Kázání biskupa Jenkyho

Mons. Daniel Robert Jenky, biskup diecéze Peoria, přednesl nedávno velice ostré kázání, pročež se stal okamžitě terčem četných útoků demokratů, židovských organizací a liberálních katolíků. Těm, kteří hovoří anglicky, doporučuji si zápis jeho kázání přečíst. Škoda, že v ČR nemáme alespoň jednoho takovéhoto biskupa.

Ignác Pospíšil

One Response to Kázání biskupa Jenkyho

 1. Michal Kretschmer píše:

  Pro ty, kdo nečtou anglicky aspoň text zprávy, která by se zanedlouho měla objevit na stránkách Hnutí pro život ČR.

  Biskup Daniel R. Jenky ze státu Illinois ve své homilii 14. dubna (celý text viz http://www.thecatholicpost.com/post/PostArticle.aspx?ID=2440) ostře napadl prezidenta Obamu pro jeho „radikální propotratovou a krajně sekularistickou agendu“ a řekl, že katolíci se musí sešikovat proti ní v listopadových volbách nebo jinak ztratí své instituce.

  „Tento podzim každý praktikující katolík musí hlasovat podle svého katolického svědomí nebo příští podzim snadno mohou být uzavřeny naše katolické školy, naše katolické nemocnice, naše katolická centra, všechny veřejné služby, s výjimkou našich církevních budov. To proto, že žádná katolická instituce, za žádných okolností, nesmí kooperovat s podstatným zlem zabíjení nevinného lidského života v děloze.“ Nikdo nemůže zůstat věrný vzkříšenému Kristu a evangeliu života, jestliže bude nucen platit za potraty. „Hitler a Stalin, ve svých lepších chvilkách, pouze tolerovali, aby některé kostely zůstaly otevřené, ale netolerovali žádné soupeření se státem ve výchově, sociálních službách a zdravotní péči. Za jasného porušování práv našeho prvního ústavného dodatku Barack Obama se svou radikální, propotratovou a krajně sekularistickou agendou, nyní, jak se zdá, nastoupil podobnou cestu.“

  „Dny, ve kterých žijeme, nyní vyžadují heroické katolictví, ne netečné. Nemůžeme nadále být katolíky jen náhodou, ale místo toho musíme být katolíky z přesvědčení. Musíme být nebojácným vojskem katolických mužů, připravených dát vše, co máme, pro Pána, který dal vše za naši spásu.“ Biskup hovořil také o historické zkušenosti církve, která přestála prvá století strašlivého pronásledování, invaze barbarů, revoluce, Bismarkův kulturní boj, Hitlerův nacismus a Stalinův komunismus. A v moci Kristově „přežije také nenávist Hollywoodu, zlovolnost médií a lživou špatnost potratového průmyslu“.

  Biskup zmínil také „politiky, kteří předstírají, že jsou katolíky v kostele, ale ve svém veřejném životě podobně jako Jidáš Iškariotský zrazují Ježíše Krista tím, jak hlasují a jak dobrovolně spolupracují se zlem“. Homilii biskup ukončil slovy „Christus vincit! Christus regnat! Christus imperat!“(„Kristus vítězí! Kristus kraluje! Kristus vládne!)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: