Zuzana Roithová oznámila kandidaturu na prezidenta

Lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová ohlásila, že bude kandidovat v nadcházejících volbách prezidenta ČR. Pro eurooptimisty bude europoslankyně známá pro svůj boj za lidská práva a práva spotřebitelů jistě zajímavá kandidátka. Na druhé straně pro ty, co považují Evropskou unii za projekt nenapravitelně vadný, bude naprosto nepřijatelnou, neboť nový prezident se při současné rozložení sil může snadno stát poslední nadějí na záchranu naší suverenity před postupující federalizací EU. A vkládat do Zuzany Roithové tento typ nadějí by bylo mimořádně naivní.

Advertisement

14 Responses to Zuzana Roithová oznámila kandidaturu na prezidenta

 1. Eva Kratenova píše:

  Je fakt, ze stale cekam na kandidata ci kandiatku, ktery by byl osobnosti a zatim ho nevidim. Prisel mi navrh petice dokonce i na Marka Ebena. No jeho postoje k EU neznam. Postoje pani Roitove jsou mimo muj zajem.

  • Daniel Zouhar (@DanielZouhar) píše:

   Nevím, nevím. Její projev na Ideové konferenci Lidovců mě vůbec nechytnul. Osobně si myslím, že kandidatura Roithové chytne všechny zastánkyně práv žen v politice, protože vskutku v naší české historii demokratické doby ještě žena nevládla.

  • Markéta píše:

   Eben je havlista, halíkovec, eurohujer. Slušný člověk, ale naivní.

   • MichalD píše:

    slušný, ale naivní … jeho naivita se plně ukázala, když před několika lety s klidem posloužil klice kolem vedení Sazky při otevírání Sazka Areny.

 2. Mirek Návrat píše:

  Před EU nás zachrání její rozpad.S tvými argumenty tedy nesouhlasím, protože je důležitější, aby na Hradě byl slušný člověk; a ne nějaký gauner jen proto, že je euroskeptik…

  • cinicius píše:

   Přese všechno, co se děje, současná situace EU může vyústit ve dva rozdílné výsledky. 1) rozpad EU, 2) Evropskou diktaturu. Navíc i rozpad EU může mít různé scénáře. Takže je naprosto vhodné zvažovat (minimálně za současného rozložení sil) fakt, že nekritický eurooptimista, jako je Roithová, v úřadě prezidenta může být velkou hrozbou či dokonce katastrofou pro tento stát. Což samozřejmě platí i pro další kandidáty: Fišera, Schwarzenberga, Švejnara, Dientsbiera…

   Jistě, řeknete, že Roithová leccos v EU kritizuje. To je pravda, ale nekritický eurooptimista není jenom ten, kdo EU nekritizuje, nekritický eurooptimista je i ten, co si myslí, že EU nemá žádnou alternativu a proto ji nakonec vždy podpoří. A to je dnes bohužel případ drtivé většiny lidovců.

  • Pius píše:

   Aby byl člověk slušný nestačí. Když to bude slušný komunista (například; dosadit si můžete zastánce jakékoliv zhoubné ideologie), pravděpodobně nadělá víc škody než komunista-gauner.

 3. Janek píše:

  Roithová se v mých očích diskvalifikovala, jakožto slušný člověk, když před 2-ma lety (?) slíbila účast na jedné z akcí D.O.S.T. a po mediálním útoku ji odvolala a od D.O.S.T.u se distancovala.

 4. Quido van Rijn píše:

  Vážení a milí, jako na všechny politické posty, tím spíše na prezidentský post, je třeba lidí dobrých, kterým je cizí lež a přetvářka, pro které je na prvním místě Bůh. Takové mezi současnými politiky a provařenými tzv. „osobnostmi“ nehledejte.
  Kde takové lidi najít? Mnoho lidí je nezná, ale přesto existují. Hledejte a navrhujte takové lidi.
  Jejich kvalifikace by měla být: jsou moudří a jejich život potvrzuje, že mají vše uspořádáno. Mají vzorné rodiny a umí jednat a vyjít s lidmi, nikdy nelžou atd., však víte. To je základní předpoklad, vše ostatní je zbytné a dá se nahradit – třeba neznalost jazyků tlumočníky.

  • Řezníček z Brna píše:

   Osobně bych rád v prezidentském úřadě viděl nezávislou osobnost typu Václava Cílka nebo Táňi Fišerové. Rozhodně nebudu podporovat nikoho, kdo je spojen s jakoukoliv politickou stranou. Na druhou stranu skutečně nezávislé sobnosti bez podpory politických stran nebudou mít finance na prezidentskou kampaň.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: