Výzva Orelské jednoty Kladno k Prague Pride 2012

Vážení bratři, vážené sestry,

organizace katolického Orla vznikla s úkolem aktivně bránit hodnoty Víry, mravů a lásky k vlasti. Orlové minulých generací byli tomuto poslání věrni, a mnozí z nich proto v diktaturách 20. století přinesli i oběť nejvyšší. Také my, dnešní členové Orla, jsme morálně zavázáni tyto hodnoty hájit. Různé útoky na ně jsou v současné společnosti bohužel každodenní realitou, na níž reagujeme svou pozitivní činností v Orlu. Občas se však objevují takové výpady, které překračují obvyklou míru i v rámci popsané atmosféry a napadají samu lidskou přirozenost. Těm již nelze čelit jen drobnou prací, je také třeba pozdvihnout hlas a vydat svědectví Pravdě padni komu padni, vhod či nevhod.

Typickým příkladem je podle našeho názoru plánovaný „festival sexuálních menšin – Prague Pride 2012″. Na základě zkušeností s obdobnými akcemi v minulosti se domníváme, že tento festival bude využit k útokům proti tradičním sociálním a kulturním vzorcům a k prosazování pochybných zákonných norem, například práva na adopci dětí homosexuály. Plánovanou součástí Prague Pride má být také pochod homosexuálních aktivistů, který má vycházet od pomníku svatého Václava, což považujeme za výsměch českým duchovním tradicím i obětem boje za svobodu národa.
   
K takovým věcem nemůžeme být lhostejní. Orel vždy hájil a bude hájit hodnoty manželství, rodiny, Víry a Vlasti. Odmítáme proto pouliční exhibici Prague Pride 2012 a vyzýváme jednotlivé župy, jednoty a členy k aktivní podpoře nenásilných občanských protestů proti ní.

S upřímným Zdař Bůh !

Mgr. Igor Volný – starosta OJK
Mgr. Ivo Švajner – sekretář OJK
Pavel Krešne – hospodář OJK
Radek Rosenhöfer – člen OJK
František Červenka – člen OJK
Jan Vrtík – člen OJK

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: