Bělobrádkův problém – laciná demagogie

Pavel Bělobrádek

Jedna z věcí, která se mi na současném chování KDU-ČSL hrubě nelíbí, je občasné vydávání prohlášení, která mají charakter laciné demagogie. Nadměrná ochota k nim sklouzávat je, dle mého soudu, jednou z chyb Pavla Bělobrádka. Až dosud jsem ji nepovažoval za příliš významnou, ovšem to, co jsem viděl dnes, toto mé přesvědčení ohrožuje, protože ve videoblogu O právu silnějšího jde Bělobrádek mnohem dál, než bych kdy věřil, že je schopen zajít…

Já jsem rovněž pobouřen tím, co se stalo v Břeclavi. A rovněž nejsem nijak nadšen současnou vládou a její demisi a předčasné volby bych uvítal, dokonce nemohu ani vyloučit, že budu KDU-ČSL v dalších volbách volit, protože i přes své nedostatky pořád patří k tomu nejlepšímu, co je k dispozici. Ovšem přes tento svůj víceméně přátelský postoj k této straně musím konstatovat, že zneužít události v Břeclavi a neštěstí patnáctiletého chlapce k podepření své žádosti o demisi vlády, naznačovat, že neochota současné vlády rezignovat je víceméně rovná tomu, co se stalo v Břeclavi, to je nevkus, nehoráznost  a demagogie toho nejhrubšího zrna, té nejpokleslejší sorty.

Pan Bělobrádek často mluví o politické kultuře a jejím úpadku. Ovšem míra kulturního uvědoměmí a sociální inteligence, kterou předvedl nyní, nesvědčí příliš o tom, že by ji mělo jeho zapojení do vysoké politiky zlepšit. Naopak, spíše ho přiřazuje na úroveň pánů Kalouska a Ratha. No nic, doufejme, že šlo jen o ojedinělý úlet, který se nebude opakovat.

Ignác Pospíšil

Advertisement

8 Responses to Bělobrádkův problém – laciná demagogie

 1. antal89 píše:

  Myslím si Ignáci, že v tomto případě děláš z bodalky krávu. Jedna věc je jistě, že úroveň tohoto příspěvku Pavla Bělobrádka je nadmíru podrůměrná, výstup je přespříliš krátký a z volně poskládaných situací vzniká prapodivný myšmaš s podtitulem „práva silnějšího“, která, jak zdá se mají dle Lidovců nyní v naší společnosti prim. Já bych rozhodně v tomto směru Lidovcům doporučil častější výstupy na minimálně pět minut, kdy jasně jejich předseda nebo jiní představitelé řeknou, co chtějí říci světu, na co je nutné se zaměřit a jak proti tomu případně bojovat. Doufám, že příští týden (nebo v jiný čas, nevím jaká bude perioda videoblogu Pavla Bělobrádka) přijde s lepším a delším příspěvkem, který bude jasnější a hlavně bez příkras.

  • MichalD píše:

   Ignác nedělá z bodalky krávu, bodalka je bodalka, ale někdy sama může být velká jako kráva …

   Já osobně bych lidovcům doporučil, aby, zvláště pokud s tím mají takové problémy, nedělali videoklipy vůbec. Psané slovo je psané slovo. Za tu dobu, co věnují přípravě a sestříhání videoklipu, by mohli napsat hezký článek a třeba si ho po sobě i přečíst, aby neobsahoval nejednoznačnosti a trapnosti.

   Jako bonus by pak dostali to (protože psaný článek mohou zaindexovat vyhledávací roboti), že by se k jejich sdělení dostali přes vyhledávače i ti, kdo nebrousí po KDU stránkách.

 2. Teofil píše:

  tonoucí se stébla chytá

 3. Petr píše:

  no příspěvek to je opravdu absurdní, Viděl a slyšel jsem pana Bělobrádka poprvé a na dlouhou dobu mi to vzalo chuť poslouchat dalšího proroka lepší politické kultury….

 4. Bělobrádek píše:

  dík za zpětnou vazbu.

 5. Čehona píše:

  Ignác vyhání čerta belzebubem. Bělobrádkův videošot vč. nadpisu a titulků má 66 sec. z čehož jen 8 sekund je stručná zmínka o vládě:: „vládní kabinet se z pozice moci silnějšího snaží udržet u moci, i když nemá v podstatě legitimitu aby vládl dál“!
  Zbytek je vyjádření radosti nad narozením syna a podpora rodině zbitého chlapce. Těchto 20 nevinných slov vedlo autora k příkrému odsouzení Bělobrádka komentem o 240 slovech že jde „o nevkus, nehoráznost a demagogii toho nejhrubšího zrna, té nejpokleslejší sorty“. Není tomu právě naopak? K přihřívání vlastního bujónu každá záminka dobrá!

  • MichalD píše:

   Samozřejmě, kdyby se z toho klipu udělalo několik malých, jak navrhujete, a pro každý vymyslel dobrý název, proč ne. Ale kritizováno je zde právě to, že z toho pan předseda namíchal takovýto nechutný guláš.

 6. jeden píše:

  To ještě existuje někdo kdo má o KDU iluze jako o dobré a křesťanské politické straně?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: