„Zmrtvýchvstání“ Ricka Santoruma

Mapka, kterou vytvořil Gage, byla převzata z Wikimedia Commons pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported. Možno ji šířit a upravovat za předpokladu uvedení autora a zachování licence.

Primárky k 8. únoru

Republikánské primárky budou zřejmě velice dlouhé… Po Floridě to vypadalo, že Santorum již brzy odpadne a v cestě za nominací bude pokračovat vítězný Romney ještě nějakou dobu obtěžovaný Gingrichem. Nyní je ale všechno jinak. Trojnásobné vítězství Santoruma v Coloradu, Minnesotě a Missouri jej znovu zařazuje do hry a budí dojem, že favoritem konzervativních republikánů bude nakonec přece jen on a ne Gingrich.

Pro větší přehled přikládám plánek USA s barevně vyznačenými výsledky primárek. Zeleně je Santorum (4 vítězství – Colorado, Iowa, Minnesota, Missoury), oranžově Romney (3 vítězství – Florida, Nevada, New Hampshire) a fialově Gingrich (1 vítězství – Jižní Karolína). Poslední účastník souboje, Ron Paul, dosud nikde nevyhrál a jeho šance zasáhnout významněji do bojů se blíží nule.

Ignác Pospíšil

Mapka, kterou vytvořil Gage, byla převzata z Wikimedia Commons pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported. Možno ji šířit a upravovat za předpokladu uvedení autora a zachování licence.

7 Responses to „Zmrtvýchvstání“ Ricka Santoruma

 1. Pius píše:

  Zajímavá statistika: http://www.foxnews.com/politics/elections/2012/south-carolina-primary-jan-21/exit-polls
  Katolíci (nebo „katolíci“) nejvíce podporují dvakrát rozvedeného globalistům poslušného neocona Gringriche.

  • cinicius píše:

   Katolíci v Jižní Karolíně v čase primárek… 🙂 Podle mých informací se Gingrich údajně polepšil. Pod vlivem své „poslední manželky“ konvertoval ke katolicismu (původně byl protestant) a jeho současný rodinný stav je v souladu s kanonickým právem. Patrně na základě toho, že jeho předchozí manželství nejsou z hlediska kanonického práva manželství. Nicméně i tak mám z jeho minulosti a sviňárniček husí kůži… Byl to jeden z nejzkorumpovanějších reprezentantů v historii USA. První šéf Sněmovny v historii, kterého Sněmovna odsoudila a potrestala za porušování etických kodexů.

 2. Mirek Návrat píše:

  To, že konzervativci a Tea Party podporují Gingriche je pro mě nepochopitelné. Jediné vysvětlení, které mě napadá – domluvili se tak s médií, aby se souboj co nejvíce protáhl, a média tak co nejvíce vydělala. Neumím si moc představit, že by se svou pověstí mohl Obamu porazit. Neumím si představit, že by USA mohl takový ukázkový představitel establishmentu výrazně pomoci. Není snad issue, kde by nezměnil názor a taky celkem nevím, kde někdo furt chodí na to, že je dobrý řečník. Nulové charisma. Nudné projevy. Každou chvíli čekám, až ze závodu odstoupí.

 3. vonrammstein píše:

  Nevyhraje. Zvítězí Clinton. Pardon, Romney.

 4. Trochu humoru a Romney píše:

  :)))))
  Santorum……Ale kdyby Romney. Studoval jsem trochu věrouku mormonů. Neurážím náboženské systémy jinověrců, ale zde mám pocit, že z dopuštění existuje tato víra, aby se lidstvu ukázalo, v co všechno je schopné uvěřit, když odmítá učení Církve katolické…:(

  Takže – mnohoženství asi kandidát neprovozuje. To jejich náboženští vůdcové zrušili dávno….Ostatně někteří naši politici jej provozují i bez mormonské věrouky:)

  Odpor k lihovinám a drogám. Dobře.

  Americké vlastenectví. Pokud se nemýlím, tak v mormonské věrouce či etice je důraz na „amerikánství“.

  Pokud je sportovec, téměř s určitostí je jeho oblíbeným sportem nikoli americký fotbal, basebal či box, ale košíková.
  Na to je vtip: „Potkal jsem za život pět mormonů a všichni hráli basket“.

  ….

  Teď vážně. Měl by být „pro-life“. Je tomu tak?

  Pax

  Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: