Bělobrádek: „V perspektivě současné situace jsou oslavy výročí 17. listopadu spíš k pláči!“

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se včera zúčastnil mše jako poděkování za 22 let svobody v Týnském chrámu na Starém Městě v Praze, kterou sloužil kardinál Miloslav Vlk. Vzpomínkový průvod uspořádala pražská KDU-ČSL. Většina účastníků bohoslužby se poté vydala centrem Prahy na Národní třídu, kde si lidé u památníku 17. listopadu 1989 připomněli tehdejší události. V průvodu byli i místopředseda KDU-ČSL Pavel Svoboda, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman nebo herec Jan Potměšil. Ten jel na vozíku v čele průvodu a po položení květin a zapálení svíček pochod ukončil modlitbou.

Předseda KDU-ČSL při této příležitosti řekl: „Celá politická kultura a atmosféra ve společnosti připomíná marasmus konce osmdesátých let. Vrcholem je pak situace v ODS. Mezi lidmi je směsice napětí a zklamání. Místo abychom si utahovali opasky ve společný prospěch a budoucnost, utahují si současné elity z občanů.“ Předseda lidovců dodává: „Komunisté, kteří kritizují vládu ODS, TOP09/STAN a VV mají, bohužel, v mnoha případech pravdu. To je největší ostuda dvaadvaceti let po pádu komunismu. Vláda práva a systém právního státu je nahrazen podivnou chobotnicí nomenklatury a podivných vazeb. Kdo se tomu postaví, je odstraněn.“

Jako řešení tohoto smutného a neakceptovatelného stavu ale podle Bělobrádka rozhodně není příklon k extrémistickým pravicovým nebo levicovým názorům, kterým nicméně všeobecné znechucení nahrává. „Je třeba se vrátit ke skutečné politické kultuře a demokracii. Tu těžko mohou zavést uskupení založená spolupracovníky StB,“ dodává Bělobrádek.

Tisková zpráva KDU-ČSL

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: