KDU-ČSL žádá předčasné volby

KDU-ČSL bydala prohlášení požadující vyhlášení předčasných voleb. Předvolební průzkumy ukazují, že by se do Sněmovny nejspíše dostala, i když s cestou do vlády je to mnohem horší. Faktem nicméně je, že ač jsou předčasné volby možné, vede k nim ještě dlouhá cesta a vládním stranám se do nich rozhodně nebude chtít.

Kompletní tisková zpráva:

Vzhledem k politické situaci a faktickému rozpadu vlády v přímém přenosu se KDU-ČSL připojuje k volání po předčasných volbách.

Jsme přesvědčeni, že koalice již delší dobu není objektivně schopna naplňovat mandát, který získala od občanů a své vlastní sliby. Není vládou rozpočtové odpovědnosti a boje s korupcí, ale vládou nesolidární neodpovědnosti a korupčních afér. V nynější zatím poslední krizi nezachraňuje svůj program, ale pouze aritmetickou většinu ve Sněmovně.

Konstatujeme, že dělení Věcí veřejných je již třetím pokusem založit novou stranu vytunelováním původní parlamentní strany, přičemž dva předchozí nenaplnily očekávání, které vyvolaly.

My, křesťanští demokraté, se obáváme, že pokud bude pokračovat divadlo, které předvádí vláda, divadlo plné afér, vzájemného obviňování a udávání, krizí a pučů, dojde nakonec k naprosté dezintegraci nesocialistické a nekomunistické části politického spektra. Což by mohlo stejně jako na Slovensku vyústit ve vládu jedné strany. Takový vývoj odmítáme.

Jako tradiční křesťansko-demokratická strana jsme připraveni rehabilitovat odpovědnou a přitom solidární konzervativní politiku. Náš program je obdobou programu, který v boji proti krizi realizuje v Německu CDU-CSU. Je to program, který lidem nabízí jak rozpočtovou stabilitu, tak jistotu, že se nebude šetřit na těch nejslabších. Tento program pravého středu hodláme občanům nabídnout jako rovnocennou alternativu jak neodpovědné a populistické levici, tak skandály zmítané vládní pravici. Jsme přesvědčeni, že co funguje v Německu, může fungovat i u nás.

Alexandra Alvarová

Advertisement

2 Responses to KDU-ČSL žádá předčasné volby

  1. VlaM píše:

    Já chápu, že lidovci chtějí znovu do PS, ale voláním po rychlých předčasných volbách dávají všanc dokončení církevních restitucí. Pak se ovšem ptám, o co jim víc jde.

    • Takypijus píše:

      To je sice pravda, nicméně církevní restituce, šéfované Kalouskem, smrdí na sto honů. Jako skoro všechno z jeho dílny, kde jde o hodně velké peníze.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: