UK žádnou expertízu nevydala, ČSSD majetek vracet nechce

Profesor Václav Hampl, rektor Univerzity Karlovy, popřel, že by Karlova univerzita někdy vypracovala nějakou expertízu k otázce církevních restitucí. Poslanci ČSSD a KSČM, jakož i další odpůrci restitucí, kteří se na takovou expertízu odvolávají, proto nemluví pravda – expertíza není a nemůže být odborným stanoviskem UK. Podrobnosti ZDE. Argumentace expertízou UK je tak jen další z řady špinavostí, které dnes na jednání Sněmovny levice vychrlila do prostoru.

ČSSD navrhla majetek nevracet (a peníze nevyplácet) a vytvořit speciální fond, kam by se majetek převedl a který by aktivity církví financoval. Podrobnosti nezmínila. Upřímně řečeno, pevně doufám, že si křesťané volící ČSSD zapamatují její přístup, včetně takových detailů sněmovního jednání, jako zběhlého kněze Bublana připomínajícího neexistující expertízu UK, podle které církevní majetek Církvi nikdy nepatřil, nebo bigamistu Ratha, který Církvi káže o zaostalosti celibátu.

Ignác Pospíšil

Advertisement

7 Responses to UK žádnou expertízu nevydala, ČSSD majetek vracet nechce

 1. […] o prvním dnu jejich projednávání předvedli komunističtí a sociálnědemokratičtí poslanci smršť mimořádné ubohosti, nízkosti a nestydatosti. Ani jedna z těchto stran vrátit ukradené nechce. Snad si na to křesťané při volbách […]

 2. pius píše:

  Majetek není pro církev podstatný. Dostane-li majetek, to je ještě ve hvězdách, může s ním udělat věci dobré, ale může ho využít i k ostudě. Každopádně to bude náročnější, než dnes.

 3. Pius píše:

  Majetek by se měl vrátit tomu, komu byl ukraden. Tedy katolické Církvi, která plní svůj účel, tedy hlásá katolickou víru a přivádí duše do Nebe. Všichni, kdo se v uplynulých staletích zasloužili o církevní majetek si jistě přáli, aby byl využíván k tomuto účelu.

  Tento návrh ale počítá s navrácením majetku těm, kteří na Církvi parazitují, katolickou nauku nehlásají a svádějí duše do Pekla. Je to plivnutí do tváře našich předků i Pána Ježíše Krista.

  Další potíž je v tom, že se má nespravedlivě velká část majetku přenechat sektám „jako bratrské ekumenické gesto, protože nemají žádné nemovitosti a měli by po vyrovnání problém vůbec přežít“, jak řekl kard. Vlk.
  To je pro katolíka zcela nepřijatelné. Katolík se nemůže radovat z toho, že z majetku katolické Církve jsou podporovány sekty, které svádí duše do Pekla.

  Modlím se, aby tento návrh neprošel a majetek se Církvi vrátil později, až opět bude mít katolické biskupy, kteří s majetkem naloží pro dobro duší.

  • Hamish píše:

   Mě by jen zajímalo, co by tomu řekla šlechta i obyčejní lidé třeba právě po Bílé hoře. Věnovali svůj majetek Církvi a cosi, co se zhusta za Církev toliko vydává, tento majetek klidně nacpe do chřtánu sektám a rouhačům.
   Tomu říkám cesta do pekla na pořádné kobyle! Kardinálu Vlkovi už asi čerti roztápí ten největší kotel.

 4. Jan Bureš píše:

  Napsal jsem sem komentář a byl smazán, protože se asi místním nehodil. Je vidět, že metody křesťanů nedoznaly od pálení knih a čarodějnic změny. Stále stejná neschopnost naslouchat jiným názorům.

  • cinicius píše:

   Váš komentář byl smazán, protože byl zcela bezcenný – nic inteligentního, pouze naprosté nesmysly a lži. Jinak tohle je můj časopis a můj diskusní postoj – já určuji, které příspěvky zde budou ponechány. Pokud se Vám to nelíbí, máte úplnou svobodu založit si vlastní časopis nebo blog a tam si psát nesmyly po libosti. Hezký den.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: