Další Čech bude vysvěcen na kněze FSSPX

abbé Čekavý (uprostřed)

Prvního července se v německém Zaitzkofenu uskuteční kněžská svěcení Kněžského bratrstva sv. Pia X. Kvůli tomu odpadly na tento den připadající pravidelné mše FSSPX v Praze a Frýdku-Místku. Lze ostatně očekávat, že kromě kněží si i nejeden tradičně katolický laik bude chtít do Zaitzkofenu zajet…

Mezi těmi, kdož mají v Zaitzkofenu přijmout kněžské svěcení, je i abbé Luděk Čekavý, který bude následně 7. července sloužit primici v brněnské kapli Královny Posvátného růžence (začátek v 10:00). Očekává se, že i o ni bude mezi laiky velký zájem.

Bohužel otec Čekavý nemá být umístěn přímo do Čech, ale do Jaidhofu. Čechy o něj ovšem tak úplně nepřijdou, neb po prázdninách má od otce Stritzka převzít celebrování pravidelných mší v Českých Budějovicích.

Podrobnosti o tom, kdy přesně otec Čekavý převezme České Budějovice a jak často do nich bude dojíždět, budou zveřejněny v novém letáku FSSPX, který má vyjít příští týden.

Ignác Pospíšil

Advertisement

6 Responses to Další Čech bude vysvěcen na kněze FSSPX

  1. Andy píše:

    Mám dotaz, nevíte ve kterém ročníku je další český seminarista? Mám pocit ,že nyní ve druhém, ale nevím to jistě.

  2. Tomáš Plocek píše:

    Mohli ho poslat sem, pravověrných kněží nám třeba jako soli.

  3. Jeden píše:

    Doufám, že budu moci přijet na primici, diakona Čekavého sice neznám blíže, ale setkali jsme se ve vlaku z Německa do Plzně.

  4. […] 1. červenec, neděle – tradiční katolíci slaví svátek Nejdrahocennější Krve Páně. Před sto lety se narodil Prof. Václav Vojtěch Tošovský (1912-2007), český lékař a spisovatel. V Zaitzkofenu proběhnou kněžská svěcení FSSPX. Mezi těmi, kdož mají přijmout kněžské svěcení, je i Čech Luděk Čekavý. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: