Tridentina u příležitosti památky patronky hnutí pro-life

Sv. Gianna Beretta Molla

V sobotu 28. dubna slaví Církev památku sv. Gianny Beretty Molly (1922-1962), patronky hnutí pro-life, která zemřela před 50 lety.

Při této příležitosti bude v Jihlavě ve františkánském kostele Matky Boží sloužena zpívaná tridentská mše s připomínkou této světice. Mše začíná v pravé poledne, celebrantem bude P. František L. Juchelka OFMConv. Dobrovolníci hlásící se o ministrování jsou vřele vítáni.

Pokud jde o případný doplňkový pro-life program před či po Mši, v tuto chvíli se žádný neplánuje, nicméně nevylučuji, že se nějaký objeví, ovšem každopádně by probíhal samostatně a mimo kostel.  (Vizte aktualizaci níže)

Pokud se chcete zúčastnit a máte zájem ministrovat, kontaktujte mne (cinik@centrum.cz) nebo přímo otce Juchelku (je to lepší, stejně bych vás za ním poslal; juchelka@post.cz). Pokud máte návrh na doplňkový program, kontaktujte mne.

AKTUALIZACE

Po Mši by mělo proběhnout (patrně v prostorách kláštera) setkání, na němž můžeme spolu s otcem Juchelkou diskutovat na téma katolík a hnutí pro-life.

Ignác Pospíšil

Obrázek sv. Gianny byl převzat z italské Wikipedie pod licencí Creative Commons Attribuzione – Non commerciale – Condividi allo stesso modo 2.5 Italia (CC-BY-NC-SA-2.5-it).

Advertisement

5 Responses to Tridentina u příležitosti památky patronky hnutí pro-life

  1. […] V sobotu 28. dubna ve 12.00 bude u příležitosti 50letého výročí smrti sv. Gianny Beretty Molly, patronky hnutí pro life sloužena zpívaná mše sv. s její připomínkou. […]

  2. Květa Švábová píše:

    Kdyby se pořádal též pochod pro život jaký bývá např. v Praze přijedu.

  3. […] Oficiální patronkou hnutí pro-life je sv. Gianna Beretta Molla (1922-1962). Vzor křesťanské matky, respektující své dítě před i po narození, připravené pro své dítě obětovat život. 28. dubna uplyne 50 let od její smrti a já si samozřejmě neodpustín připomenout, že v Jihlavě bude ten den sloužena mše s připomínkou této světice. […]

  4. […] 28. duben, sobota – tradiční katolíci si připomínají památku sv. Pavla od Kříže (1694-1775), zakladatele passionátů. Připomínáme si i památku sv. Gianny Beretty Molly (1922-1962), patronky hnutí pro-life, která zemřela před 50 lety. Při této příležitosti proběhne v kostele Matky Boží v Jihlavě tridentská mše s připomínkou sv. Gianny, kterou bude celebrovat P. František L. Juchelka OFMConv. Začátek ve 12:00, podrobnosti ZDE. […]

  5. cinicius píše:

    Oznámení aktualizováno ohledně doplňkového programu – setkání a diskuse na téma katolík a hnutí pro-life s otcem Juchelkou po Mši…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: