Dopis lidovců Jiřímu Karasovi

KDU-ČSL stále ještě koluje dopis, v němž lidovečtí členové žádají Jiřího Karase, aby nekandidoval na prezidenta a neoslaboval tak pozici lidovecké kandidátky Zuzany Roithové. Zároveň jej ujišťují, že se nemusí bát, protože Zuzana Roithová bude jistě patřičným způsobem hájit hodnoty, které pan Karas reprezentuje…

Dopis má necelých tři sta podpisů členů KDU-ČSL. Dost by mne překvapilo, kdyby jejich počet ještě nějakým výraznějším způsobem vzrostl. Už protože se v dopise mimo jiné píše: „Nepodléhejte prosím obavám, že snad Zuzana Roithová není vhodnou kandidátkou, která by nedostatečně hájila hodnoty, pro které se celoživotně zasazujete. Není pochyb, že vytrvale hájí křesťansko-demokratické zásady. Obhajoba důstojnosti a ochrany lidského života od početí po přirozený odchod je pro ni samozřejmostí.“

Musím se ptát: Jak se může čestný člověk podepsat pod takovýto žblept a pak se ještě někdy podívat do zrcadla? Jen tento rok paní europoslankyně v médiích dvakrát neodpověděla na přímou otázku na téma, zda by potraty měly být zakázány, respektive jak se dívá na současnou legislativní úpravu potratů v ČR. Křesťanský postoj z ní v této věci ještě nikdy žádný novinář nevydoloval – dokonce ani pro Katolický týdeník! Vytrvalá obhajoba křesťansko-demokratických zásad je pro ni evidentně natolik samozřejmá, že se bojí o nich byť i jen mluvit. Podivná „důstojná náhrada“ za člověka, co se mluvit nikdy nebál.

Ignác Pospíšil

PS: Není zapotřebí nám dopis posílat, už jsem ho dostal asi z osmi různých zdrojů i se seznamem těch, co ho podepsali, i doprovodnými maily některých liberálních lidovců, z nichž některé na pana Karase nehezky útočí. Přemýšlel jsem, zda to zveřejnit všechno, ale říkám si, že by to bylo nedůstojné těchto stránek. Jen bych dodal, že  počet lidovců, pro které není paní Roithová přijatelným kandidátem a kteří jsou celou touto akcí minimálně znechuceni, rozhodně není zanedbatelný.

Advertisement

14 Responses to Dopis lidovců Jiřímu Karasovi

 1. Paul Max píše:

  „Křesťansko-demokratické zásady“. To je právě to, oč tu jde.
  …zásady jsou buďto křesťanské, nebo jsou demokratické. Pokud jsou „obojí“ je to vždy zrada jedné, nebo druhé ideje. Buď zradím Krista, nebo zradím dav voličů. Sloužit „oběma pánům“ prostě nejde.

  • cinicius píše:

   Já pořád tvrdím, že tento postoj je nepodložený – za předpokladu, že si demokracii nepleteme s demokracií zdivočelou…

   • Paul Max píše:

    Z principu obyčejný dav nemůže rozhodovat co je pro něj skutečně dobré a prospěšné. Spravedlnost nebývá totiž populární…zvláště pokud někomu vadí. Vláda z vůle chtíčů lidu vždy končí katastrofou. Potraty, sodomie, nedostatečné tresty zločinců, imunita politiků-zrádců a zlodějů- nechť je toho dokladem.

    • re: Paul Max píše:

     Demokratismus jest možný:). Lze to chápat, že lid skrze opravdu svobodnou volbu ukáže na kandidáta, to je pak ve shodě s přirozeným právem a je to „od Boha“, nikoli osvícenecky “ z vůle lidu“.

     Monarchie je zřízení lepší. Například byla už jaksi poněkud dávno zapomenuta svátostina „pomazání na krále“. (patrně už před 2VK:), pokud se nemýlím.

     Ale ani republika (na křesťanských základech) není objektivně nemožná. Viz třeba Gabriel García Moreno.

     Pax

     Jan

  • vonrammstein píše:

   Naprosto souhlasím. Křesťansví má striktně hierarchickou strukturu, demokracie v něm nemá co dělat. Když to zkusíte zkřížit, dostanete chiméru, karikaturu, o kterou ostatně dnes a denně zakopáváme.

 2. Jeden píše:

  Jak se může čestný člověk podepsat pod tento žblept? On je tam někde podpis čestného člověka? Nikdo kdo je čestný nemůže podporovat Zuzanu Roithovou po tom co nám ukázala co si myslí o obraně důstojnosti a nedotknutelnosti života a o hodnotě rodiny.

  Omlouvám se, ale poslední dobou bych nechtěl mít nic společného s čímkoliv pod čím je podepsaná KDU-ČSL.

 3. Lelek píše:

  Je tam podepsaný i Kalousek? 🙂

 4. Jakub píše:

  Jiřímu Karasovi zatím chybí síť kontaktních míst, kde lze petiční archy podepsat, jak ji má třeba pan Jakl: http://www.svobodni.cz/media/tiskove-zpravy/1508-svobodni-zahajuji-sber-podpisu-ladislav-jakl-uspel-v-primarkach-na-preziden

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: