Bělobrádek: na krajské a senátní úrovni jsou předvolební koalice se zelenými a piráty možné

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se opět vyznamenal: v rozhovoru pro Týden.cz ubezpečil občany, že v případě krajských a senátních voleb nevidí problém s předvolebními koalicemi nejen se zelenými, ale dokonce ani s piráty. Přitom členové Pirátské strany mimo jiné usilují o zrušení omezení pro šíření dětské pornografie (včetně té, při jejímž vzniku byly skutečně zneužity děti – viz článek ZDE) a podobné chuťovky a je ještě více prosodomitská, než Strana zelených. Obávám se, že na toto již nelze nalézt slušných slov.

Ignác Pospíšil

Advertisement

51 Responses to Bělobrádek: na krajské a senátní úrovni jsou předvolební koalice se zelenými a piráty možné

 1. Tomáš Beran píše:

  „Krtek.net“ je jeden. Kde jsou další piráti s tímto přístupem? A co na to programově říká ta jejicgh partaj?

  • cinicius píše:

   Krtek.net je, pokud vím, vysoký stranický funkcionář (člen republikové rady). Ne jeden bezvýznamný člen.

   • re: bylo nás tam roku onoho, jo-ho-ho..:) píše:

    Beru v potaz názor pana Berana. Ostatně, dle mých chabých politologických znalostí:), co jsou to vlastně ti…. piráti:)))))))? V našem suchozemském národě:)))))))))). Vzduch je naše moře? Jednotliví sirové Francis Drakeové:))))))))))))))))))))))))))))))))))), snad mohou doufat, že něco prosadí, třeba na úkor zemanovců????….internet je naše moře….virtuální realita

    ufo je náš prostor:) Na krtky vem rýč (naši mičurinci)!

    Jan
    🙂

 2. Tomáš Beran píše:

  Otázka zněla jinak. 🙂 Glosska říká „členové“, tož se ptám: Kteří další? A jako bonus: Co k tomu píše program pirátů?

  • cinicius píše:

   Článek vyšel v Pirátských novinách, byl poměrně příznivě hodnocen a v diskusi se najde poměrně vysoký počet souhlasných vyjádření – předpokládám tedy, že je nanejvýš nepravděpodobné, že by šlo o hlas osamocený. Nepletu-li se, stranický program není tak podrobný…

 3. Mirek Návrat píše:

  Nutno podotknout, že na těchto věcech ty s nimi KDU spolupracovat nebude…

  • MichalD píše:

   Je ale vůbec dovoleno katolíkovi spolupracovat s někým, kdo má ve svém oficiálním programu mj.: „Piráti se zasazují za svobodné sebeurčení pohlavní a sexuální identity … Zasazujeme se o mezinárodní dekriminalizaci homosexuality … Je důležité podporovat lidská soužití, ve kterých lidé, bez ohledu na jejich počet a pohlaví, přebírají odpovědnost jeden za druhého, za děti, … „???

   • ld píše:

    Zelení jdou ještě dále, s adopcí dětí homosexuálními páry. Což je jako léčit obezitu čokoládou.
    Lidovecký předák bohužel nerozptýlil obavy, že se klidně spojí s kýmkoli, jen když to bude cesta k profitu.

   • Řezníček z Brna píše:

    Je vůbec katolíkovi dovoleno spolupracovat s někým, kdo má v programu neoliberalismus (ODS)?

    • MichalD píše:

     To je dobrá otázka. Je třeba ale také rozlišovat, zda se jedná o pragmatickou povolební spolupráci, vycházející z akceptování volebního výsledku, a kdy o takovéto předvolební námluvy zabalené do matoucích řečí o „spolupráci lidí dobré vůle“. Ale i v tom prvním případě je nezbytné, aby katolický politik jasně veřejně vyznával katolická stanoviska k základním morálním tématům a bojoval za ně – toto u KDU/ČSL postrádám.

    • ld píše:

     Pokud se pamatuju, tak začátkem 90.let 20.století sfúzovala KDS /Bendové, Pilip, Vopěnka…/ přímo s ODS.
     Ale jestli je Marek Benda katolík, na to se mě neptejte :-).

  • cinicius píše:

   Via Tomáš Beran:

   Pokud jde o adoptování dětí do homosexuálních rodin, mám svá pro i proti, klidně bych se zdržel.*

   – Libor Michálek, Právo

   • MichalD píše:

    jj, to je opravdu pikantní: „křesťan“ Michálek podmínil svoji kandidaturu dohodou s Piráty, kteří mají v programu sebeurčení pohlaví a adopci dětí homosexuály a pan předseda KDU-ČSL si lebedí, jak se daří spolupráce „lidí dobré vůle“.

    Zoufalé na tom je, že p. Bělobrádek není ani schopen se v interview k otázce adopcí jednoznačně vyjádřit. Já nevím, zda už mám takový problém s porozuměním psanému slovu, ale mám za to, že je propastný rozdíl říct „s adopcí dětí homosexuály nesouhlasím“ a „považujeme za lepší variantu, aby děti vyrůstaly v plnohodnotné rodině tvořené mužem a ženou“. Považovat něco za lepší variantu přece vůbec nevylučuje, že za určitých okolností připustím i tu variantu horší.

    Tož vzhůru, „lidé dobré vůle“, dejme se na pochod … hádám, že po těchto kotrmelcích přestane být KDU-ČSL volitelná pro podstatně širší spektrum populace, než jsou jen tradiční katolíci.

    • cinicius píše:

     Další perlička: Michálek: „Pokud bych se stal senátorem a Senát by hlasoval o církevních restituích v podobě navržené vládou, zdržel bych se hlasování.“

     • Takypijus píše:

      Tyto výhrady jsem schopen i pochopit. Hodně lidí má problém s církevními restitucemi, které dělá z mého pohledu krajně nedůvěryhodný Miroslav Kalousek.

    • tnf píše:

     Libor Michálek chtěl původně kandidovat pouze za Piráty s vlastním, velmi pirátským programem založeným zejména otázkách transparence státní správy a zamezení korupci. Že se k tomu přisrali Zelení (kteří už byli předem domluvení s KDU) se prostě stalo (okolnosti lze dohledat na netu.) Dohoda je taková, že pokud by byl zvolen, bude pan Michálek bude hlasovat dle svého programu. Pokud dojde na hlasování o něčem, na čem se koaliční strany neshodnou, zdrží se pan Michálek hlasování. Proto jsou jeho odpovědi na téma adopce dětí páry stejného pohlaví, či legalizace drog neurčité. Stěžejní je vypustit kaprům rybník.

     • ld píše:

      Vypustit kaprům rybník, říkáte? Do Senátu ČR byla zvolena celá řada lidí, která si kladla jako svůj cíl jeho zrušení. Měli to přímo v programu. I sešlo se mnohokrát 6 let s jinými 6 lety, ale podobný návrh změny ústavy jsem nezaznamenal ani jeden.
      Asi se s kapry něco stalo, nebo se našla jiná definice pro rybník…

     • MichalD píše:

      ad tnf: tak to je moc hezké, pak pohnutkám KDU rozumím ještě méně, než jsem si myslel (resp. asi jim už ani radši nechci rozumět)

     • cinicius píše:

      „Pokud dojde na hlasování o něčem, na čem se koaliční strany neshodnou, zdrží se pan Michálek hlasování.“ Což znamená, že je pro křesťana nevolitelný, neboť předem se v mnoha oblastech zavazuje k „neutralitě“ v zásadních otázkách, kde křesťanství neutrální není a být nesmí…

 4. Takypijus píše:

  Piráti jsou bohužel v řadě věcí magoři – viz například odkazovaný článek. V jiných věcech se ale dokáží ozvat tam, kde letargické lidské stádo už dávno mlčí. A tam říkám zaplať Bůh za to. Jde zejména o situace, kde nadnárodní lobby prosazuje elektronické systémy na sledování, či přesněji šmírování lidí ve všech možných životních situacích. Proč se v těchto situacích neozve KDU? Pak bych nemusel být rád za to, co dělají piráti.

  • MichalD píše:

   Že se KDU neozve je asi chyba (z mého pohledu ale nesrovnatelně menší než její mlžení kolem vraždění dětí), nelze ale říkat „zaplať Bůh“ za něco, co má v sobě příměs jedu. Na to už dojeli naši němečtí sousedi před osmdesáti lety …

   • Takypijus píše:

    Jistěže vraždění nenarozených dětí je obrovský problém, nicméně „čipování“ (to je bohužel vyjádření jen s velmi malou nadsázkou) a z toho plynoucí znesvobodňování lidí je obrovský problém také. Stačí znát příslušné pasáže Písma.

    Ač to tady možná bude znít kacířsky, netroufal bych si tvrdit, že vraždění dětí je nad všechna jiná zla do té míry, že na všechno ostatní máme ve jménu boje proti potratům rezignovat.

    • MichalD píše:

     Hrozbu čipování nebagatelizuji, ale pokud čelíme několika zlům nebo hrozbám současně, je třeba jejich řešení přiřadit odpovídající priority s ohledem na jejich závažnost a aktuálnost. Troufám si tvrdit, že vražda nevinného je co do závažnosti jaksi o stupínek výše, než omezení osobní svobody. Ale ani kdyby nebyla, čipování to v současné době prohrává i z hlediska aktuálnosti – jen za dobu mezi mým a Vaším komentářem bylo v naší zemi zavražděno cca 100 dětí – kolika lidem byla za stejnou dobu čipy omezena svoboda?

     • Takypijus píše:

      „Čipování“ je plíživý proces. Čím méně se budeme ozývat, tím rychleji se nastoupí. A totální znesvobodnění společnosti je podle mého soudu zcela srovnatelné se zlem potratů. Jenom to pro svou plíživost není tak okaté jako zlo potratů.
      Mějte ale na paměti, že právě ono znesvobodnění možná brzy dojde tak daleko, že už pouhé nazvání potratu vraždou bude zákonem zakázáno a tvrdě postihováno.

     • MichalD píše:

      S tím, co říkáte o „čipování“ souhlasím a vážnost této hrozby si uvědomuji, přesto nevidím důvod výše popsané priority měnit.

 5. Jaroslav Klecanda píše:

  Zdravý selský rozum jistě chápe výzvu páně předsedy jako možnost s věrohodnými jedinci z daných pidipartajií spolupracovat v komunální politice, případně v místních kandidátkách. Ale vyhlašovat to jako volební nálepku partaje? To mě děsí …

 6. Jeden píše:

  Jen taková malá glosa: „Dle mého, by ten katolík, který se v této době rozhodne volit KDU-ČSL, měl učit nazpaměť modlitbu duchovního svatého přijímání (pro mnohé: ano i toto stále existuje), jelikož skutečně ke svatému přijímání přistupovat nesmí (pro svou podporu toho co je absolutně neslučitelné s učením Církve a dobrými mravy).“

 7. cinicius píše:

  Jinak odkaz na tento příspěvek byl na stránce KDU-ČSL, kde byl umístěn jako komentář přímo pod odkaz na inkriminovaný rozhovor, obratem smazán.

 8. Na stránce KDU útočí hnojomet uživatele „Luboš Chicko Vaněk“. Pro ty, kdo ho neznají z dřívějších diskusí, doporučuji pár snímků obrazovky s jeho vyjádřeními:

  http://twitpic.com/aep2qj

  http://twitpic.com/aeowhm – zde Vaněk píše, že raději „komunisty na uzdě než ultrakatolíky bez uzdy“

  http://twitpic.com/aeotng – Vaněk obhajuje potraty

  http://twitpic.com/aeov22 – zde Vaněk tvrdí, že návštěvu papeže si měli platit ti „kdo na něj půjdou“

  http://twitpic.com/aeovtc – a zde píše, že hnutí prolife vyjde nastejno s islamisty

  Jinak zde zrovna probíhá hnojometná palba, možná by to chtělo jeho příspěvky nahlásit, jako nevyžádané:

 9. Xeelee píše:

  Kde se ve článku píše, že autor usiluje o zrušení omezení týkajících se dětské pornografie včetně té, při jejímž vzniku jsou zneužívány děti? Já tam čtu, že by se to mělo týkat všeho kromě pornografie, při které jsou zneužívány děti.

  • cinicius píše:

   Tak to čtete špatně, autor tam píše, že trestná má být zůstat výroba dětské pornografie, při níž jsou zneužívány děti, ale nikoliv už šíření takovéto pornografie, protože prý když už k tomu došlo, nemá cenu tomu dál bránit. Pokud jsem dobře počítal, jde o 12. a 13. tezi, kterou autor „vyvrací“…

   • Xeelee píše:

    Ano, máte pravdu. Naštěstí je aspoň proti zneužívání dětí a chce takové lidi efektivně stíhat, což se dnes neděje. Četl jsem nějaké studie, podle kterých se ve státech, kde byla dětská pornografie legální, dost snížila trestná činnost páchaná na dětech (ne organizovaná trestná činnost, ale aktivity sexuálně neukojených jedinců). Pořád se to snažím nějak vstřebat, ale myslím, že s nějakými tezemi autora článku by se dalo souhlasit. Přijdou mi racionální. Rozhodování mezi bezpečností dětí a šířením dětské pornografie je každopádně pro křesťana velmi složité.

 10. Řezníček z Brna píše:

  Obecně o lidovcích platí, že by šli do koalice s kýmkoliv kromě komunistů, jenom aby tkzv. „byli u toho“. To platí o současnosti i minulosti. Na druhou stranu je fakt, že pokud budou chtít lidovci striktně dodržovat křesťanský postoj ke stěžejním tématům, nenajdou v Česku politickou stranu se kterou by mohli jít do koalice, aniž by se nezpronevěřili svým křesťanským postojům.Nás křesťanů je minorita a to se bohužel odráží i v politice. Lidovci nechtějí zůstat v izolaci a proto v některých věcech přidtupují ke kompromisům.

  • cinicius píše:

   Jenže piráti i zelení jdou ve stěžejních tématech přímo proti křesťanským hodnotám a navíc KDU-ČSL se zde hlásí k předvolebním koalicím s nimi, čímž nutí své křesťanské voliče, aby, chtějí-li ji volit, zároveň volili i naprosto protikřesťanské strany. A to je něco zcela jiného, než když by po volbách z nutnosti s těmito stranami utvořili koalici. Vrchol tomu všemu dává fakt, že piráti i zelení jsou nevýznamné strany bez vlivu, takže se ani nedá mluvit o tom, že by lidvoci byli svedeni vidinou zisku – taková koalice jim prostě ani nemůže nijak pomoci. Ani v Praze, ani v Olomouci, ani vůbec…

   • Řezníček z Brna píše:

    Vážený Cinciusi,
    Piráti zaznamenali v poslední době obrovské přírustky hlavně mezi mladými lidmi v Německu. Na ČR-6 byl o nich hodinový pořad včetně rozhovorů s jejich předáky. Na konkrétní otázky jaký má strana postoj k určitým tématům nedokázali vůbec odpověď, nejčastěji že se uvidí, co budou chtít jejich příznivci a že budou internetové hlasování registrovaných příznivců a teprve potom strana zaujme oficiální postoj. Dost mne to připomínalo VV.Mladým to ale imponuje, projevuje se určitá „únava“ s tradičních stran a lidé hledají změnu. na to možná sází Bělobrádek & spol.

 11. Ondřej Kolář píše:

  I když bych nebyl tak tvrdý jako Ignác Pospíšil, přijde mi dost trapný mrazivý pragmatismus pana předsedy lidovců. Zatím nemám dost motivací tuto stranu volit.

 12. Tak jsem byl na 7 dnů zablokován pro sdílení obsahu na FB za kritiku uživatele „Luboš Chicko Vaněk“, což je muž, který se prohlašuje za pro-choice a pro-LGBT katolíka a příznivce KDU…

  • MichalD píše:

   Jestli je pravda, co ty noviny píší, tak je to od pana předsedy navýsost čestný postoj – snaží se uvést do souladu název strany a její politiky. Cožpak jsme tady málo kritizovali skutečnost, že strana, nazývající se křesťanskou, zaujímá s křesťanstvím nekompatibilní postoje?

   • cinicius píše:

    No, je to zlepšení, ale bylo by lepší, kdyby náprava přišla tak, že by se politika (K)DU-ČSL pokřesťanštila…

    • MichalD píše:

     To by bylo samozřejmě moc hezké, ale očividně je vedení strany rozhodnuto tento rozpor řešit jinak. Taky z toho nemám vůbec žádnou radost.

   • vonrammstein píše:

    Souhlasím. Je na čase, aby tahle obskurní sektička dala jasně najevo, že nemá s křesťanstvím společného absolutně nic, krom soukromé víry některých členů a hlavně voličů. A vyklidila prostor nějaké skutečně křesťanské straně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: