Zlatý brk 2011 – výsledky

Všem na vědomost se dává, že dle ankety Zlatý brk je nejlepším česky psaným blogem s katolickou tematikou roku 2011 blog Lignum vitae otce Juchelky, který se podělil o první místo v obou částech ankety: ve čtenářské s blogem Liturgické otázky otce Jana a v redakční s Blogem Michala Semína.

Zbývá jen dodat: Sláva vítězům! A nic víc, protože dovětek čest poraženým by neměl smysl, už účast je úspěch. Děkuji ale velmi všem hlasujícím čtenářům i porotcům, bez nichž by Zlatý brk nemohl fungovat.

Čtenářská část

Hlasovalo 9 lidí, což představuje pokles nejen proti druhému, ale dokonce i proti prvnímu ročníku. Nevím, může-li za to více nezájem čtenářů o anketu, nebo spíše neochota hlasovat bez patřičného prostudování všech blogů, na které mnohým prostě nezbývá čas.

Nabízí se otázka, zda čtenářskou část nezrušit či alespoň úkol čtenářů neredukovat jen na nominování blogů, ale myslím si, že ji spíše zachovám. Koneckonců smyslem Zlatého brku není honit počty hlasujících, ale posilovat přehled o katolické blogosféře a dát čtenářům možnost se na něčem podílet a k něčemu se vyjádřit. A obojí funguje, byť v omezenějším rozsahu, než jsem si představoval.

Výsledky jsou i díky malému počtu hlasujících velice těsné: o první místo se s pěti hlasy rozdělili dva nováčci (blogy Lignum vitae a Liturgické otázky), následováni dvěma osvědčenými veterány s hlasy čtyřmi (Blog Michala Semína a Snubní tajemství)

Kompletní přehled výsledků:

1.-2. místo: Lignum vitae (autor: P. František L. Juchelka) a Liturgické otázky (autor: P. Jaroslav Jan) – 5 hlasů

3.-4. místo: Blog Michala Semína (autor: Michal Semín) a Snubní tajemství (autor: Karel Skočovský) – 4 hlasy

5. místo: Blog Tomáše Machuly (autor: Tomáš Machula) – 2 hlasy

6. místo: Očima oslíka (autor: David Petrla) – 1 hlas

7. místo: OtecPetr (autor: P. Petr Souček) – 0 hlasů

Redakční část

Redakční část hodnotili čtyři porotci určení šéfredaktorem, z nichž každý hodnotil všechny blogy přidělením bodů v rozsahu 0-10. Členy poroty byli: Ignác Pospíšil, Vít František Pelc, Kateřina Sluková a Karel Ivan Šimek. Neobyčejně jim za jejich ochotu a obětavost děkuji, přičemž Vítu Pelcovi adresuji ještě i dík za to, že vyrobil logo ankety. O první místo se rozdělily Blog Michala Semína a Lignum vitae (oba 33 bodů), třetí pak byl blog Liturgické otázky (31 bodů).

Kompletní výsledky:

1.-2. místo: Blog Michala Semína a Lignum vitae – 33 bodů

3. místo: Liturgické otázky – 31 bodů

4. místo: Snubní tajemství – 28 bodů

5. místo: Blog Tomáše Machuly – 27 bodů

6. místo: OtecPetr – 25 bodů

7. místo: Očima oslíka – 23 bodů

Ignác Pospíšil

Advertisement

2 Responses to Zlatý brk 2011 – výsledky

  1. oliver píše:

    Problém bych viděl spíš v malé propagaci a relativní složitosti hlasování. Vždy je snažší a rychlejší kliknout třeba na anketu na stránkách, než psát mail, vymýšlet oslovení atd.

  2. […] Vyhlásili jsme výsledky ankety Zlatý brk 2011. Nejúspešnější byl blog otce Juchelky Lignum vitae. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: