Rytíři života 2012 – výsledky

Anketa Rytíři života 2012 dospěla do finále. Vyjádřilo se v ní 29 čtenářů, na základě čehož získávají titul rytíř života pánové Pavel Horáček, místopředseda jihomoravských MKD a pořadatel brněnských pro-life pochodů Odvahu k životu, a Radim Ucháč, prezident Hnutí Pro život ČR. Cenu rytířstva získalo občanské sdružení Res Claritatis. Děkuji všem, kteří se v anketě vyjádřili, a těším se, že tak (s četnými novými hlasujícími), učiní i příští rok.

Kompletní výsledky:

Hlasovalo 29 čtenářů, to je méně než v prním ročníku (32), ale podstatně více, než v ročníku druhém (12). Výsledky jsou rovněž ve srovnání s předchozími dvěma ročníky velice vyrovnané.

Rytíř života 2012:

1.-2. Pavel Horáček, místopředseda jihomoravských MKD a organizátor brněnské verze pochodu Odvahu k životu, a Radim Ucháč, prezident Hnutí Pro život ČR – 9 hlasů.

3. Zdeňka Rybová, viceprezidentka a tisková mluvčí HPŽ ČR, šéfredaktorka RC Monitoru a vedoucí poradny Aqua vitae – 8 hlasů.

4. David Floryk, evangelikální konzervativní publicista publikující především v Konzervativních listech, kde zastává pozici šéfredaktora, a na servru Křesťan Dnes. Jako jeden z mála evangelikálních autorů se pro-life tématům často věnuje – 7 hlasů.

5.-6. Miroslav Kratochvíl, zakladatel brněnské verze pochodu Odvahu k životu, a P. Pavel M. Mayer OP, dominikánský kněz a publicista zabývající se mimo jiné otázkami bioetiky – 5 hlasů.

7.-9. Libor Halík, pravoslavný kněz vystupující proti potratům a pořádající modlitby před porodnicemi, kde se konají potraty, MUDr. Xenie Preiningerová, katolická gynekoložka a odborná spolupracovnice HPŽ ČR, a Jan Vrána, organizátor výstav Stop genocidě – 4 hlasy.

10. Eva Iszworová – autorka pro-life blogu Baby-Friendly Blog – 2 hlasy.

11. Marie Snopková (roz. Cigánková) – pořadatelka pražského pochodu Odvahu k životu – 1 hlas.

Cena rytířstva 2012

Res Claritatis, občanské sdružení, které se soustředí na informování a vzdělávání katolické mládeže.  Mimo jiné vydává pro-life literaturu a časopisy RC Monitor a Milujte se! – 7 hlasů.

Mladí křesťanští demokraté, organizace, která hraje roli mládežnické organizace KDU-ČSL a organizuje vzdělávání mladých křesťanských politiků. Podporuje pro-life hnutí a podílela se na organizaci řady pro-life akcí – 6 hlasů.

Liga pár páru, organizace propagující a vyučující metody přirozeného plánování rodičovství – 4 hlasy.

Aqua vitae, poradna (nejen) pro ženy v tísni – 1 hlas.

Ignác Pospíšil

One Response to Rytíři života 2012 – výsledky

  1. […] Skončilo hlasování v anketě Rytíři života 2012. Rytíři života se stali pánové Pavel Horáček a Radim Ucháč, Cenu rytířstva jste přiřkli sdružení Res Claritatis… Podrobné výsledky naleznete ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: