Jiří Karas zvažuje kandidaturu na prezidenta!

JUDr. Jiří Karas

JUDr. Jiří Karas

Hnutí Pro život ČR požádalo bývalého lidoveckého poslance Jiřího Karase, zda by nekandidoval na úřad českého prezidenta ve volbách v únoru 2013. Jiří Karas kandidaturu zvažuje. HPŽ ČR o tom informovalo své příznivce v březnovém dopisu, kterým Radim Ucháč mimo jiné zve na Pochod pro život.

Doufejme, že Dr. Karas kandidaturu přijme, protože zatím jsem nezaregistroval žádného kandidáta, kterého by křesťan mohl s čistým svědomím volit.

Ignác Pospíšil

Advertisement

20 Responses to Jiří Karas zvažuje kandidaturu na prezidenta!

 1. Jaroslav Kronus píše:

  Dlouho jsem si lámal hlavu, kdo by mohl býti vcelku věrohodným zástupcem konzervativních proudů v české společnosti? Přes svoji vcelku velkou zběhlost mi jméno tohoto ctihodného muže úplně vypadlo a nebudu se tajit, že jeho a zesnulého A. Navrátila považuji za muže, kteří jsou pro mne svými postoji inspirací!!!
  Jsem trochu překvapen, že dr. ing. Karas nemá dalších politických ambic…

 2. ivka píše:

  Nemá šanci.
  Katolík s poslaneckou minulostí neprojde, jeho názory jsou všeobecně známy.

  • cinicius píše:

   Jeho šance možná nejsou nějvětší, ale úplná nula to není. Ale hlavně – jeho kandidatura by znamenala někoho, komu může křesťan dát hlas beze studu. Jeho kandidatura by znamenala, že křesťané dokázali vygenerovat alespoň jednoho kandidáta, za kterého se nemusí stydět. A to je obrovský vklad…

   • VlaM píše:

    Do druhého kola neprojde a v něm bude stejně musit každý volit mezi Luciferem a Balzebubem.

    • cinicius píše:

     Tím bych si nebyl tak jist. Naděje vždy umírají až poslední…

     • honzah píše:

      I při malých šancích (v celkovém vyznění voleb) si myslím, že (už docela reálná) výhra Karase v ,,malém derby´´ nad Roithovou by lidovcům mohla ukázat, který strom nese dobré ovoce. A to za to přeci stojí!

 3. cinicius píše:

  Pavel Bělobrádek se k této zprávě vyjádřil tak, že by kandidatura pana Karase byla nešťastná a že jediným oficiálním kandidátem KDU-ČSL je Zuzana Roithová. Trochu mne to překvapuje, protože mi není známo, že by KDU-ČSL Zuzanu Roithovou někdy za oficiální kandidátku vyhlásilo. Každopádně ale na mé podpoře panu Karasovi to nic nemění…

 4. Michal Kretschmer píše:

  Pana Karase jsem vždy měl ve velké úctě pro jeho jasné a veřejně deklarované pro-life postoje. Na druhou stranu mi vadila jeho podpora vstupu do EU. Jestli se od té doby změnil jeho eurooptimistický postoj, nevím. Každopádně je pro mne důležitá otázka: Jaký má postoj k EU a zda by doporučoval z ní vystoupit?

  • Paul Max píše:

   Myslím že postoj k EU je úplně jiný problém. Dřívější pojetí EU, alespoň do doby našeho vstupu, více korespondovalo s křesťanským pojetím politiky a také tak bylo původně tvůrci zamýšleno. Také bylo mnohými lidmi očekáváno naše „zbrždění“ v důsledku aktuální platnosti nejrůznějších rozkrádacích nacionálně-šovinistických dekretů a zákonů z dob minulých. Bohužel naděje se nesplnily a léčba komunistického Ostbloku se neuskutečnila. Slizský bolševismus přesedlal spolu s některými politiky do Bruselu a tím i do jeho EU-norem.

   Pan Dr.Karas je v současnosti jediný člověk hodný volby. Volit Klause, Bobošíkovou či Roithovou normální člověk prostě nemůže. Fandím proto Dr. Karasovi!

   • vonrammstein píše:

    Mýlíte se, nebylo tak zamýšleno. Po Maastrichtu je EU koncipována jako čistě socialistický konstrukt. Nijak významně se neliší od Stalinova pojetí SSSR, jen ty restrikce ještě nejsou tak adresné. Ale to je otázka času.
    Pokud jste se spletl a mluvíte o EHS, mohl bych částečně souhlasit,
    Píše se slizký, ne slizský.

    • Re: Evropa - SPQR píše:

     Plán vzniku „federace Evropy“ vycházel právě z křesťanského pojetí a z „římských“ tradic. Snaha utvořit další „Římskou říši“.:) Lide jako Alcido de Gasperi, Konrád Adenauer, papež Pius XII., Charles de Gaulle, Schuman atd. byli katolíci a konzervativci. Nikoli socialisté, nikoli agenti SSSR, nikoli zednáři….

     Vycházeli (shrnuto) z toho, že bez integrace by Evropa byla jen kontinentem navzájem znesvářených nacionalismů, které by časem mohly vyústit do války. Další nevyřčený motiv byla ochrana před „říší zla“ na východě, SSSR…. A někteří zlí jazykové 🙂 také tvrdí, že existují jen dvě možnosti: Buď bude evropské Německo, nebo německá Evropa….:)

     Pax

     Jan

     • vonrammstein píše:

      Ale vždyť to říkám. Zpátky před Maastricht, k EHS nebo něčemu obdobnému. Samozřejmě, že nějaká forma spolupráce evropských států-vojenská, ekonomická a do jisté míry i politická-fungovat musí. Ale musí to být dobrovolné a vzájemně výhodné společenství suverénních států, nikoliv vnucená politická a fiskální unie.

 5. vonrammstein píše:

  To by bylo fajn, první pro mě volitelný kandidát. Je to rozumný muž, předpokládám, že svůj postoj k EU už přehodnotil.

 6. Semper2 píše:

  Dr. Karas je určitě skvělý kandidát.
  _____________________________________________________

  Je to sice off topic, ale na You Tube jsem narazil na tohle video:

  Ostraňování sv.Kříže před Presidentským palácem ve Varšavě, za asistence novocírkve. Zrada v přímém přenosu….

 7. […] známost vešlo, že bývalý lidovecký poslanec Jiří Karas zvažuje kandidaturu ve volbách prezidenta České republiky v roce 2013. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na to […]

 8. Petr Krátký píše:

  Pan Karas je vynikajícím obhájcem nenarozeného života, na druhé straně propagátor našeho členství v NATO. Možná si neuvědomuje, že jsou to protipóly.

 9. honzah píše:

  Napsal jsem na HPŽ krátký e-mail, v němž se jako příznivec HPŽ vyslovuji, že kandidaturu Jiřího Karase na prezidenta vnímám jako dobrý nápad, který jsem připraven podpořit podpisem a pravděpodobně i volebním hlasem. (Vzhledem k tomu, že lepší kandidát mě nenapadá, tak ta pravděpodobnost hraničí s jistotou, ale to jsem radši neřešil…) Asi by bylo dobře, kdyby to učinilo více lidí, ať pan Karas cítí ohlas.

 10. honzah píše:

  Hodně se tu řeší zahraničněpolitická orientace Jiřího Karase. Z toho, jak jsem jej trochu poznal z té jeho knížky, mám dojem, že v postoji k NATO a EU je poněkud determinován tím, že velkou část života prožil v komunismu, a tak je myšlenkově determinován k západnímu spojeneckému zakotvení, zatímco naše mladá generace to už samozřejmě cítí jinak. Ale to se mu snad dá odpustit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: