Primas Anglie podpořil homosexuální partnerství

Vincent Nichols, arcibiskup z Westminsteru, primas Anglie a Walesu a předseda Biskupské konference Anglie a Walesu, šokoval věřící, když v rozporu s katolickou morálkou i jednoznačným stanoviskem Svatého stolce podpořil registrované partnerství homosexuálů. Podrobnosti anglicky ZDE. K tomu se nedá nic moc říci, pouze se můžeme modlit za arcibiskupovo obrácení.

Advertisement

13 Responses to Primas Anglie podpořil homosexuální partnerství

 1. Nunquam, nunquam, nunquam! píše:

  Být v jeho diecézi, žádal bych o omluvu, nebo se modlil, aby abdikoval. Pro schvalování sodomitismu totiž může přijít Boží trest!
  ..(to není vyhrožování, jen konstatace holého faktu)
  Biskup by měl jít v čele pochodu proti legalizaci svazků, které jsou proti přírodě!

  Už pater Malachi Martin (exorcista) vážně varoval před sodomitismem (a to dokonce uvnitř Církve – kam má proniknout malá skupinka organizovaných sodomitů – ideologů) a to už v 70. letech 20.století.(?)

  Zde musí existovat nulová tolerance. Hříšníka miluj, do nebe volající hřích odmítej! Jde doslova o život nesmrtelných duší.

  Pax et bonum

  Jan

  • Teofil píše:

   Po Božím trestu volá všechno naše konání a určitě už brzy přijde. Jedině On nás může očistit ze špíny tohoto světa.

   • MichalD píše:

    Všechno snad ne, ale máte pravdu, je toho hodně.

    Problém je, že tento holý fakt, jak píše Jan, si tady navzájem můžeme konstatovat jak chceme, těžko ale nabádat k pokání někoho (nebo žádat od něj omluvu), kdo už „dospěle“ na ty středověké pohádky o pekle a očistci nevěří, nebo věří v prázdné peklo a pojem Boží spravedlnosti je pro něj jen nějaký symbolický básnický obrat, který je třeba číst v kontextu doby. Přece by nás Bůh nemohl trestat, když teď, na rozdíl od temné minulosti, jsme všichni tak tolerantní, máme tolik dobré vůle a tak moc se navzájem milujeme a sdílíme …

  • kolemjdoucí píše:

   Trochu offtopic: Malachi Martin byl podivná postava s podivnými vazbami a s podivným životopisem. Jím bych se příliš neoháněl..

 2. jaroslav píše:

  Kdopak ho asi tím bískupem v roce 1991, birgimhamským arcibiskupem v r. 2001 a a westminsterským arcibiskupem 3.4.. 2009 jmenoval??

 3. harris01 píše:

  Nunquam, co to je – probůh – „sodomitismus“??? Co to je za slovo? Co znamená???

  • Michal Kretschmer píše:

   Je to novotvar, možná ne úplně šťastný. V anglické literatuře (a nejen tam) ae užívá slova homosexualismus. Jde tu o ideologii, která zvrácené jednání (sodomii) omlouvá nebo dokonce propaguje. To je jistě horší než samotné takové skutky, které někdo může konat z vášně, která může někdy méně či více hříšníka omlouvat. Jde tu často o herezi.

   Jiný příklad: Být nevěrný svému manželu je hřích, ale horší je prohlašovat, že je to v pořádku. To je hereze. Za manželskou nevěru není vyloučení z církve, za herezi ano. Podobně komunisté „znárodněním“ nejen spáchali krádež, oni ji dokonce ospravedlňovali.

  • vonrammstein píše:

   Ale no tak, nejste na Novinkách. Vy víte, co to znamená.

 4. […] Primas Anglie a Valesu navzdory katolické morálce a jasnému stanovisku Svatého stolce podpořil registrované partnerství homosexuálů. Více ZDE. […]

 5. Michal Kretschmer píše:

  S jistým zpožděním je o tom podrobnější zpráva na
  http://prolife.cz/?a=72&id=1795 .

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: