Chorální mše sv. vyšebrodské

vyšebrodský klášter

Vyšebrodský klášter, který již nějaký ten čas poskytuje tradičním katolíkům z okolí možnost navštěvovat každodenně tradiční liturgii, upozorňuje, že u příležitosti slavnosti Panny Marie Nanebevzaté (15. 8.) a svátku sv. Bernarda (20. 8.)  se v klášteře uskuteční chorální mše sv. a další pobožnosti. Celebrantem bude převor kláštera P. Jan Justin Berka, O. Cist. Všichni jste srdečně zváni k účasti.

Slavnost Panny Marie Nanebevzaté (15. srpen)

Panna Maria Nanebevzatá je patronkou cisterciáckého řádu a jsou jí zasvěceny všechny cisterciácké kláštery.

8:45 – v kapitulní síni přijme po roční kandidatuře obláčku, hábit a řeholní jméno Jan Šimek.

10:00 – v kapli sv. Anny začne chorální mše sv. podle misálu z roku 1962.

 

Svátek sv. Bernarda (20. srpen)

Sv. Bernard z Clairvaux (1090-1152) je učitel Církve a budovatel, reformátor a patron cisterciáckého řádu.

10:00 – v kapli sv. Anny (klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie se stále ještě opravuje) začne chorální mše sv. podle misálu z roku 1962. Obětována bude za obrodu cisterciáckého řádu a celé církve.

18:00 –  v zimní kapli započnou zpívané nešpory, po nichž budou následovat litanie k sv. Bernardovi.

Více informací ZDE.

6 Responses to Chorální mše sv. vyšebrodské

 1. Hamish píše:

  Jendovi jen vše nej a tonzuru k tomu 😉
  Vyšák potřebuje ožít.

 2. kdrobil píše:

  Pěkný klášter!

 3. Jeden píše:

  Právě včera jsem se vrátil z týdenní návštěvy v tomto klášteře a všem, kteří jsou ochotni na slavnost nanebevzetí Nejsvětější Panny Marie cestovat do Vyššího Brodu tiše závidím, že tam nebudu. Klášter je nádherný, liturgie nádherná a P. Justin je skvělým člověkem a knězem. Každému mohu návštěvu vyšebrodského kláštera vřele doporučit.

 4. […] 15. srpen, středa – Církev slaví slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Především ministranti si dnes zároveň připomínají památku svého patrona sv. Tarsicia, mučedníka. Ve vyšebrodském klášteře se u příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie odehraje chorální mše sv. podle misálu z roku 1962, které bude předcházet obláčka Jana Šimka. Celebrantem bude převor P. Jan Justin Berka O. Cist. Začátek obláčky v 8:45, začátek mše v 10:00. Podrobnosti ZDE. […]

 5. […] 20. srpen, pondělí – Církev slaví památku sv. Bernarda z Clairvaux (+ 1152), opata a učitele Církve, který zemřel před 860 lety. Před 70 lety byl nacisty zavražděn bl. Georg Häfner (1900-1942), kněz a mučedník. Ve vyšebrodském klášteře bude u příležitosti svátku sv. Bernarda sloužena chorální mše sv. podle misálu z roku 1962. Celebrantem bude převor P. Jan Justin Berka O. Cist. Večer pak proběhnou nešpory a litanie k sv. Bernardovi. Začátek mše v 10:00, začátek nešpor v 18:00. Podrobnosti ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: