Jsme státem dealerů?

Jsme státem dealerů? Kam až lze zajít v narušování dobrých zvyklostí a etických hranic?

Zbrojení na důchodovou reformu – fondy nabírají učitele středních škol, aby získávali klienty ve věku svých žáků! „Je to skandální!“ říká první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

 

Důchodová reforma ještě ani nezačala a některým učitelům středních škol již přišel e-mail s pracovní nabídkou od poradenských firem. Píše se v ní:

„…je mou milou povinností Vám sdělit, že na základě veřejně dostupných informací jsme Vás vybrali, jako potenciálního vhodného spolupracovníka pro naše nové projekty týkající se nadcházejících státních reforem.

Penzijní a zdravotní reforma jsou dvě zásadní události, které vyžadují rozšíření naší manažerské i poradenské divize o nové kolegy.

Pokládám za důležité uvést, že spolupráce s námi, nemusí nutně vyžadovat opuštění Vašeho současného zaměstnání, a proto doporučuji tuto nabídku pečlivě zvážit.“

„Tato nabídka mne překvapila a rozhořčila. Nabídku jsem dostal spolu se svými mladšími kolegy. Je evidentní, že po nás budou chtít, abychom nabírali klienty pro důchodovou reformu – a ti musí být mladí – přesně jako naši studenti, “ říká učitel Malostranského gymnázia Jan Čižinský.

„Takovou formu obchodního jednání považuji za vrcholně neetickou,“ hodnotí první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který má pro důchodovou reformu na starosti a dodává: „Je skandální, že si dealeři bank, které na reformě vydělají nejvíc, mohou dovolit ještě nárokovat si stát jako marketingový nástroj k ovlivňování dětí. Jsme pravicová konzervativní strana, ale tento gangsterkapitalismus je už za hranicí dobrého vkusu! To musí okamžitě přestat!“


KDU-ČSL má o provedení důchodové reformy zcela jinou představu. Nabízíme propracovanou alternativu k tomuto nesmyslnému konceptu. „Navíc ten, kdo se na třicet či čtyřicet let upíše k vyvádění svého pojištění do soukromého fondu bez možnosti své peníze vybrat, musí mít velmi chatrné znalosti našich dějin. Banky nevědí a nemohou garantovat, co bude za třicet let. Tento nástroj může držet v ruce jedině stát – a nejde o žádný socialismus, jde o hospodářskou předvídavost a nutnou opatrnost, která se v minulosti vždy osvědčila,“ říká 1. místopředseda strany Marian Jurečka.

Tisková zpráva KDU-ČSL

Úplné znění náborového emailu pro pedagogy středních škol poskytne na vyžádání Jan Čižinský, cizinsky@kdu.cz , 774 828 345. Jan Čižinský je představitelem mladé, nově nastupující generace v KDU-ČSL. Pracuje jako středoškolský pedagog, je předsedou KDU-ČSL v Praze 7 a iniciátorem úspěšného referenda proti stavbě radnice Prahy 7 za přemrštěnou cenu ve výši 1 miliardy korun.

One Response to Jsme státem dealerů?

  1. Téměř denně jezdím do naší kanceláře okolo sídla Kapitolu a sám mám jako jeden z oborů podnikání zastupování téhož penzijního fondu (3. pilíře), jako zmíněná firma.

    Dané jednání musím proto odsoudit hned dvakrát. Zaprvé to je už za hranicí etiky, aby žákům nabízeli finanční poradenství jejich učitelé. Zadruhé, a to by mělo zajímat i penzijní fond, to může vést k poškození klientů i samotného fondu, když se budou takovou činností zabývat lidé, kteří o to nemají faktický zájem a nechali se zlanařit.

    Ono se totiž zcela reálně může stát, že za takovým učitelem přijde za pár let bývalý žák, omlátit mu o hlavu, jaktože mu nezaškrtl i výsluhovou penzi, když to ještě do listopadu 2012 bylo možné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: