Obrana hrdosti normálních lidí

Sv. Václav na Václaváku

Konzervativní občanské sdružení Akce D.O.S.T. odsuzuje „festival“ Prague Pride, jeho ostře konfrontační charakter i záštitu nad akcí ze strany některých politiků a institucí veřejné služby. Rozhodlo se proto uspořádat protestní shromáždění na podporu konzervativních a rodinných hodnot a svolává ho na stejný den a na stejné místo, od kterého má odstartovat pochod gay aktivistů – k soše Sv. Václava na Václavském náměstí v Praze.

„Rozhodnutí pořadatelů Prague Pride zahájit letošní pochod u pomníku svatého Václava lze těžko chápat jinak, než jako pokus o vyvolání konfrontace. Odpovědí na to musí být hlas normality,“ vysvětlil postoj sdružení předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

Setkání je podle něho určeno pro ty, kteří účelové provokace ze strany pořadatelů Prague Pride odmítají a kteří chtějí svůj odpor vyjádřit veřejně.

„K účasti zveme nejen příznivce tradičních rodinných a společenských hodnot, ale každého, kdo považuje sexuální život za oblast intimní, jejíž prezentace nepatří do ulic,“ doplnil Semína místopředseda sdružení Petr Bahník.

Akce se koná v sobotu 18. srpna 2012 v 10:30, shromáždění uvede a bude moderovat Michal Semín, který představí jednotlivé hosty a mluvčí.

Na setkání mj. promluví zástupce vedoucího kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek, kandidát na prezidenta ČR Jiří Karas, prezident Hnutí Pro život ČR Radim Ucháč, předseda Mladých křesťanských demokratů Petr Jurčík, zástupce Výboru na obranu rodičovských práv Jana Jochová, zástupce Monarchistického občanského sdružení (MONOS) David Hibsch či šéfredaktor portálu Střídavka Aleš Hodina.

Účastníci shromáždění budou seznámeni se zdravicemi tajemníka prezidenta republiky Ladislava Jakla a poslance ODS Jaroslava Plachého, přečteno bude i prohlášení více než 120 zahraničních představitelů prorodinných organizací a osobností veřejného života.

Hudbou shromáždění provede písničkář Tomáš Hamet.

***

Aktivity Akce D.O.S.T. týkající se Prague Pride 2012

Akce D.O.S.T. konání festivalu Prague Pride ostře odsoudila tiskovým prohlášením z 16. července.

„Už sám název ´festivalu´ prozrazuje charakter jeho ideologie, která činí ze specifických sexuálních praktik předmět zvrácené pýchy a základ podivného elitářství. Domníváme se, že sexualita může jen těžko být předmětem oprávněné hrdosti. Neumíme si například představit, že by se někdo pyšnil svou přirozenou heterosexualitou,“ uvedli v prohlášení předseda Michal Semín a místopředseda Petr Bahník.

Krátce poté oznámili konání protiakce s názvem „Obrana hrdosti normálních lidí“. Za účelem propagace akce vznikla stejnojmenná facebooková stránka, která byla po necelých dvou dnech její existence bez předchozího upozornění či alespoň dodatečného zdůvodnění administrativně zrušena. Tento postup se opakoval.

„Potvrzuje se tím naše obava, že stoupencům Prague Pride 2012, přinejmenším z řad uživatelů Facebooku, kteří mohou nahlašovat správcům sítě „závadný obsah“, nejde o toleranci k odlišným názorům či životním stylům, ale o prosazení takových opatření, jež by znemožňovaly veřejné zastávání názorů, jež s k ideologii homosexualismu staví kriticky,“ komentoval internetové útoky Michal Semín.

Akce D.O.S.T se posléze obrátila na generálního ředitele České televize s žádostí o přehodnocení mediálního partnerství, které ČT pochodu homosexuálů poskytla.

„Považujeme za mimořádně nešťastné, že je právě veřejnoprávní Česká televize hlavním mediálním partnerem tohoto ´festivalu´ a fakticky tak nutí své koncesionáře, aby se finančně podíleli na propagaci a společenské legitimizaci výše zmíněné ideologie. Neumíme si také představit, jak by mohla Česká televize objektivně diváky informovat o akci, kterou sama oficiálně podporuje,“

Podobný dopis obdrželi také členové Rady České televize (http://www.akce-dost.cz/20120727.htm)

Protože Akce D.O.S.T. po loňském slibu primátora, že podpoří i prorodinné akce, požádala Bohuslava Svobodu, aby zaštítil i konzervativní akci „Obrana hrdosti normálních lidí“, a protože Bohuslav Svoboda (ODS) této akci záštitu poskytnout odmítl, stejně jako další oslovený politik, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), rozhodli se představitelé Akce D.O.S.T. požádat o záštitu předsedu vlády Petra Nečase (ODS).

„Dovolujeme si Vás oslovit jako předsedu pravicové politické strany, která se vícekrát přihlásila ke konzervativním společenským a rodinným hodnotám. Akce D.O.S.T. pořádá v srpnu tohoto roku veřejné shromáždění na obranu uvedených hodnot. Obracíme se tedy nyní přímo na Vás, vážený pane předsedo, se žádostí o podporu našeho shromáždění, která by demonstrovala sepětí ODS s hodnotami rodiny, řádu, svobody a tradice,“ stojí v dopise ze 3. srpna.

Premiér Nečas ale na dopis dosud neodpověděl.

O to větší podporu však Akce D.O.S.T získala ze zahraničí. Odmítavý postoj Akce D.O.S.T. k festivalu Prague Pride a jeho podpoře ze strany velvyslanectví USA získal mimořádný zahraniční ohlas, když chystané shromáždění Akce D.O.S.T. podpořilo více než 120 představitelů prorodinných organizací z celého světa.

Neteř Martina Luther Kinga Alveda King, bývalý guvernér státu Arkansas Mike Huckabee, bývalý vůdce většiny ve Sněmovně reprezentantů Tom DeLay, Jehuda Levin, reprezentující více jak 1200 ortodoxních rabínů, a desítky představitelů prorodinných organizací z USA, Evropy a Latinské Ameriky – ti všichni připojili svůj podpis pod prohlášení, iniciované Světovým kongresem rodin, na podporu odmítavého stanoviska Akce D.O.S.T. k festivalu Prague Pride a politické záštitě domácí i zahraniční, jíž se mu neprávem dostalo.

„Neumíme si představit horší formu kulturního imperialismu, než když se Washington pokouší přinutit společnosti, uznávající tradiční hodnoty, uznat oprávněnost homosexuální agendy. Vyjadřujeme své uznání Michalu Semínovi, předsedovi Akce D.O.S.T., a dalším představitelům českých prorodinných organizací, za jejich neochvějnou obranu přirozené rodiny,“ stojí v tomto prohlášení.

Spolu s tímto prohlášením doručili představitelé Akce D.O.S.T. v pondělí 13. srpna do sídla velvyslanectví USA i protestní nótu určenou americkému velvyslanci Normanu Eisenovi, ve kterém se ohrazují proti vměšování Spojených států do českého veřejného života.

„Vaše Excelence, nechápeme důvody zvýšeného zájmu, který Váš úřad věnuje problematice sexuálního chování našich občanů. Česká republika je suverénním státem, který svým občanům garantuje práva i občanské svobody v rozsahu odpovídajícím západní právní kultuře. Oficiální podporu festivalu Prague Pride 2012 ze strany Vašeho zastupitelského úřadu proto nelze hodnotit jinak než jako nestandardní ovlivňování českého veřejného života, pro něž neexistuje žádný legitimní důvod.“

Stejné dopisy byly předány i velvyslanectví Státu Izrael a Nizozemského království.

Protestním dopisem se Akce D.O.S.T. obrátila také na pražského primátora Bohuslava Svobodu. „Do své funkce jste byl zvolen jako politik strany, která se opakovaně hlásí k tradičním kulturním a duchovním hodnotám západní civilizace, se kterými je Prague Pride v přímém rozporu!“ připomínají mu v něm.

Vedle Akce D.O.S.T. odsoudily Prague Pride také další organizace, spolky a občanská sdružení – například monarchistické sdružení MONOS, Fórum angažovaných křesťanů, Hnutí pro život ČR, Mladí křesťanští demokraté, sdružení K213, portál Střídavka.cz, občanské sdružení Občané za svá práva v Praze, jednota Orel Kladno a mnohé další.

Za Akci D.O.S.T.

Michal Semín, Petr Bahník    

Advertisement

20 Responses to Obrana hrdosti normálních lidí

 1. Vlastenec píše:

  No třeba tím něco zmůžem.

 2. Andy píše:

  Mám dotaz a ,,rejpavou poznámku“ zároveň. Podle mě by ideální řešení byla existence romského aktivisty s dýmovnicí slzáku v ruce. Dvě minuty a bylo by po pohoršujícím pochodu. Již jednou jsem to tady psal a cenzor mi to smáznul, tak se ptám, je možné zabránit hříchu třebas mírným násilím?(např. ve Francii byli před časem jakési pohoršující obrazy, situace byla vyřešena tím, že neznámý ,,vandal“ je rozbil kladivem tuším). Dík

  • Takypijus píše:

   Sochu „Panny Marie“ nahoře bez v Bohdanči zase někdo čorkl. Prý zloději kovů, ale já bych to spíš tipl na někoho, komu to přišlo (přestože ji odhaloval biskup) poněkud urážlivé.

   • cinicius píše:

    Případ oné ukradené sochy bych ale hodnotil jako úctyhodnou službu Panně Marii, a ne jako urážku její osoby…

    • Takypijus píše:

     No vždyť říkám. Někdo, komu tato socha přišla urážlivá, tj. urážející Pannu Marii a tím i věřící.
     Já jsem si ji prohlédl na obrázku, když o ní nedávno vyšel nějaký článek a docela mě zaskočilo, že ji při prvním odhalení požehnal (či co s ní udělal) biskup. A to jsem v očích zdejších lefebvristů relativně progresivního ražení.

   • MichalD píše:

    Cože? Oni ji tam znovu postavili a biskup ji znovu odhaloval?

    • cinicius píše:

     Podle mých informací sice místní očekávali nové vysvěcení, ale zřejmě se to nestihlo. Já jsem posílal na biskupství dotaz, zda ji případně hodlá někdo vysvětit, ale nedostalo se mi odpovědi ani po urgencích.

     • Věra píše:

      Byla jsem v Bohdanči letos 5.července. Byla tam socha nová úplně stejná jako původní i se stejnou tabulkou s názvem Zvěstování 2007. Tato nová socha tehdy vysvěcena nebyla.
      Krátce po vysvěcení r. 2007 jsem byla v místním kostelíku Zvěstování Páně na mši sv. a zdejší pan farář touto sochou nadšen nebyl.

     • Jeden píše:

      Divil bych se kdyby byla posvěcena vůbec ta první socha, jelikož nový Benedikcionál počítá pouze s žehnáním soch.

 3. ld píše:

  Nevíte někdo, proč jsou moravské Panny Marie (Hostýnská, Křtinská) znázorňovány stojící na srpku Měsíce?

  • cinicius píše:

   Tak srpek měsíce pod nohama Panny Marie je biblický motiv, zmiňuje ho tuším Zjevení sv. Jana „žena oděná sluncem, s měsícem pod nohama, korunou dvanácti hvězd kolem hlavy“… Možná to pochází odtamtud, možná z nějakých zjevení těch, od nichž ta zobrazení vzešla…

   • cinicius píše:

    Jo, je to Zjevení sv. Jana, kapitola 12, verš 1…

   • Žena oděná sluncem píše:

    Obraz Marie vždy Panny, Královny – ženy oděné sluncem, ukazuje na kosmický rozměr křesťanství. Viz obraz Panny Marie v Guadaloupe, kde se po přesném rozboru zjistilo, že souhvězdí jsou vtisknuta v obraze tak, jak byla v den, kdy došlo k zázraku a z místa Juana Diega. Ozřejmuje to, že svatí a především svatá Matka Maria se dotýkají celého stvoření, ne jen hlubin lidské duše. V Bohu, samozřejmě. A Marie, coby „neposkvrněný stvořený malý vesmír:)“ ukazuje k „světu budoucímu“ (kdy bude všeobecné zmrtvýchvstání a jedni budou mít těla oslavená a druzí skončí v temnotě). Je to také obraz Církve. Na to ukazuje dvanáct hvězd, což je dvanáct apoštolů. Srv. ikony o seslání Ducha Svatého, kde sedí Maria uprostřed apoštolů a nade všemi jsou plameny seslání sv. Ducha (je to v Bibli, Matka Ježíše Krista je jmenována mezi apoštoly před Letnicemi).

    Tolik moje skromné chápání. Protestanté poněkud netuší souvislosti a někteří mají snad za to, že katolíci a pravoslavní uctívají „bohyni“ a „héroe“. Ne. Naše víra je zcela „biblická“…

    Pax et bonum

    Jan

    P. S.
    To že je zde prolínání Marie a Církve vyplývá z toho, že podle Apokalypsy žena „měla porodní bolesti, když rodila Krista. To nemůže být o pozemském životě Panny Marie, neboť v Betlémě ona rodila dokonale bez bolesti a bez porušení panenství a to dokonce na fyzické úrovni. V nepamětné ikonografii toto znázorňují tři hvězdy. Na ikoně Marii dvě na ramenou, jedna na hlavě. Panna před porodem, při porodu, po porodu.

    Proto apokalyptický verš ukazuje na trpící Církev, která Krista rodí světu, nebo na utrpení Mariina Neposkvrněného Srdce, které, coby Srdce Spoluvykupitelky trpí a „rodí“ duchovně Krista světu.

  • Teofil píše:

   pokud vím, tak půlměsíc je i symbolem musulmanů

 4. […] Obrana hrdosti normálních lidí, organizované za výrazné mezinárodní podpory (viz ZDE) konzervativní Akcí D.O.S.T., na něž dorazilo okolo 250 lidí, včetně nezávislého uchazeče […]

 5. Immanuel Trafikant píše:

  A na co jsou ti normální lidé tak hrdi?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: