Poznámka o diskusích pro Pavlu a Katku

S lítostí musím konstatovat, že rozměry Vaší invaze do diskusí pod články překročily snesitelné rozměry. V první řadě toto není diskusní server. Diskuse pod články jsou určeny k rozvíjení tématu článku a pro užitečná stanoviska a poznámky. To je důležité vědět – např. diskuse na téma, kde se v Bibli píše o zpovědi, je evidentně mimo téma článku, který pojednává o tom, jak má vypadat správné pokání či rozhřešení. Navíc máte nehezký zvyk vkládat svá stanoviska vícekrát, na několika místech.

Zahltila jste diskuse off topic příspěvky. To je samo o sobě špatné. Jelikož ty navíc napadají některé základní body katolické víry, není možné je ponechat jen tak bez komentáře, ale momentálně nemám dost času, abych obratem reagoval, či sháněl reakce. Také nepovažuji za vhodné vkládat dotazy k autorům pod články staré více než rok, protože je nanejvýš pochybné, že je tam najdou. Proto jsem neschválil Váš příspěvek pod článkem Katolík a Panna Maria.

Pokud se neomezíte na přiměřený počet příspěvků, a to příspěvků k tématu, musíte se smířit s tím, že budete mít problémy s jejich schvalovacím procesem. Pokud Vám tato pravidla nevyhovují, máte možnost využít svého blogu k publikaci vlastních článků. Vyřeší to problémy nás obou…

Ignác Pospíšil

Advertisement

5 Responses to Poznámka o diskusích pro Pavlu a Katku

 1. Pavla píše:

  Milý bratře v Kristu,

  je špatné číst Bibli a citovat slova samotného Pána Ježíše Krista? Je mi líto, že Ježíše samotného neuznávte a Jeho Slova vám nejsou svatá a místo toho,a by jste vždy reagovali Svatým Písmem a přímo k naším rekacím, bylo jednuduší nás nazvat satanisty.

  Jedno však jisté, „Jen v Ježíši je spása a jen Bůh odpouští“ viz Iz 43,25 To bylo naše poselství.

  Ježíš Kristus Tě miluje, tak že za Tebe zemřel, aby svojí krví Tě očistil od hříchu a ty jsi mohl mít osobní společenství s naší Otcem v nebesích v Duchu svatém v Ježíšovém jménu, toto je evangelium Písma.

  Diskuse je o vyměňování názorů, já jsem reagovala jen na základě Písma, nikoho však neurážela, tak jak jsem byl urážena já, ale mě to nevadí, neurážíte mne ale samotného Ježíše, který ty slova řekl.

  Ježíš je mým Pánem a Spasitelem, je Králem králů a je mým Přítelem, On je ta pravda cesta i život, jak to sám o sobě řekl v Janovi 14,6

  Nechť milosrdenství Boží se Tě doktne a Ty jsi přemožen tou nádhernou moci Jeho lásky, kterou nám projevil skrze svého Syna Ježíše Krista. Jan 3,16

  Pavla

  • cinicius píše:

   1) Jak jsem již psal jinde, Bible není jediný zdroj katolické víry. Tím je i Tradice, která mimo jiné i vymezuje, co to Bible vlastně je…

   2) Krista samozřejmě uznávám a jeho slova jsou pro mne svatá. Neříkám, že pro Vás nejsou, nicméně zjevně spoustu Kristových slov nechápete správně…

  • Hamish píše:

   Račte, dámo, pochopit, že PÍSMO NENÍ JEDINÝ ZDROJ ZJEVENÍ PRAVDY O KRISTU.
   Nejen, že se tak píše v samotném Písmu (kupříkladu závěr evangelia svatého Jana), ale dokonce i Církev nikdy Písmo za jediný zdroj Pravdy neuznávala. Křesťanství nikdy nebylo náboženstvím knihy. Proto reagovat na z kontextu vytrhané texty dalšími z kontextu vytrhanými větami není známkou pravé víry, ale naopak zcestného chápání toho, co nám Kristus Pán říkal a říká. Je to v podstatně svatokrádež, protože k tomu Písmo určeno nebylo a není.
   Ano, protestanté se tak chovají, protože jim nic jiného nezbývá. Velká drzost, protože Písmo vám sestavila Katolická Církev, jeho kánon odsouhlasil koncil této Církve, svatopisci byli katolíky, prvotní křesťané rovněž, atd.
   Teprve protestantská pýcha zavrhla autoritu Bohem danou a na její místo dosadila autoritu sebe sama – subjektu. Proto co denominace, to odlišný výklad Písma. Což Bůh chce, abychom žili v omylu? Jak můžete vědět, že váš výklad je ten správný a ne ten, který poskytuje Růža z domku přes ulici? Nevíte. Takže vám klidně může ďábel šeptat, co chce a vy to potom interpretujete, jako Slovo Boží. Nemáte jedinou záruku, že chápete Písmo správně. A vzhledem k tomu, že rebelujete proti autoritě Bohem ustanovené (Katolické Církvi), je faktem, že Písmo chápete a interpretujete špatně. Protože Katolickou Církev založil Bůh.
   Toť můj poslední příspěvek na toto téma – taceat mulier in Ecclesia.

   • P. jan píše:

    S Hamishem se dá podstatně souhlasit, je bych doporučoval si vždy článek po sobě přečíst, zda neobsahuje logický rozpor, aby se něco netvrdilo a v závěru se to jednou větou nepopřelo.

 2. frafranciscus píše:

  Tak na mém blogu se tyto dvě dámy také projevily, ale já nemám čas sedět stále u počítače a schvalovat příspěvky. Odpověděl jsem jim dnes naposled. Nemá to cenu táhnout to dál. Dá se diskutovat s tím, kdo je aspoň minimálně otevřen na to, co říká druhá strana, a nechce jen chrlit své subjektivní názory.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: