Před Pochodem pro život bude i tradiční liturgie

Kostel sv. Kateřiny

Obvyklá mše před Pochodem pro život bude mít letos i tradiční alternativu. Snad to nebude naposled. 🙂 Mše svatá podle misálu bl. Jana XXIII. započne v kostele sv. Kateřiny na Novém Městě pražském ve 12:30, celebrovat ji bude P. František L. Juchelka OFM Conv. Podrobnosti ZDE.

Fotografie kostela, jejímž autorem je Jan Sokol, byla převzata z Wikimedia Commons pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported. Je možno ji šířit a upravovat při uvedení autora a zachování licence.

10 Responses to Před Pochodem pro život bude i tradiční liturgie

 1. Michal Semín píše:

  V sobotu se v rámci Pochodu pro život koná též shromáždění Akce D.O.S.T. nazvané České děti – naše budoucnost. Začíná ve 13:30 na Staroměstském náměstí. Kromě projevů zde také živě zazní písně Petra Lutky. Více zde: http://www.akce-dost.cz/20120312.htm. Srdečně všechny čtenáře Duší a hvězd zvu! Michal Semín

  • R. Steiner píše:

   Díky, právě z toho důvodu se letos pochodu nezůčastním. Opět si bude někdo na bohulibém činu honit politické bodíky.

   • cinicius píše:

    To já naopak považuji za potěšující, že podporu pochodu roste a hlásí se k ní čím dál víc uskupení…

   • Hamish píše:

    Hu hu 🙂
    Jak už tu bylo zmiňováno – kdo nechce, hledá důvody.

    • Paul Max píše:

     Naprosto chápu pana R.Steinera. Kazit dílo HPŽ politickým uskupením – navíc s pochybnými politiky na podiu tj.politiky typu V.Klause, Bobošíkové apod. je klasický příklad parazitismu. Čím více se bude hnutí D.O.S.T. kompromitovat s nacionálně-xenofobními politiky, tím více sympatií může ztratit. Přihřívání si kašičky na pochodu pro život mi přijde nefér.

     • Hamish píše:

      Ale já taky nemám DOST rád. Není to však důvod, abych se nezúčastnil Pochodu.

     • oliver píše:

      Jestli ztratí podporu Vaši a Vám obdobným, tak to možná nebude tak zcela na škodu… Aspoň mně osobně to rozhodně vadit nebude 🙂

     • :) píše:

      To však nijak nesouvisí s tím, že R. Steiner se kvůli tomu neúčastní pochodu pro život. To je jako bych nešel např. na Mši sv. kvůli tomu, že se tam nějaké baby v první lavici předvádí a přihřívají si na Mši sv. kašičku.

      Jinak na Staromák také nejdu a nešel bych, za užitečnější považuji být na Pochodu od začátku a modlit se tak celý růženec. Ne se připojovat někde v půlce. Čím větší průvod bude, tím lépe, nemá smysl ho štěpit. Toť můj názor bez ohledu na to, zda sympatizuji s D.O.S.T. nebo ne.

   • Pan Contras píše:

    R. Steiner, to jsme dva.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: