Bělobrádek Kalouskovi: Zdaňte hazard a nemusíte rušit porodné

Pavel Bělobrádek

Ministr financí Miroslav Kalousek předkládá vládě novelu loterijního zákona, která zvyšuje daňové zatížení hazardních společností o jediný procentní bod. To je podle vedení KDU-ČSL nepřijatelné.

Zatímco občanům naordinoval ministr Kalousek razantní úspornou dietu, ke  společnostem provozujícím hazard je o poznání přívětivější,“ říká Pavel Bělobrádek. „Podle nového zákona by se totiž loterijním a sázkovým společnostem zvýšila daňová zátěž o jeden procentní bod. Příjmy státu z hazardu by se tak zvedly ze současných 9 miliard na pouhých 9,1 mld Kč. To vše v době, kdy chce vláda sjednotit DPH na 20 %, zrušit porodné, zmrazit důchody a na lidi uvaluje další daně, například uhlíkové,“ dodává předseda KDU-ČSL.

Vláda ODS, TOP 09 a Starostů a VV opět dokazuje, že zatímco obyčejní lidé si mohou donekonečna utahovat opasky, skupiny vyvolených jsou zřejmě nedotknutelné. „Až ministr financí nalezne odvahu razantně zvýšit daně loterijním a sázkovým společnostem, nebude muset rušit porodné. Dilema, zda chce podporovat spíš maminky nebo provozovatele kasin, si ale bude muset místopředseda TOP 09 vyřešit sám,“ uzavírá Pavel Bělobrádek.

TZ KDU-ČSL

Advertisement

13 Responses to Bělobrádek Kalouskovi: Zdaňte hazard a nemusíte rušit porodné

 1. vonrammstein píše:

  Pravda. Tahle vláda je velké zklamání. Měl jsem radost, že Paroubkovci byli na hlavu poraženi, ale už ji nemám. Tedy ne že bych snad litoval, že nevyhráli, lepší by to s nimi rozhodně nebylo. Ale doufal jsem, že s touhle vládou bude. To jsem se ale šeredně seknul.

  • :) píše:

   Liberál horší komunisty. Komunisti zblbnou jenom pár lidí, zbylí vědí o co kráčí. Liberálové, jak je vidět, dokáží zblbnout i katolíky.

 2. Re: Bělobrádek Kalouskovi píše:

  Doopravdy „nemusím“ např.ČSSD atd:), ale rušit porodné aj. je docela „chucpe“. Pane Bělobrádku, fandím Vám.

  Pax

  Jan

  • MichalD píše:

   jj, toto řekl hezky, škoda jen, že ho nebude možné podpořit hlasem ve volbách, pokud neřekne (nejen on, ale KDU jako taková) jasné slovo k vraždění dětí … no jo, já vím, on to jasné slovo už řekl, ale já mám na mysli jasné slovo, které by neprotiřečilo morálnímu učení Církve sv.

   • Jan Smrčina píše:

    Myslím, že lze KDU-ČSL podpořit hlasem, ale je třeba na tuto stranu trvale a intenzivně působit tak, aby i v dalších věcech – a ochrana nenarozeného života je na prvním místě – hájila základní morální principy ve společnosti.

 3. Re: krize píše:

  Nejsou prachy??
  Stát nemá peníze: na zdravotnictví, na školství, je krize, krize, není růst, musí se šetřit, tak se v době stagnace zvyšují daně, škrtá se, sociální dávky se berou, nezaměstnanost roste…

  A pak se dozví občan třeba toto:

  http://www.lidovky.cz/z-verejnych-zakazek-odtece-rocne-bokem-az-60-miliard-priznava-ministr-1i2-/ln_domov.asp?c=A110116_192947_ln_domov_pks

  Ne, to není argument pro levici…. Pan president Klaus má pravdu. Stát nestojí před krachem…..

  (a jiní mohou skromně dodat…jen jaksi hospodařit…neumíme..:(((

  Pax

  Jan

 4. Jan Smrčina píše:

  @ cinicius: Mnozí zde tuto evangelní radu aplikují. Nic proti tomu. Otázka však je, kam mohou jít jinam v naší politice evangelizovat. účinněji – myslím tím včetně možnosti dostat se do parlamentu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: