekumenismu, dále luteránského „biskupa“, pak nějakého „biskupa“ husitského, a pak ještě nějakého podobného bludaře. Moderátor-kat. kněz rovněž glorifikoval ekumenismus a la assisi. Glorifikovali tam např. jednoho protestantského teologa co mu prý nějaký kardinál dal Sv. Příjímání. Jaké máte s TV Noe skušenosti?

 2. Laurentius píše:

  Žel, TV NOE je nekatolická televize. Pořady, jaké popisuje Andy jsou časté. Ředitel, kněz,se na obrazovce ukazuje nejraději v červené kostkované košili. Modlitba růžence jest neznáma. Nejvíce mne „vytočil“ pořad nazvaný „V posteli“ (sic!). V tomto pořadu dvě děvčátka se rozvalovala na posteli a vedle na houpačce seděl arcibiskup, se kterým takto děvčátka rozmlouvala. Raději se dívám na slovenskou TV LUX, nebo německou K-TV.

  • MichalD píše:

   To je asi podobné jako s Proglasem. Tam je ale hezké, že to celkem otevřeně přiznávají. Když jsem jim tam před časem psal kvůli jakémusi věroučnému úletu, tak mi vysvětlili, že si dělám zbytečné starosti, že oni nejsou katolické rádio, ale rádio lidí dobré vůle. A že jako doufají, že i já jsem také člověk dobré vůle a tak …

 3. Andy píše:

  2Laurentius:
  Nechci být pesimista ale mám strach že se TV LUX změní. Nedělám si iluze, že všichni její zaměstnanci mají katolické myšlení ve všech otázkách, ale proč to říkám. Tento rok jsem strávil 6 měsíců u babičky na Slovensku a v té době byl jmenován nový ředitel televize, jistý kněz Ján Buc. Shodou náhod se znám s děvčetem, co pracuje v jistém ,,Diecézním katolickém centru“ a on byl do té doby jeho ředitel, takže se s ním zná trochu osobně. Toto centrum, jak jsem pochopil,je místo kam posílají děti z kat. gymnázií a univerzity v Ružomberku na duchovní cvičení a o víkendech tam pořádají kurzy co se jmenují,, Animátorská škola“(tento kurz ta dívka rovněž absolvovala). Z vyprávění vím jak ty duchovní cvičení vypadají. Je to plně v charizmatickém duchu, modlí se tam v jazycích, modlí se za studenty charizmatickým stylem, tj. že jim vkládají(laici samozdřejmě) ruce na hlavu a modlí se za ně atd. Samo tato děvče charizmatička. Ale k osobě Jána Buce, nechci hřešit pomluvou nebo nactiutrháním, tak dávám odkaz na jeho facebookový profil. Ať si každý podívá na jeho fotky a další věci a udělá si názor sám.

  http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1010070320

 4. Otavian píše:

  Jelikož nejsem masochista, TV Noe, ani Proglas nesleduji, jsou to heretická média ovlivněvaná zednáři !
  Doporučuju polskou katolickou TV TRWAM a samosebou také radio Maryja. Na polštinu si rychle zvyknete

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: