V Polsku vypukla válka o licenci pro televizi Trwam

Polská pravice je šokována a pobouřena tím, že úřady odepřely polské konzervativně-katolické televizi Trwam licenci pro digitální pozemní vysílání. Považuje to za útok proti katolíkům a sociálně konzervativním Polákům prostřednictvím potlačování jednoho z jejich hlavních médií a slibuje, že celou věc požene k soudu. Televize Trwam je společně s Radiem Maryja a listem Nasz Dziennik produktem mediálního impéria otce Tadeusze Rydzyka. Podrobnosti jsou např. ZDE, pokuste se odmyslet si tendenční útoky na polské konzervativce a otce Rydzyka a jeho dílo, které zpráva „povinně“ obsahuje.

Ignác Pospíšil

6 Responses to V Polsku vypukla válka o licenci pro televizi Trwam

 1. Tomáš Beran píše:

  Trošku jsem se v minulých dnech o tu licenci zajímal a za skandální pokládám práci ČTK, která jen tak, halabala, jako kdyby se nechumelilo, poví: „Členové mediální rady měli pochybnosti, zda nadace Lux Veritatis, pod níž Trwam spadá, má dostatek peněz na to, aby dokázala televizi dovést do digitální éry.“

  Jiní, kteří peníze neměli a zkušenosti s vysíláním taky ne, licencni dostali…

 2. Andy píše:

  Mám dotaz. Jaké je postavení webu christnet z pohledu českého episkopátu? Jako četl jsem už dost rudošké propagandy ale tohle by nenapsali ani v rudém právu takové urážky. Jako slovník typu:,,ultrakatolické“, ,,symbol omezeného a netolerantního katolicismu, který do 21. století nepatří“. A zmínka na antisemitismus je už jen poznávací znamení NWO budovatelů. V podstatě do toho aby to vypadalo jako z Antify jim už jenom chybí zmínka o 6 milionech a osvětimi.

  Mimochodem když si projedete odkazovanou stránku tak nalevo je banner zednářské organizace člověk v tísni a hned pod tím je nějaké oslavování E. Rotterdamského a Vašíka Veškrny.

  A když už jsme u toho, kdo za tím stojí? Kdo je vlastně provozovatelem toho serveru?

  • cinicius píše:

   Christnet je nezávislý křesťanský ekumenický web, kterému šéfuje liberální protestant Jan Kirschner. Zveřejňování antikatolických četek je jeho oblíbená činnost. Biskupové k němu nemají žádný vztah, jen si na něm některé diecéze a farnosti platí reklamu – což pro něj představuje nezanedbatelný příjem (nebo to tak bylo ještě před dvěma roky)…

   • Takypijus píše:

    Liberální protestant Jan Kirschner je ovšem ve svém liberálně protestantském směřování poněkud mírněn zbytkem redakce, který až tak liberální není.
    Pokud jde o příjmy od diecézí či farností, nebude to zřejmě až tak žhavé – stačí se podívat na otevřený účet.

 3. Článek na "Kathnetu" o Radiu Maryja píše:

  Svatý otec Benedikt XVI. blahopřál Radiu Maryja.

  http://www.kath.net/detail.php?id=34214

  Pax et bonum

  Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: