Poznámka k zatčení Davida Ratha

Byl zatčen David Rath. Známý sociálnědemokratický politik, nejsprostší poslanec Parlamentu, bigamista kázající Církvi o tom, jak by měla vypadat její sexuální morálka, je obviněn z korupce. Konečně někdo, jásají davy. OK, i já jsem potěšen, nicméně rád bych připomněl, že jde o politika opoziční strany – takový případ Drobil naproti tomu ukazuje jasně, že politikům z druhé strany barikády zatím nehrozí ani tresty podle zákona, ani odmítnutí vlastní stranou…

Jednu věc je třeba zdůraznit: situaci, kterou tu máme, nenapraví zavření jednoho či dvou extrémně arogantních a hloupých politiků. Ještě hůř: v zemi, kde krade téměř každý, kde je krádež přijatelná pro většinu obyvatel i podle průzkumů veřejného mínění (vizte průzkumy ohledně restitucí církevního majetku), se bude vesele krást a korupčnit dál, dokonce i když se bude zlodějům šlapat na paty systematicky. Má-li dojít ke zlepšení, musí přijít náprava pokřivené morálky. Lidi musí uznat, že krást je špatné, musí se za zlodějiny stydět a zloděje vyřazovat ze slušné společnosti. Zde ale narážíme na velký problém. Je trošku naivní myslet si, že lidé, kterým říká morálka tak málo, že nectí ani právo na život, budou nějak zásadně ctít majetkové vztahy.

Žijeme v zemi, kde je každý rok „legálně“ povražděno okolo 24 tisíc nenarozených dětí. A většině obyvatel ani politiků to nevadí. A většině zbytku to sice vadí, ale dělat s tím něco odmítá – raději o tom ani nemluví. A to je problém, protože kdo vraždí, ten bude i krást, komu nevadí vraždění, tomu nevadí ani krádež. To vám garantuji.

Takže: Neradujte se předčasně…

Ignác Pospíšil

Advertisement

20 Responses to Poznámka k zatčení Davida Ratha

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na autorově blogu, kde lze příspěvek podpořit kliknutím… http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/265997/Poznamka-k-zatceni-Davida-Ratha.html

 2. Reo píše:

  Ignáci, prosím, piš, pokud Ti zbyde více času, více takovýchto článků. Tak jak píšeš v této zemi je normální nejen zvrhlá sexuální morálka, ale i ta ne-sexuální a lidé bezmála považují krádež za něco přijatelného (když si mohou říct, že je to vlastně jen něco bezvýznamného a že na tom odcizení vlastně nesejde)

  Mám pocit, že u nás se my konzervativci věnujeme převážně sexuální morálce, o které se s veřejností diskutuje jen těžko a skoro přecházíme (nemáme sílu?) tak očividné nedostatky ve vychování a v morálce ohledně sedmého přikázání.

  Tady má česká veřejnost tak strašnou úroveň!!!!! Nadávají politikům, že kradou ve velkém, ale to jsou jen lidé z lidu, kteří z lidu vyšli a zachovávají si stejnou úroveň a stejnou morálku (jen uvažují ve větších číslech, tak jsou pro ně miliony pohými drobnými z miliardových částek, které se ztratí stejně, jako lidé, kteří po městech vykopávají sazeničky kytek ze záhonů, protože „se to ztratí“)

  Šlapme na palce nezdravé morálce

  Mluvím o tom, kde to jde, ale já na to nemám správné kanály.

  • honzah píše:

   Obrat ,,tato země´´ mi přijde jako ohavný newspeak. Přeci NAŠE společná země, za kterou neseme všichni odpovědnost.

   Média do nás hustí něco jiného a my to ochotně papouškujeme. I já se kolikrát přistihnu.

 3. Pan Contras píše:

  Vykazuje to všechny znaky války gangů.

  Drobil nic, DRath do vazby, pravicující pepíci a lidlující mařky jsou zaměstnáni a Kalousek pracuje.

 4. Petr píše:

  Jeden politik z druhé strany barikády byl dokonce již za korupci odsouzen – Vít Bárta.

  • cinicius píše:

   Ale no tak, takový nesmysl přece nemůžete myslet vážně. Vít Bárta v té době už dávno nebyl na vládní straně barikády – jen to v tu chvíli nikdo neřekl nahlas.

 5. Tady bych hodně brzdil, na Ratha toho mají mnohem víc, než na Drobila. Mnohem spíš by měl jít sedět Kocourek za odklánění majetku a snahu obrat manželku o miliony při rozvodu.

  • Reo píše:

   Souhlas.

   Drobila bych rád viděl také zahučet, ale stav na startu případu byl jinde.
   Jsem rád, pokud se ten vřed společenské přijatelnosti krást otevře alespoň jednou kauzou. Že zrovna není koaliční o to opravdu nejde.

   • honzah píše:

    Stát, kde zavřou zloděje vládního i opozičního je (v tomto směru) ideální. Stát, kde zavřou jen opozičního, ideální není, ale pořád je o hodně lepší, než stát, kde nezavřou nikoho.

    Podle mě by česká policie byla schopna sama o sobě zavřít i Drobila nebo Kocourka, ale problém je, že by těžko mohla půl roku stražit léčku, aniž by se to ten politik nedozvěděl.

 6. ivka píše:

  Pokud se ve škole nebude povinně vyučovat Desatero -a že nebude-nic se nezmění.
  Většina národa ani neví,že existuje.

 7. Michal píše:

  Úryvek ze Světla, který osvětluje širší kontext Rathova života a kauzy:
  Potřeba nadpřirozena je v člověku tak silná, že když nadpřirozené
  skutečnosti scházejí, nemá štěstí ani pokoj; utrpení se stává tak velkým, že ho nejednou dovádí k zoufalství.

 8. ko7llo píše:

  Ja len neviem pochopit co takichto ludi motivuje, ved ako som videl v televizii mal kopu penazi, majetku, plat 200 tisic mesacne, co niekto nema rocne, naco je mu viac penazi.

 9. Řezníček z Brna píše:

  Největší neštěstí našeho národa, ale také Evropy je, že ztratila víru v Boha a tím také víru v konečný soud. Nevěřící, který je dobrý ztratil naději a nevěřící, který je lump se už ničeho nebojí. Dobře to napsal F.M. Dostojevský: Bez Boha je všechno dovoleno.

  • Reo píše:

   Ano.

   A dobrý je i ten koment k nevěřícímu, který je dobrý (byť dobrý v uvozovkách, ale chápejme to). To vidím kolem sebe také..

  • aztli píše:

   Dobrý den , obávám se, že život takhle nefunguje . Asi není žádná úměra , že více věřících znamená méně zločinnosti . Důkazem může být samotná Itálie. Jestli se nemýlím , tak v Itálii v Římě sídlí vrchní náměstek Ježíše a přesto ani jeho autorita nedokázala zabránit, aby v Itálii nevznikla mafie , jež tam ordinuje dodnes . Zcela určitě je v Itálii více věřících než v Česku stabilně po dlouhou dobu a přesto je tam více zločinnosti a ještě k tomu organizovaného zločinu v provedení mafie . Tak si myslím , že to je v něčem jiném . Prostě , buď má člověk zábrany , nebo nemá , buď se spokojí s tím , co má , nebo podlehne „s jídlem roste chuť“ .
   Takže se raději řídím tím , co říkají Tuaregové , vzdalte své domovy a přibližte svá srdce .

   • Mirek Dočkal píše:

    Ano, třeba zločinnost v Polsku a Česku je zhruba srovnatelná, včetně korupce. Mnohem víc hraje roli, že jde o dva postkomunistické středoevropské státy, než počet věřících v jedné a druhé zemi. Skandinávské země jsou vysoce propotratové a míra korupce je v nich nejnižší na světě, společnost ji tam ovšem netoleruje.

 10. Teofil píše:

  zajímalo by mě co jeho bratři ve víře,proč ho nechali padnout ?

 11. […] nezávislosti policie a jejího nekompromisního přístupu padni komu padni. Což je samozřejmě nesmysl. Jak ukázal případ Drobil a v současnosti ukazuje případ Parkanová, pokud jde o vládní […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: