Santorum končí boj o nominaci

Rick Santorum

Rick Santorum oznámil, že přerušuje svoji prezidentskou kampaň. V jeho osobě se ze zápasu o republikánskou nominaci stahuje nejnebezpečnější Romneyho soupeř a zároveň kandidát, který měl největší podporu ze strany hnutí pro-life. Je otázkou co hrálo při jeho defakto odstoupení ze zápasu o nominaci klíčovou roli, jestli jen rostoucí převaha Romneyho, nebo i špatný zdravotní stav jeho dcery Belly, která byla během letošního roku již dvakrát hospitalizována (trpí vážnou genetickou poruchou – trisomií 18 chromosomu). Více informací anglicky ZDE a ZDE.

Pro mne i celé hnutí pro-life je to smutná chvíle, protože Romney je v současné době sice pro-life, ale jen Bůh ví, jak dlouho mu to vydrží…

Ignác Pospíšil

Advertisement

4 Responses to Santorum končí boj o nominaci

 1. Mareš píše:

  http://www.ricksantorum.com/news/2012/04/message-rick-and-karen-thank-you

  Zde je vyčerpávající popis, proč odstoupil. Spojí se s Romneym, protože mu stojí za to bojovat za konzervativní hodnoty s ním, než proti němu prohrát i s Obamou. Je tam i řeč o systému republikánských primárek. Někde bere vítěz vše, jinde ne. Prohrával tam, kde vítěz bere vše.

 2. Václav píše:

  Rád bych tady s dovolením ocitoval první větu z popisu, na který upozorňuje Mareš :

  Thank you. For your support, for your encouragement, and for your prayers for our family, especially Bella.

  Pomodleme se i my. Za Bellu Santorumovou, za její rodinu a za všechny narozené a nenarozené Američany. Za živé i za ty kteří jsou na pravdě Boží.

  Ukaž jim Pane své milosrdenství a ukaž nám na nich svou slávu. Na přímluvu svatého Jana Nepomuka Neumanna. Amen.

 3. VlaM píše:

  Líbí se mi ta první věta o tom, jak „přerušuje svoji prezidentskou kampaň“. Nevím, proč jsem si při to vzpomněl na „přerušení těhotenství“.

 4. Jakub píše:

  VlaM: Přerušení či pozastavení kampaně se používá z toho důvodu, aby byl neztratil své delegáty jako v případě, kdyby oznámil ukončení kandidatury. Formálně tedy zůstává kandidátem a bude i na hlasovacích lístcích, ale fakticky kandidaturu ukončil a nevede dál kampaň. Teoreticky si tak nechává prostor pro případ, že by Romney z nějakého důvodu nekandidoval (smrt, zdraví, rodinné důvody, nějaký skandál či něco podobného).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: