Tři kola, tři vítězové: republikánské primárky ještě budou zajímavé

Republikánské primárky v Jižní Karolíně drtivě vyhrál Newt Gingrich se ziskem 40,4 % hlasů a též drtivé většiny delegátů. Jelikož předtím v New Hampshire vyhrál Mitt Romney a přepočtení hlasů v Iowě přisoudilo nakonec vítězství Ricku Santorumovi, znamená to, že zde po třech kole ještě není jasně dominující kandidát. Mimo tyto tři pokračuje v boji ještě Ron Paul, ale jeho šance rychle padají. Pokud nezaboduje na Floridě, což by se rovnalo zázraku, bude v dalším závodě už jen do počtu.

Současné stavy průzkumů naznačují, že o vítězství si to spolu nakonec rozdají Romney a Gingrich, přičemž pro výsledek je kriticky důležitá otázka, kdy závod vzdá Santorum, protože s Gingrichem soutěží o stejné voliče. Pročež čím déle Santorum vydrží, tím větší šance pro Romneyho. Ovšem tyto odhady jsou zatím příliš předběžné – Romneyho podpora je sice velká, ale nepevná, a navíc je zde stále velké procento nerozhodnutých voličů.

Ignác Pospíšil

3 Responses to Tři kola, tři vítězové: republikánské primárky ještě budou zajímavé

  1. Reo píše:

    Mně se od začátku nejvíc líbí Gingrich, tedy jeho jaksi vůdcovství a schopnost popsat realitu kolem sebe. Nicméně speciálně u něj mám velkej problém s jeho osobní minulostí. Sice mám tendenci nebýt na politiky příliš přísný, ale Gingrichova minulost mne přeci jen trochu uvádí do rozpaků,….

    • cinicius píše:

      Taky s ní mám problém… A je otázka, zda s ní nebudou mít problém i Santorumovi voliči, které musí k vítězství získat, či pak v prezidentských volbách nezávislí voliči. Protože zatímco názory mají Gingrich a Santorum asi nejbližší, v tomto si vůbec podobní nejsou, Santorum má minulost bez poskvrnky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: