Bělobrádek: Zodpovědní ministři by měli rezignovat

Pavel Bělobrádek

Podle svědectví švýcarského velvyslance André Regliho nechala česká vláda sedm měsíců zcela bez odpovědi výzvy, aby se přihlásila ke zmrazeným miliardám v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). „Jedná se o kolosální neschopnost nebo o pokus zakrýt korupci?“ ptá se předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Buď jak buď, premiér by měl dotčené ministry bez pardonu odvolat,“ říká předseda lidovců.

Ministr zahraničních věcí Schwarzenberg (TOP 09 a STAN), ministr financí Kalousek (TOP 09 a STAN) a ministr spravedlnosti Pospíšil (ODS) – ti všichni obdrželi informace a výzvu, aby se Česká republika připojila k trestnímu řízení v kauze MUS.

Švýcarští diplomaté si musí připadat jako v banánové republice. Co si mohou myslet o zemi, ve které se ministr zahraničních věcí považuje za pošťáka a není schopen adekvátně vyhodnotit informace o korupční kauze mimořádných rozměrů? Ministr financí se teď může donekonečna přít s ministrem spravedlnosti, kdo zanedbal své povinnosti, mohou házet vinu jeden na druhého – to ale českým občanům příliš nepomůže. 12 miliard, které v rozpočtu schází na platy zdravotnických pracovníků, pravděpodobně zůstane ve Švýcarsku hlavně díky jejich liknavosti. Premiér by se měl k celé kauze už konečně jasně postavit a vyvodit z ní personální důsledky,“ říká předseda lidovců.

Buď jsou dotčení ministři skutečně tak neschopní, nebo se pokusili korupci spojenou s privatizací MUS krýt. Nevím, která varianta je vlastně horší. V civilizované zemi by byli ministři Schwarzenberg, Kalousek a Pospíšil již dávno odvoláni,“ uzavírá Pavel Bělobrádek.

Martin Horálek

Advertisement

One Response to Bělobrádek: Zodpovědní ministři by měli rezignovat

  1. Daniel Zouhar píše:

    A pořád spí a spí a spí palác malostranský … Bez reakce, bez citu, hlavně, že nám ministr Heger opět vykládal pohádky a vtipy, o tom, jak vydaje ve zdravotnictví adekvátně s vývojem stoupají a nepokryje je ani zdravotní daň. Zloději na n-tou!
    Pokud Petr nečas neučiní do týdne už jen s této situace důsledky, měl by už konečně uvážit, zda-li by neměl rezignovat na úřad premiéra. Já osobně si totiž nepřeji, abychom měli vládu nekňubů, kteří spořáadné občany okrádají o statisíce, ale ve švýcarských bankách nechávají i nadále ležet miliardy a to jak známé, tak i neznámé (myslím si, že expremiér Gross tam má zajisté také nemalé konto na hroší časy …).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: