Akce D.O.S.T. podpořila tři kandidáty na prezidenta

Akce D.O.S.T. vydala prohlášení k volbám prezidenta ČR 2013, ve kterém podpořila tři prezidentské kandidáty – Janu Bobošíkovou, Ladislava Jakla a Jiřího Karase. Podpořit hned tři kandidáty je krajně neobvyklé, ovšem vzhledem k ideové různorodosti skupin, které se Akce D.O.S.T. snaží spojit, to zas až tak nepřekvapí…

Já k tomu mohu říci jen to, že jsem rád, že mezi podpořenými kandidáty je i JUDr. Jiří Karas, který je pro mne v současné situaci jediným kandidátem, kterého jsem ochoten aktivně podporovat, protože je to slušný člověk, který se nebál v poitice otevřeně hájit křesťanské zásady a stanoviska, včetně těch nepopulárních.

Pokud jde o ty další kandidáty podpořené DOSTem: paní Bobošíková, ať se na mne nezlobí, je pro mne absolutně nepřijatelná, protože militantní antikatolíky a bezcharakterní populisty, jako je ona, podporovat prostě nemohu nikdy. A pokud jde o pana Jakla – už jeho nezvládnutý rodinný život a poněkud zvláštní vystupování ho v mých očích diskvalifikuje. K tomu druhému: možná to bude znít trošku tvrdě, ale jakkoliv jsou šašci užiteční, jakkoliv jsou často i chytřejší, než sám král, jejich místo je vždy VEDLE trůnu.

Advertisement

15 Responses to Akce D.O.S.T. podpořila tři kandidáty na prezidenta

 1. souhlas! píše:

  Máte pravdu, Ignáci.

  Dle mého – než „TV Le bobovision national“, to raději strpět pí Roithovou:)))
  Aktivně jsem podpisem podpořil Jiřího Karase a doporučuji toto všem, kteří tak ve shodě se svým svědomím budou chtít učinit.

  Pax

  Jan

 2. Paul Max píše:

  Ignáci, teď jsi trefil opravdu do černého!! Myslím si o zmíněných kandidátech naprosto totéž. Podpora paní Bobo je pro mne naprosto nepochopitelná… O panu Jaklu jsem se zde již zmiňoval. Život na psí knížku je prachsprosté kopírování toho, co teď mají u presidenta v Německu. „Dost“ se tímto kandidátem ztrapnila, jako cvičená opice.

  • honzah píše:

   D.O.S.T. se svým výběrem kandidátů neztrapnila, jenom názorně vyjádřila, jaké nesourodé skupiny spojuje. A to je přesně ten důvod, proč se nemůže změnit na politickou stranu.

   Což ještě neznamená, že nestojím za jejím zakládacím manifestem a nesleduji její počínání.

 3. Jakub píše:

  Jan: Osobně odlišuji podporu kandidatury podpisem a samotný hlas ve volbách. První kategorie je pro mě jen podpora otevřených voleb, tj. aby se voliči mohli u uren svobodně rozhodnout, druhá vyjadřuje přímé sympatie či aspoň volbu nejméně nedokonalého kandidáta.

  Pan Karas můj podpis (i manželky) určitě dostane, ale to i Cibulka, Vandas, Bobošíková, Jakl či dokonce Roithová.

 4. Martin R. Čejka píše:

  Pokud se z nějakého dobrého rozmaru rozhodnu jít k volbám, pak zas až tak jasno v kandidátech nemám. Co se týče Bobošíkové, tak souhlasím, byť pravděpodobně bude mít nejvetší podporu. Ale mezi Karasem a Jaklem se budu asi hodně rozmýšlet, přičemž se mi zdá, že se moje rozhodnutí přikloní spíš na stranu druhého.

  Vše záleží, co si od voleb, respektive kandidáta, člověk slibuje. Pokud to bere jako volbu většího slušňáka, budiž, pokud se ale snaží myslet i v širších souvislostech, pak by si měl klást poněkud složitější otázky.

  Karase si za některé věci vážím, ale celá kariéra je velkým svědectvím o jeho neschopnosti, a to jak obecně politické, tak i v rámci (tfuj!) KDU-ČSL. I k současné kandidatuře musel být „dokopán“ někým jiným. Nikdy jsem u něj navíc nezaznamenal, že by si kromě neblahých příznaků uvědomoval i příčiny nemoci.

  Pokdu si dovolím jistou historickou paralelu, která pochopitelně kulhá na čtyři nohy, tak by mi ve Francii počátku minulého století byl nejsympatičtější (a dodnes je) agnostik Charles Maurras místo zástupů jiných katolických politiků. A to proto, že i přes svůj značný handicap dokázal vidět věci hlouběji než oni.

  No a takový José Millán Astray (čest jeho památce!) žil také na psí knížku, ale jako prezidenta bych ho určitě volil. Ten by ovšem asi nekandidoval, neměl rád politické tanečky, stejně jako já…

  • Paul Max píše:

   Vytloukáte „čerta ďáblem“ a obhajujete zde zcela zbytečně již tak dost zdiskreditovanou „akci D.O.S.T“. Není-li akce Dost schopná nabídnout solidního kandidáta a nabízí hned 3 nejrůznější „možnosti“ (navíc některé naprosto šílené), nemá tato vykleštěná a politicky zprofanovaná iniciativa co pohledávat na politickém výslunní. Může-li doporučit na hrad paní Bobošíkovou, může doporučit i další známé české matadory: co třeba Zeman, Paroubek nebo třeba Grebeníček? A proč ne, když si paní Bobošíková v mnoha ohledech myslí totéž?
   Dost bylo D.O.S.T.!
   Ignác ráčí prominout: Žumpa se nevolí – žumpa se vyváží.

 5. Michal Kretschmer píše:

  Opatrně bych souhlasil s Martinem Čejkou. Jde skutečně o to, že od presidenta se čeká něco jiného než aby byl vzorem mravních ctností, jakkoli je ideální, když jím je. Od presidenta se čeká, aby uplatňoval k prosazování dobra a potírání zla ty možnosti, které mu jeho úřad poskytuje. Jestli přitom také sleduje své sebeprosazení a svou slávu, je už méně důležité. President může vetovat špatné zákony (byť ho lze pak i přehlasovat).

  Plusem pro Karase je nesporně jeho víra a rozhodný pro-life postoj, závažným negativem jeho podpora EU v minulosti, od které (pokud vím) se nedistancoval. Vzledem k tomu, že mnohé zlo právě přichází k nám z Bruselu, je kritický a ještě lépe zcela odmítavý postoj k EU velmi důležitý.

  Zatím je tu jedná jen o to, kdo shromáždí dostatečnou podporu, aby se vůbec mohl o úřad presidenta ucházet a tak zatím nemusím řešit pro koho bych hlasoval, kdyby se to podařilo všem třem.

 6. vonrammstein píše:

  Amen. Bobošíková je dokonale nevolitelná-pro katolíka, myslím-, Jakl, jakkoliv je mi sympatický, pro mě reprezentuje poněkud pivní subkulturu na to, aby byl důstojným prezidentem. Takže moje volba je jasná. Ad Karasova podpora EU: Mám pocit-byť nepodložený důkazy-, že už docela dávno vystřízlivěl.

 7. Martin R. Čejka píše:

  Já k tomu přistupuji spíš negativně, tj. koho z kandidátů považuji za největší zlo. Pro mě je to jsané: Mojžíšek a odrodilec Švejnar. Oba pánové jsou dokonalé loutky světovládců, bez jakékoli národní hrdosti, vždy připraveni přitakat každé neomarxistické volovině, která se na nás přižene.

  Bohužel, asi to dopadne tak, že v druhém kole stanou Mojžíšek vz. Zeman, což je jelito, ale svým způsobem alespoň české.

 8. ld píše:

  Je mi líto, ale spolu s eurovolbami, krajskými a senátními přibyly další zbytečné. Prezidentství bylo natolik od dob Svobodových zdiskreditováno, nadto za posledních 20 let geometrickou řadou, že se tato funkce jeví zbytečná, rozmařilá a nehospodárná, studu hodná. A tato zdrcující negativa ještě žádná aspirující persona nedokázala vybalancovat. Čas těmito volbami užitý vidím jako zmarněný.

 9. doktor píše:

  Souhlas s článkem. Zcela.
  bobošíková je –prodejná.
  Když přijdou musulmani, jako první si dá šátek, když bude potřebovat hlasy komunistů, připne si třešně na sako.
  Když bude potřebovat hlasy katolíků, bude jim lichotit, i když je nenávidí, té ženě nelze bohužel věřit ani nos / plasticky upraven/ mezi očima…….:-/

 10. […] Akce D.O.S.T. podpořila tři kadidáty na prezidenta: Janu Bobošíkovou, Ladislava Jakla a Jiřího Karase. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: