Kardinál Dolan: Liberální katolíci zradili Církev

Kardinál Dolan konstatoval, že jednání s Bílým domem ohledně jeho plánů útočících na základy náboženské svody a svobody svědomí skončila naprostým neúspěchem. Zároveň konstatoval, že k tomu výrazně přispěl fakt, že liberální proudy katolicismu prezidentovy plány podpořily a že současné stanovisko Bílého domu je fakticky takové, že biskupové katolické víře nerozumí a měli by akceptovat názory liberálních katolíků…

Jakkoliv s kardinálem soucítím, mohu jen dodat, že američtí biskupové sklízí plody svých vlastních chyb. Většina klíčových představitelů oněch liberálních pseudokatolíků totiž už měla být dávno exkomunikována, nebo měla mít alespoň zakázán přístup ke svátostem. Laxní přístup biskupů (byť ne všech) umožnil, že se lidé jako Pelosiová a kol. stále mohou vydávat za autentické praktikující katolíky, kterými nejsou, a pravidelně páchají svatokrádež, když přistupují k přijímání. Vícero aktuálních informací k tématu: česky ZDE, anglicky ZDE a ZDE.

Ignác Pospíšil

12 Responses to Kardinál Dolan: Liberální katolíci zradili Církev

 1. Kard. Dolanovi nezbude prakticky nic jiného, než Pelosi a Bidena exkomunikovat. Až tak učiní, bude Obama postaven před rozhodnutí, zda se zachová, jako černý Gottwald, ale bude tím riskovat prohru ve volbách, nebo ustoupí, ale tím zase bude riskovat ztrátu podpory skalních odpůrců křesťanství.

  • cinicius píše:

   To bohužel udělat nemůže, protože nespadají do jeho jurisdikce. Pokud vím, Pelosiová náleží do jurisdikce Georgeho Hugha Niederauera, arcibiskupa ze San Francisca. A pro toho žádná svatokrádež není dost velká na to, aby přijímání podat odmítl. O exkomunikaci nemá cenu mluvit.

  • Pan Contras píše:

   Ještě efektivnější je odepírání křesťanského pohřbu. Si to představce: smuteční hosté přicházejí, kostel je zavřený a je oznámeno něco v tom smyslu: Pro veřejný hřích N, bude nyní zesnulý předán Boží spravedlnosti. Takový hodnotný společnský „skandál“ stojí i za malé pronásledování.

   A nejen potratáři, ale taky lichváři a další publikáni nemají dle sv. Alfonsa právo na církevní pohřeb ani pohřební mši.

 2. Teofil píše:

  souhlas s Ignácem. Sklízí plody svého vlastního liberalismu a biskupské kolegiality.

 3. […] USA: Kardinál Dolan konstatoval, že jednání s Bílým domem ohledně jeho plánů útočících na základy náboženské svody a svobody svědomí skončila neúspěchem. Zároveň konstatoval, že liberální proudy katolicismu prezidentovy plány podpořily a že současné stanovisko Bílého domu je fakticky takové, že biskupové katolické víře nerozumí a měli by akceptovat názory liberálních katolíků… Více ZDE. […]

 4. Řezníček z Brna píše:

  Katolíci v USA jsou rozděleni do 2 táborů, které proti sobě začínájí vystupovat dost nesmiřitelně. Na jedné straně bigotní přiznivci republikánů a na druhé straně až přespříliš liberální přiznivci demokratů. Do toho pedofilní skandály, to není vůbec dobrá kombinace. Americká biskupská konference žádá přísnou odluku církví od státu, jak je to v v americké ústavě. Obamova vláda dává povinnost zdravotnickým zařízením zřizovaných řimskokatolickou církvi povinnost v rámci zdravotniho pojištění poskytovat antikoncepční prostředky. Toto se pochopitelně biskupské konferenci nelíbí. Nejsem si jist, zda-li biskupská konference je liberální, před volbami vyzývala věřící, aby volili republikány.

  • Paul Max píše:

   No trošku mi ten ruch kolem Ameriky připomíná naše zprofanovaná media. Vše se točí jen a jen kolem Ameriky, jako kdyby to byla právě ona, kdo nás může zachránit. Málem se tu zapomnělo na americké národní svátky atd. Vážení: za velkou část současného srabu v Evropě a ve světě může právě zmíněná Amerika. Ať už to je rozbití starého uspořádání Evropy po 1.sv.válce, nástup nacionalismu a komunismu, či studená válka, import sexismu a konzumního hedonismu či americké „demokracie“ Clintonovo-Obamova bombového typu. Amerika dostane to, co si právem zaslouží. Ne snad, že bych někomu přál něco zlé, ale všechno se vším souvisí, aneb spoj se s čertem, on se ti za to peklem odmění.
   Pokud něco Amíci léta drobí, ať si to nyní pěkně sní. Nic víc, nic míň.

   • Pan Contras píše:

    Kdyby nemečtí nacionalisté nerozfoukali 2 (slovy dvě) vlálky v Evropě, USA by se tady nemohli roztahovat a Maxovi milovaní Lothringenové by asi vládli dodnes.

    Otázka je, jak by se austrokatolický systém choval k hnutí katolické tradice poté, co by se stal prodlouženou rukou pokoncilní kliky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: