Paroubek běsní – jeho přednáška na katolickém gymnáziu neprošla

Jiří Paroubek, bývalý předseda ČSSD a nynější předseda čehosi, co se hlásí k odkazu národních socialistů,  běsní – Biskupské gymnázium Varnsdorf na základě pokynu  z litoměřického biskupství, který přišel po protestech rodičů žáků, zrušilo jeho přednášku. Podle Paroubka, který si dokonce stěžuje kardinálu Dukovi (vizte text nehorázného Paroubkova prohlášení), je to pomsta za jeho postoj k restitucím církevního majetku a důkaz toho, že církev není připravena na pluralitu názorů.

Podle mne je ostuda, že katolické gymnázium vůbec napadlo nechat na své půdě přednášet takového proponenta antikatolicismu, LGBT ideologie, potratů a hulvátství, jako je „husita“ Paroubek, a proto děkuji všem, kdo se podíleli na tom, že tento nápad zarazili. Věřím, že studenti katolické školy mají právo na to, aby jim přednášeli lidé slušní, na úrovni a s katolickým pohledem na svět. Pan Paroubek nespadá do žádné z těchto kategorií.

Ignác Pospíšil

Advertisement

10 Responses to Paroubek běsní – jeho přednáška na katolickém gymnáziu neprošla

 1. cinicius píše:

  Článek vyšel i na autorově iDnesáckém bloku, kde jej lze podpořit kliknutím… http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/258471/Paroubek-besni-prednaska-na-katolickem-gymplu-neprosla.html

 2. antal89 píše:

  Ignáci já bych zase tolik nezlořečil vůči Biskupskému gymnáziu Varnsdorf. Měli jistě k tomu i svůj důvod a rozhodně jednali v rámci latinské Audiatur et altera pars. Já osobně, kdybych byl ještě gymnazista a přišel k nám do školy přednášet Paroubek, tak by to ode mne zaslouženě schytal i s navijákem, protože bych mu řekl jistě něco o tom, že jeho politické sliby nemají váhu již vzhledem k tomu, že neměl váhu ani jeho manželský slib jeho první ženě, se kterou se rozvedl.

  • Takypijus píše:

   Narozdíl třeba od takového Kalouska jí zřejmě nic nesliboval v kostele. A pokud vím, u civilního sňatku se nemusí slibovat vůbec nic. V pořekadlech máte taky trochu zmatek… Co s vámi?

   Jinak samozřejmě je třeba nezapomenout na to, že to byl právě Paroubek, kdo prosadil schválení zákona o registrovaném partnerství, když to dal svým poslancům befelem. Moc mě mrzí, že tehdy ještě nebyl poslancem páter Bublan. Hodně by mě zajímalo, jak by hlasoval.

   V každém případě, Paroubka bych besedovat na katolické gymnázium nikdy nezval.

   • antal89 píše:

    Já bych to rozhodně bral jako jeho pokus o diskreditování. Já sám si papamtuju, jak nás chtěl nová angličtinářka zkazit tím, že nám pouštěla Johna Lenona a chtěl po nás i vysvěltení jeho Imagine s vlastním názorem. Nechcí říct, že propadla, ale doslova „vypadla“, po týdnu přestala na škole učit úplně (její pokus o výuku tedy skončil fiaskem).
    Myslím si, že církevní školy dnes nechtějí působit jako nějaká forma ghetta, kde se vše drží jen při výuce vedoucí ke katolickému mravnímu a sociálnímu ideálu (což se stejně neděje, jak víme z praxe v některých zařízeních jako je např. BiGy v Brně; to je samosebou na jinou debatu). Záleží samosebou na tom, jak chce rozšířit ředitel gymnázia obzory svým studentům. Nás se např. pokoušel ředitel „zamodřit“ tím, že zval do školy poslance z ODS. Jeden z nich u mě propadl a druhého si vážím dodneška (protože bylo jasně vidět a stále je, že ke své práci europoslance přistupuje narozdíl od jeho spolustraníku zde v republice zodpovědně). Co jsem však tím chtěl říci? Snad jen zopakovat své jasné, ať je slyšena i druhá strana. Tedy ať je klidně pozván nepřítel katolické mravouky a se ipso také církve. Studenti budou motivováni se připravit na to, jak případně odporovat jeho argumentům (zvláště pokud se jedná o studenty humanitního zaměření) a dokážou ho společenský vypískat.
    Dále je pak možné z takové případné debaty vydedukovat i následující:
    – jak se umí postavit studenti z valné části neoblíbenému politikovi, který je téměř za zenitem ‚face to face‘
    – vyučující navíc zjistí daleko snadněji, jestli dotyční jsou vůbec ještě katolíci z jejich osobitého projevu (často totiž tací, co jsou z nejživějších farností, jsou paradoxně největší pohané vedoucí smířlivý postoj vůči démonu, který se snaží vládnout tomuto světu).

    • :) píše:

     Já bych za tím takové velké myšlenky nedělal. Viděl bych to pragmatičtěji, třeba pan Paroubek nabídl nějaký sponzorský dar za svůj výstup – renovace tělocvičny nebo tak. Proč mu pak těch pár minut nedopřát…

     • jeden píše:

      Protože pak by mohly být na chodbách katolických gymnásií automaty na kondomy, když firma která je dodává bude školu sponzorovat.

     • :) píše:

      Větu „Proč mu pak těch pár minut nedopřát…“ jsem myslel ironicky. Jen jsem reagoval na teorie, které rozvíjel výše antal89, o tom, jaké složité úvahy za pozváním Paroubka stály. Já bych to vysvětloval jednodušeji, když to jde. A peníze jsou ta nejjednodušší možnost.

     • MichalD píše:

      ad smajlík: máte pravdu, ta Occamova břitva není k zahození … i když já osobně bych jim hned ty finanční důvody nepodsouval, vysvětlení, že byli vedeni úpornou snahou jít s dobou a moderně pluralitně-demokraticky se světu otevřít (tj. zalíbit se mu) je stejně jednoduché jako to „finanční“.

      Jinak, když už tady byla zmínka o „husitech“, zde http://www.drevenykostelik.cz/images/P1040423.JPG je možné vidět takové otevření se bratrům husitům v praxi – prý to tam provozují pravidelně již 30 let (kaple sv. Anny ve Křtinách u Brna).

  • MichalD píše:

   Ono je to potřeba dopady takové „otevřenosti“ vždy vidět v širších souvislostech a dobře zvážit možná rizika a posoudit, co by bylo přínosem takové akce. Např. i kdybyste mu na půdě gymnázia vyčetl hezky od podlahy všechny jeho hříchy, k čemu by to bylo dobré? Myslíte, že by se dal na pokání? To by bylo moc hezké, ale kvůli tomu ho nemusíte zvát na Biskupské gymnázium. Pokud se na to cítíte, můžete mu to jít říct pěkně od plic na kterýkoliv jeho meeting.

   Pokud ho ale pozvete na BG, můžete si být jistý, že jeho mediální mágové budou moc dobře vědět, jak fotografie soudruha (nebo bratra?) předsedy, diskutujícího s mládeží pod biskupským znakem, správně vytěžit. Nelze ani podceňovat riziko, že ne všichni studenti (nebo třeba i rodiče) musí být natolik zralí, aby jim třeba nezačalo vrtat hlavou: no to přece nemůže být zlý člověk, když ho i ředitel BG zve na besedu …

   Jak říká sv. apoštol Jan: „Nikdo, jenž přestupuje a nezůstává v učení Kristově, nemá Boha … přichází-li kdo k vám a nepřináší-li tohoto učení, nepřijímejte ho do domu, ani ho nepozdravujte. Neboť kdo ho pozdravuje, zúčastňuje se v jeho skutcích zlých.“ (2 Jan 9-11)

   • antal89 píše:

    Na tom, co jste napsal je mnohé k zamyšlení. Samozřejmě biblický verš lze aplikovat přímo na takového, kdo se snaží šířit koukol mezi pšenicí a tato hrozba samosebou na Biskupských gymnáziích je i bez toho, aby tam přijel nějaký Paroubek nebo Topolánek. Biskupská gymnázia jsou plná koukolu už z toho důvodu, že se na ně přijímají i žáci, kteří jsou z nevěřících rodin a drží si spíše od církve a víry odstup.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: