FSSPX se již brzy vyjádří k věroučné preambuli

Biskup Fellay, generální představený Kněžského bratrstva sv. Pia X., oznámil, že FSSPX již brzy zašle Svatému stolci odpověď ve věci tzv. věroučné preambule, jejímž podepsáním podmiňuje Svatý stolec řádné přiznání kanonického statusu. Bratrstvo je po prostudování preambule připraveno dále diskutovat o jejím konečném znění. Z důvoodu, že preambule dosud nemá definitivní podobu, není možné ji zveřejnit. Více informací stručně česky na stránkách Radia Vatikán, nebo obsáhleji anglicky či francouzsky na stránkách FSSPX.

13 Responses to FSSPX se již brzy vyjádří k věroučné preambuli

 1. cinicius píše:

  Rozhovor s biskupem Bernardem Fellayem: Bratrstvo sv. Pia X. a Nauková preambule

  http://www.vendee.cz/texty/rozh_preamb.html

 2. MichalD píše:

  na RV http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16296 vyšla zpráva, která (až na to, že FSSPX tvrdošíjně nazývá „lefébvristy“) obsahuje několik zajímavých konstatování, např. „lefébvristé jsou od svého vzniku na vzestupu, zatímco francouzské diecéze trpí chronickým nedostatkem povolání“, „FSSPX je dnes … dobře pracující církevní strukturou.“ … i arcibiskup Lefébvre je prezentovaný „jen“ jako kritik pokoncilních reforem, nikoliv jako odmítač koncilu.

  Zajímavá je i věta „“Katolicita zosobněná duchovními dědici arcibiskupa Lefébvra se dosti výrazně liší od té, kterou prezentuje většina oficiální církve.“. Komu ještě zbylo něco selského rozumu, musí si nutně položit otázku, kdo že si to tu „katolicitu“ upravil podle svého, když padesát let po DVK tu máme „katolicity“, které se výrazně od sebe liší. Nu, na to článek mezi řádky také přináší odpověď: „strom se pozná po ovoci“.

  • Pan Contras píše:

   Pochopitelně článek nepsal žádný prelát, ale „job“, takže nejsem překvapen nápadnou a neskrývanou vstřícností. 😉

  • Pan Contras píše:

   Na článku je třeba podtrhnout tvrzení o tom, že „nemají vliv na velkou politiku“. I v ČR by neškodilo více připomínat, že jedna věc je katolická víra a morálka a druhá nesouvisející věc je král zlodějů řečený lidem Pružinský; někdy to vypadá jako by to splývalo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: