Slavíme svátek Panny Marie Karmelské

Dnes slavíme svátek Panny Marie Karmelské, při této příležitosti doporučuji k přečtení článek „Kdokoliv zemře a bude mít tento škapulíř, nebude trpět věčným ohněm.“

4 Responses to Slavíme svátek Panny Marie Karmelské

 1. re: škapulíř píše:

  Kde se dá vlastně sehnat škapulíř u nás v ČR?
  A lze jej nahradit medailkou?

  Pax et bonum.

  Jan

  (tuto otázku posílám pro dobro Církve u nás)

 2. Jeden píše:

  Pokud je mi známo, tak v našich zemích není krom bratří karmelitů žádný jiný pověřený kněz, který smí nakládat (odívat) škapulíř. Proto lze tento obřad podstoupit pouze tam, kde se vyskytuje některý z bratří karmelitů (s kněžským svěcením). Po naložení škapulíře místo něj lze nosit požehnanou požehnanou škapulířovou medailku (tato má stejně jako škapulíř na jedné straně vyobrazeno Nejsvětější srdce Páně a na druhé straně Nejsvětější Pannu Marii Královnu posvátného škapulíře z hory Karmel).

 3. R.S. píše:

  Pro Prahu a okolí nejlépe Panna Maria Vítězná- Jezulátko.
  Trochu odbočím a zeptám se, nevíte někdo, kde by se dal sehnat černý tzv. pateronásobný škapulíř? Před II. sv válkou ho snad udělovali Redemptoristé.

  • aleš píše:

   Zadejte si do googlu Five-fold scapular a zobrazí se Vám možnosti, jak si ho koupit, součástí je také obřad oblečení, ten už může dnes dělat jakýkoliv kněz. Nicméně mezi katolickou církví v USA a tou naší malou českou je pořád ještě velký rozdíl, tak nevím jestli bude někdo ochoten, případně můžete rovnou požádat nějakého bratra redemptoristu, jeden sloužívá Mše svaté v pátek u Kajetánů v kostele Panny Marie ustavičné pomoci. I když mám dojem, že u nás už tento řád žádné škapulíře nešíří, což je dle mého ke škodě věci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: