Anonymous napadli Katolickou církev

Anonymous, hackeři bojující mimo jiné proti nechvalně známé smlouvě ACTA, zaútočili včera na Katolickou církev, když zablokovali stránky Vatikánu. Hnutí sice zdůraznilo, že „útok není zaměřen proti křesťanství či věřícím ve světě, ale jen proti římskokatolické církvi se sídlem ve Vatikánu,“ nicméně v tomtéž textu ihned prokázalo opak, když zaútočilo na základní body katolické víry a morálky. Podrobnosti mimo jiné i ZDE.

Co dodat? ACTA je velice špatná smlouva a cesta k nové totalitě. Jako vrcholný exces autorskoprávního extremismu ohrožuje a omezuje pokrok a svobodu šíření informací a otevírá cestu k zásadnímu porušování lidských práv, když umožňuje bezprecedentní vlamování se do soukromí lidí. Na druhé straně terorismus, ani ten virtuální, není na ni tou správnou odpovědí. Metody Anonymous nejde schvalovat ani když bojují proti ACTA, natožpak když je dají do služeb zla.

Ignác Pospíšil

12 Responses to Anonymous napadli Katolickou církev

 1. papuanwarrior píše:

  tím to u mě prohráli

 2. David (@d_mcka) píše:

  Chudák Guy Fawkes, nezasloužil si aby si jeho odkaz přivlastnili takový ubožáci.
  Na druhou stranu to co Anonymous provedli bylo přetížení serverů Vatikánu mnoha přístupy, dávat takové virtuální shromáždění na úroveň terorismu je hodně přehrané. Kdyby vzali transparenty a zablokovali příjezdovou cestu do Vatikánu byl by to podle vás teroristický útok srovnatelný třeba s tímto?: http://www.mediafax.cz/zahranici/3279543-Pred-soudem-v-Dilli-explodovala-bomba-11-mrtvych

 3. Daniel Zouhar (@DanielZouhar) píše:

  Tímto způsobem u mě skončili hošánci. Ze začátku jsem jim fandil, teď vím, že je to uskupení trotlů, kteří mají k dispozici dobrou techniku a software, ale v hlavě mají tak maximálně piliny.

 4. Pius píše:

  Delší dobu už pozoruji u ateistických/agnostických/protestantských odpůrců současného zednářského režimu zároveň odpor k Vatikánu.
  Aniž bych je chtěl nějak obhajovat, ptám se: nezaslouží si to tak trochu pokoncilní hierarchové za svůj zřetelný souhlas se zednářskými idejemi naturalismu, liberalismu, relativismu, náboženské svobody a ekumenismu?

  • cinicius píše:

   No, problém je, že Anonymous neomylně napadají právě ty postoje Církve, kterými se od těchto idejí odlišuje (např. její úctu k právu na život a důstojnosti člověka)…

   • Re: Cinicius píše:

    Já se domnívám, že „Anonymous“ patrně těžko budou centrálně organizovanou skupinou s přesnou ideologií a provázaností, jakou se vyznačují různé politické, nátlakové či mezinárodně zločinecké:) organizace… spíše je bude spojovat nadprůměrná znalost „vlamování se“ do počítačů, schopnost „cyber-konspirace“, TCP/IP protokolu atd. Tedy – aby je někdo „neodhalil.“ Možná že existuje ve světě více skupinek anonýmoušů:))), kteří o sobě ani navzájem nevědí…. Kongres by se jim patrně nikdy nepodařilo svolat…:)

    Pax

    Jan

 5. Mikolaj píše:

  Anonymus je snůška volnomyšlenkářů a zlaté mládeže…

 6. daniel píše:

  To je teda nadpis jak z Blesku: Anonymous napadli Katolickou církev

 7. José píše:

  Myslím, že skutečnost je jiná. Anonymous a podobné skupiny jsou klasickým příkladem užitečných idiotů. Ve skutečnosti jejich akce vyvolají reakci, po které mnozí touží – cenzuru internetu.

  • Re: trochu "matrixu":))) píše:

   Ano. Je možné, že tihle a mnoho jiných p*tomců vůbec v oblasti elektronických komunikačních prostředků (včetně e-zlodějů a e-podvodníků:) vlastně mohou připravovat totální zneužití téhle moderní vymoženosti k zotročení lidstva.

   Považuji to za „společenskou paranoiu“, ale možná opravdu někdy po polovině 21. století(?) může dojít k tomuto: elektronická anarchie(včetně ekonomických operací) se nastupujícím elitám, které nevěří už v nikoho, nic a ani sobě navzájem:( bude tak vymykat z rukou, že každý člověk bude úředně povinně prověřen na DNA. Už dneska to jde. Je to dokonalejší než otisk prstu.
   Tento jedinečný a neopakovatelný kód bude vložen do čipu a ten povinně dostane každý občan státu. Bude to malá plastová kartička. Pokud ovšem bude stát totalitní, bude na ten čip jednak možno nahrát i cokoliv jiného. Občan se tak stane „zjistitelným“ kdekoliv na zeměkouli. Stačí projít kterýmkoliv „nenápadným“ rámem, kterým budou „vybaveny“ všechny úřady, banky atd. Píííp. A už víme, kde se ten parchant nachází. Kdekoli na světě:) A že má nahráno „nežádoucí element, protisystémový aktivista, kategorie C/210“.:))))

   A když by kartičky nestačily, může se čip dát pod kůži….

   (promiňte mi to fantazírování, toto přináší agentura Orwell&Matrix s. r. o. :)))))

   Pax

   Jan

 8. solipso píše:

  DDoS? Žádný mazaný exploit? Na to nemusí mít člověk komický převlek ani IQ > 100, ba ani počítač za tisíc a víc dolarů. Stačí rychlá linka, na ní plečka z bazaru a v ní jednoduchý pythonovský script. To, co Anonymous dokázali, je analogické nočnímu rozkopání telefonní budky v parku za městem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: