Petrnoušek hrozí vyhazovem podřízené za to, že kritizovala jeho sexuální výchovu

Nedávno jsem zde upozorňoval na pořad ČT Máte slovo, konkrétně díl zabývající se otázkou sexuální výchovy. Pořadu se účastnila i učitelka Arjana Shameti ze školy nechvalně proslulého ředitele Petrnouška, která zde vyjádřila námitky proti metodám, které tento známý a sexuology oslavovaný guru sexuální výchovy při výuce používá. Dnes Parlamentní listy zveřejnily informaci, že jí za to ředitel Petrnoušek vyhrožuje vyhazovem. Podrobnosti ZDE. Já osobně bych tedy vyhodil pana Petrnouška.

Ignác Pospíšil

Advertisement

11 Responses to Petrnoušek hrozí vyhazovem podřízené za to, že kritizovala jeho sexuální výchovu

 1. cinicius píše:

  Komentáře a vyjádření k případu. Zajímavé je zjištění, že Petrnoušek považuje každého, kdo nesouhlasí s jeho metodami, za odpůrce sexuální výchovy: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/212861.aspx

 2. organist píše:

  Chvilku jsem hledal na internetu něco o didaktické hře kompot podle pana Petrouška a našel jsem tenhle odkaz: http://www.vitalia.cz/clanky/sex-podle-ministerstva/nazory/

  Jednoaktovka v závěru článku mi přijde opravdu vtipná a myslím, že pěkně ilustruje nesmyslnost Petrouškových nápadů.

 3. Nikola Bilaniuková píše:

  Dobrý den,
  Vážený pane Pospíšile,
  Jsem bývalou studentkou této školy a pana ředitele Petrnouška a jeho sexuální výchovu znám, to co říkala paní učitelka Shameti, není pravda. Sexuální výchova je odsouhlasena rodiči, a neděje se tam nic hrozného, jedná se o jakési semináře, kde se seznamuje s různými druhy antikoncepce a tím co to sex vlastně je. Jeho podání je a bylo velice odporné, upřímně, myslím že pro mnoho rodičů je toto mnohem lepší způsob, než svým dětem něco takového vysvětlovat. Myslím že společná sexuální výchova v 8.třídě (kde se jedná o co jde, o HIV a AIDS) a v 9.třídě(rozdělena na kluky a holky) byla velice výchovná a dala nám to co nám dát měla, to znamená že nikam nemáme spěchat, že se máme chránit, že vůbec nějaké nemoci existují, že jsou jiné druhy antikoncepce než jen hormonální prášky. Myslím, že to čím paní učitelka Shameti, ani neví co se tam dělá, myslím si že nemá pravdu, chce snad život kde budou děti ještě v 18 letech cucat dudlíky. Na jednu stanu chápu, že ji přijde že tyto děti ve věku 15-ti let jsou na sex velice mladé, ale jsem naprosto proti aby se to takhle bralo, tyto děti už vědí co to je a doba je v takové fázi, kdy chlapci na internetu najdou porno, chtějí to zkusit a děvčata samou zamilovaností nedokážou oporovat. Nevím co bych dělala v tomhle věku já, kdyby mi „můj kluk“ říkal že to nic není, že se nic nemůže stát, že je to pouze projev vzájemné lásky. Sama bych mu asi dala na vědomí že ho mám opravdu ráda a při tom bych ani nevěděla co dělám. A kam by jsme se dostali? Do života, kde děvčata budou v 16 matky, kde bude spousta zbytečných potratů, předčasných manželství, spoustu lidí, co si nebudou moct udělat ani maturitu, protože se budou starat o brečící děti. Tohle není asi země, kde by jsme kdokoliv z nás chtěli žít. Proto ta sexuální výchova je, aby nás připravila na život a ukázala správný směr, abychom zabránili obrovskému nárůstu pohlavních nemocí.
  Závěrem, jestli pan ředitel Petrnoušek chce vyhodit paní učitelku Shameti, má na to právo, pošpinila jméno ředitele a hlavně jinak velice výborné školy.

  Děkuji
  S pozdravem NB

  • Re: Nikola píše:

   Paní učitelka jen vyjádřila svůj názor. Za celou dobu existence „Jílkové show“ se nestalo, aby někdo byl za svůj názor (a domnívám se, že zde byly jindy tvrdší „šlehy“) vyhozen z práce.

   K vaší reakci se jinak nyní nevyjadřuji.

   Pokoj a dobro

   Jan

   • jt2008 píše:

    pracuji pro rakouskou firmu, kdybych byl pozvan do televice a pozvani bych vyuzil k tomu, abych se velice kriticky vyjadril na ucet meho sefa, tak logicky nemam druhy den praci! jan t.

    • Re: píše:

     Ehm, ale to je vo něčem inem:). Zde jde o veřejný problém, který se týká našich dětí.

     Pax

     Jan

     • 2008jt píše:

      je to vec nazoru: dotycna pouzila opakovane jmeno sveho sefa, aby vyjadrila svuj nazor na jeho „nevhodny“ zpusob vyuky. nejak mi to neprislo tak docela logicke. jt2008

  • Hamish píše:

   Naprosté zmatení.
   Sexuální výchovu mají obstarávat rodiče. Ne škola.

  • Honza Kohoutek píše:

   „Jeho podání je a bylo velice odporné…“
   Kouzlo nechtěného, ale s touto částí Vašeho příspěvku nemám problém 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: